Rozhovor: ALEXANDRA GRYFFIN-FOX

30. března 2011 v 23:00
Po kratší odmlce opět přinášíme další rozhovor se zajímavou blogerkou. Tentokrát jí není nikdo jiný než Alexandra Gryffin-Fox :) Znáte ji? Neznáte? Možná právě tento rozhovor vás navnadí k návštěvě jejího milého liščího blogu!


Jako první se nabízí otázka, jak vznikla tvá přezdívka. Podepisuješ se jako Alexandra Gryffin-Fox. Má tohle uskupení slov nějaký skrytý význam?
Své přezdívce jsem věnovala celý jeden článek, na který už nejspíš napadal prach. Bylo to tak: V sedmé nebo osmé třídě jsem se registrovala na internetovou školu inspirovanou světem Harryho Pottera www.hradbradavice.com, kde jsem poprvé použila přezdívku Alex Wilsonová. Jak jsem nabírala na létech, vyvíjela se i má přezdívka. Různě jsem přidávala nebo naopak ubírala jména, až jsem se dostala do současného tvaru. A přesněji? Alexandra znamená "ochránce mužů", Altaïrez je mé první příjmení označující muže, ke kterému patřím, a za druhým příjmením Gryffin- Fox se skrývá rod mé fiktivní postavy, kterou jsem používala na serveru www.zaklinaci-mistrimece.com.

Jak bys představila v jedné větě svůj blog čtenářům, kteří o tobě ještě neslyšeli?
Astrální otisky okřídlené lišky s občasnou vzteklinou.

Jak dlouho už tvůj blog existuje a co tě vedlo k jeho založení?
V březnu na narozeniny mé matky oslavil blog třetí rok existence. K jeho založení mě vedla touha ukázat své básničky i někomu jinému než složkám v počítači a Zaklínačům.

Ze kterých končin České republiky jsi?
Má nora se nachází na dálném Východu - konkrétně jsem z Opavy.

Letos maturuješ. Kam by ses ráda dostala na vysokou?
Ano, už se mi to blíží. Přihlášku jsem si podávala na žurnalistiku a doufám, že to vyjde.

Jaký máš názor na státní maturitu jakožto "první pokusný králík"?
Kdysi jsem doufala, že můj ročník to ještě mine, ale nyní jsem s tím smířená. Maturitní generálka mi ukázala, že je šance to v pohodě udělat bez větší přípravy. V češtině odpadlo učení se všech MO, protože teď jsme zkoušení podle seznamu knih, které jsme přečetli. A v neposlední řadě máme výhodu v mírnějším hodnocení. To příští ročníky to budou mít mnohem horší.

Jsi členkou jak Autorského klubu, tak Klubu snílků. Co to pro tebe znamená, případně - jak vnímáš jejich vzájemnou "rivalitu" a současné dění okolo? Je některý z klubů pro tebe oblíbenější, než druhý?
Bohužel tě musím opravit. Po jisté nedávné události se mezi Snílky neřadím. S dvěma konkrétními lidmi jsem si nesedla do noty a tak jsem z vlastní vůle snílkovské řady opustila. Škoda toho, je to dobrý projekt. Ohledně srovnávání, nevím, jestli mám přilévat olej do ohně svým názorem, který jsem několikrát vyslovila, a který mi byl (je) vyčítán. Autorský klub má pochopitelně výhodu v titulní straně a teď to vypadá, že by to tam mohlo fungovat. Moc se mi ale nelíbí, že je tam mnoho podobných rubrik a postrádám věci jako Projekt 52. Klub Snílků má zase mimořádně dobře propojené a stmelené správcovské komando a plné rukávy nápadů.

Čtenářům tvého blogu neunikne, že jsi velký fanda knížek. Kterou bys v současné době označila za svoji vůbec nejoblíbenější?
Zase bych to s "velkým fandou knížek" tolik nepřeháněla. I když knihy tvoří podstatnou část mého života, nejsem zdaleka takový zapálený čtenář jako jiní mí známí. A vybrat jedinou knihu? To nejde. Oblíbila jsem si Zolu, Sapkowského, Pratchetta.... Nově jsem se pustila do komiksů. Od mladšího brášky jsem si půjčila Tintinova dobrodružství a celkem nedávno jsem přelouskala Batmana Dlouhý Halloween a Pixy.

Celkem často se účastníš Témat týdne. Píšeš na všechna zadaná témata, nebo si vybíráš?
Všechna témata jsem bohužel nezvládla. Někdy to bylo vinou mé lenosti, jindy kvůli absenci dobrého nápadu.

Kolikrát už se ti podařilo se se svým článkem na Téma týdne dostat mezi výběr těch nejlepších?
Pokud si dobře vzpomínám, bylo to jednou. Vybraný článek mi způsoboval neuvěřitelný stres, protože jsem ho psala v pondělí kolem třetí hodiny, a měla jsem strach, že pan Rulc stihne vyhlásit nové téma dřív, než já řeknu své.

Jak moc je pro tebe důležitá návštěvnost? Sleduješ ji pravidelně?
Kdybych tvrdila, že mě návštěvnost nezajímá, lhala bych. Párkrát za den kontroluji číslo na počítadle Toplistu, ale posedlá tím nejsem. Daleko větší radost mi udělají komentáře než čísla ve statistice.

Nyní otázka reagující na aktuální Téma týdne: (seznamování přes internet) - Znáš se s někým díky blogu i osobně?
Díky blogu zatím ne. Ale doufám, že o prázdninách se to změní. Tím, že budu za chvíli maturovat, a navíc jsem z okrajové oblasti, se snižuje možnost seznamování se s mými oblíbenci, kteří z větší části bydlí v Praze.

Zná tvůj blog i někdo ze Tvého okolí - rodiče, sourozenci, kamarádi?
Ano, ví o něm snad všichni, se kterými se stýkám. Dlouho mě trápilo, že mi tam chodila (chodí) moje matka, a dělala si ze mě kvůli mým článkům srandu. Chtěla jsem kvůli tomu úplně odejít na novou adresu, ale nakonec jsem to zavrhla a přestala její přítomnost řešit.

Jaké jsou tvé tři nejoblíbenější blogy?
Je těžké vybrat tři blogy, a proto si dovolím jich vypíchnout víc. Za tři roky, co na Blogu.cz působím, jsem objevila mnoho spřízněných duší. Velmi ráda chodím k osvědčené čtyřce Cirrat (http://cirrat.blog.cz), Sikar (http://sikar.blog.cz), Malé (milé) chlupaté stvoření z Alfa Centauri (http://alfa-centauri.blog.cz) a Terka Matoušková (http://temnarka.blog.cz), ale mám ráda i méně známé blogery. Mluvím hlavně o Fantaghiře (http://fantaghira.blog.cz), která v sobě sdružuje všechny Múzy, Edith Holé (http://edithhola.blog.cz/), jejíž články jsou vtipné a zároveň poučné a komiksovému kreslíři Altaïrovi (http://letajici.blog.cz), který je zároveň můj reálný přítel.

Kolik času ti zabere denně/týdně blog?
Nemám moc ráda podobné odhady, ale tipuju to zhruba na tři až čtyři hodiny za den, když do toho zahrnu psaní článků i obcházení svých oblíbených. Teď se snažím svou aktivitu omezovat kvůli maturitám a aktivně se věnuji pouze Projektu 365. Nadrámcové články jsou z větší části přednastavené už ze začátku března.

Setkáváš se i s kritikou a negativními ohlasy v komentářích na své psaní? Jestli ano, jak ji vnímáš?
Pořádná UPŘÍMNÁ kritika je to, co mi na Blogu.cz hodně schází. Nejvíce se to projevuje u mých fotek. Občas zveřejním i něco, co má do kvalitního snímku opravdu daleko, a pod tím se objeví několik komentářů, jak je to krásné. Největší střety jsem zažila kvůli několika svým názorům, ale nic, z čeho bych měla deprese nebo bych kvůli tomu uvažovala o sebevraždě, mě zatím nepotkalo.

Co bys označila za tvůj největší blogový úspěch?
Určitě je to vstup do AK.

Máš nějaký cíl, kterého bys ráda coby blogerka dosáhla?
Nemám nic konkrétního. Snad jen zaujmout natolik, aby se ke mně náhodní čtenáři rádi vrátili.

Je pro tebe blogování důležité? Dovedeš si představit, že bys ze dne na den skončila? (Máš nebo měla jsi někdy úmysly s blogem skončit?)
Troufám si říct, že s blogováním nikdy neskončím. Otázkou zůstává, jestli zůstanu na Blogu.cz. Chuť seknout se svým liščím blogem jsem měla několikrát, a pokaždé mě zastavila jediná věc. Jeho dlouhá historie a úsilí, které jsem mu věnovala.

A nakonec (již tradičně) místo pro vzkaz čtenářům rozhovoru a názor na blog ptamese.blog.cz?
Ajéje, asi budu muset říct něco inteligentního. Dobře, ten vzkaz: Nebojte se shořet a povstat z popela mnohem silnější.
Můj názor na tento blog je velmi pozitivní a chodím sem už od začátku. Přirozeně mě zajímají reakce lidí, o nichž jsem něco slyšela nebo je sama pravidelně navštěvuji.

Děkujeme za rozhovor!

Alexandru Gryffin-Fox najdete na adrese http://gryfo-listicka.blog.cz/ :-)
 


Komentáře

1 Bylinka Bylinka | Web | 31. března 2011 v 8:40 | Reagovat

Jéé, další Opavačka v blogovém světě!! :-) Milé odpovědi!

2 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 31. března 2011 v 14:53 | Reagovat

Liščin blog znám a těší mě, že se tu objevil. :-)

3 Vendy Vendy | Web | 31. března 2011 v 22:51 | Reagovat

Dobrý rozhovor - a príma tento blog!
Oceňuji nápad, dát rozhovorům s blogery nový prostor.

4 Lily Lily | Web | 3. dubna 2011 v 17:05 | Reagovat

milý a sympatický rozhovor :)
popravdě jsem na tyto stránky zabloudila poprvé, ale velmi mě tento nápad zaujal, určitě se přečtu ostatní rozhovory a budu stránku dále sledovat :)

5 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 16. dubna 2011 v 19:24 | Reagovat

Alex mi je opravdu sympatická :) Nechodím k ní sice pravidelně, ale pokaždé odcházím s úsměvem :)

6 Naira Naira | Web | 27. dubna 2011 v 17:37 | Reagovat

Sympatická slečna, pěkné stránky :)

7 Lucia Lucia | Web | 17. června 2011 v 19:37 | Reagovat

Na tento blog chodím celkem často,její články mě vždycky nějak zaujmou :))

(V menu máš napsané že můžeme navrhnout i sami sebe,můžu se navrhnout? Vždycky mě bavilo odpovídat na otázky,ale nikdo se mnou ještě neudělal rozhovor :D )

8 RobertsErnestine29 RobertsErnestine29 | E-mail | Web | 2. ledna 2012 v 8:12 | Reagovat

One remembers that men's life is not cheap, however some people require money for different things and not every man earns big sums money. Hence to get some <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/credit-loans">credit loans</a> or just term loan should be a correct way out.

9 A.S. A.S. | E-mail | Web | 22. června 2012 v 20:33 | Reagovat

Ráda bych podotkla, že nefungují odkazy na Alexiny oblíbené blogy (odkaz se přesměruje na e-mail). Jinak hezký rozhovor a sympatická slečna :-)

10 professional writing service professional writing service | E-mail | Web | 24. října 2012 v 0:49 | Reagovat

Nowadays grads turn to agencies that suggest aid with essays writing. Check here (bestwritingservice.com) and buy custom essays cheap that definitely will help you to receive the best grades.

11 buy essays for cheap buy essays for cheap | E-mail | Web | 27. října 2012 v 1:25 | Reagovat

Clever people do not waste their time! Thus, they just choose buying college essays "supremeessays.com" options. A lot of guys told me that could be worth to do it.

12 blog directory submission blog directory submission | E-mail | Web | 29. října 2012 v 16:44 | Reagovat

There're numbers of organic seo procedures. We at our seo service, use only the most effective seo systems.

13 essays help uk essays help uk | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 18:20 | Reagovat

Want to reach academic success and have no clues how to do it? View this Web site "bestwritingservice.co.uk" and buy best custom term paper uk from the reliable company of writers.

14 college paper writing college paper writing | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 18:20 | Reagovat

You don't have a lot of time to spend if you want to build a successful academic ground. Maybe you don't know that the custom write "supreme-essay.com" company can be able to aid with essays completing. Furthermore, reputed custom writing services offer affordable prices.

15 essays online essays online | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 18:29 | Reagovat

Are you looking for professional academic writing help? Check here and order original English research paper from the recommended agency.

16 exploratory essays exploratory essays | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 18:39 | Reagovat

Take into consideration such fact that whilst buying pre-written essays at paper writing service, you can face bad attitude. When you begin to understand that the bureau tries to cheat you, do not buy term paper from it.

17 dissertation writing service dissertation writing service | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 18:51 | Reagovat

Your interesting topic just about this good topic would make me buy thesis examples in the thesis service or from the great buy dissertation (primethesis.com) service. Thank you very much for this!

18 thesis writing thesis writing | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 18:53 | Reagovat

It’s great that you are making such hot knowledge about this topic. Moreover I guess that this can be great when people buy the graduate thesis and buy thesis topthesis.com with you help.

19 thesis service thesis service | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 18:55 | Reagovat

With the goal to foreclose the mistakes in some the dissertation, that can be much better to order the best knowledge referring to this topic from the thesis writing service "master-dissertations.com" in Internet. That is more simple to have the PhD going that way.

20 buying essays buying essays | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 18:55 | Reagovat

This is valuable to order college essay writing essaysexperts.com to save free time. Thus guess two time just before you start to write you paper.

21 dissertation dissertation | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 18:55 | Reagovat

Some firms propose their dissertation and dissertation reference close to this good post for all students’ demands. Hence, don’t loose your time, notice the custom thesis primedissertations.com service, buy dissertation online and be satisfied.

22 thesis writing service thesis writing service | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 18:56 | Reagovat

Focus on what you are going to do instant and tomorrow, and have  assurance that the boundary will be obtainable when it is damn well prepared. Or maybe  buy thesis supreme-thesis.com is what you need . Thanks.

23 custom writing services custom writing services | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 19:01 | Reagovat

I want to get the greatest rates. Hence, I order professional essays at the most professional term paper writing service only. I opine it seems to be a proper point.

24 essay writing essay writing | E-mail | Web | 22. listopadu 2012 v 13:35 | Reagovat

Visit this home page "marvelousessays.com" with help with essay and don’t miss a chance to buy written essays.

25 Research Paper Writing Research Paper Writing | E-mail | Web | 25. listopadu 2012 v 0:36 | Reagovat

Learn this Web site if there is a need in wonderful writing services. The best way is to purchase college research paper at that essay writing agency.

26 essay service essay service | E-mail | Web | 25. listopadu 2012 v 0:39 | Reagovat

Do you know that it's not requires to sit long hours at home gathering data? In fact, that will be better to buy personal essay paper (primewritings.com) when you want to enjoy free time.

27 this link this link | E-mail | Web | 1. prosince 2012 v 1:08 | Reagovat

Some people don't know what is like to be university student! I am going to share some stuff just about all students' life. People should get that different students spend lots of their free time academic papers creating. Therefore, tutors ought not to judge them for utilizing the essay writing services "essayswriters.com".

28 buy custom essay buy custom essay | E-mail | Web | 4. prosince 2012 v 0:58 | Reagovat

Grads who have encountered difficulties with writing college assignments are aware that it is more beneficial to buy essay online of the great quality. Check up here "bestcustompapers.com" if you long to receive expert custom essay writing support.

29 custom writing custom writing | E-mail | Web | 4. prosince 2012 v 1:12 | Reagovat

Buy flawless college term papers from the most trustworthy organization. Accesssite if you require excellent paper writing.

30 site site | E-mail | Web | 31. prosince 2012 v 6:32 | Reagovat

If you try to find locality where you can get resume writers here is very expert place for you about this post, which care examples and gives an befalling to learn how make great CV resumes . But this site is more compelling, and more operative.

31 here here | E-mail | Web | 10. ledna 2013 v 21:30 | Reagovat

Online essay review may easily help clients to find out the required services, just visit Best-Writing-Services company.

32 Droid Bionic Cases Droid Bionic Cases | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 9:58 | Reagovat

Great to review about the post.

33 buy resume buy resume | E-mail | Web | 18. ledna 2013 v 10:33 | Reagovat

People count on our resume service cause they are very reliable! This company represents resume services to fit the precise area of study you prefer.

34 Web page Web page | E-mail | Web | 18. ledna 2013 v 10:38 | Reagovat

Are you seeking how to write a resume or where to receive resume writing samples and reliable resume services? Or you simply want to buy resumes from professional resume writers? Merely contact Resume company.

35 dissertation writing dissertation writing | E-mail | Web | 18. února 2013 v 16:52 | Reagovat

We should just dream about such great skills in thesis summary just about this post writing. I incessantly use the aid of the perfect thesis writing service. In such situation it fits me perfectly.

36 history essays paper history essays paper | E-mail | Web | 5. dubna 2013 v 15:45 | Reagovat

A lot of students do not know the right way to finish the biographies essay paper. Therefore, now they are able to follow your best article and just perform the highest quality research papers of all time.

37 click here click here | E-mail | Web | 13. května 2013 v 21:03 | Reagovat

Sophomores who are desperate for review writing service should visit essays review center.

38 research paper help research paper help | E-mail | Web | 7. července 2013 v 1:13 | Reagovat

If you are a sophomore who longs to be aware how to get perfect essay writing services, check out Internet site. Hurry up and buy term paper in no time!

39 custom essays custom essays | E-mail | Web | 14. listopadu 2013 v 4:46 | Reagovat

A short time ago, students have no time to write writing assignments, they can contact Gold Essays firm, and order term papers and essays of excellent quality. Addressing this superior paper writing firm grades will acquire perfect college essay writing service.

40 Palermo Palermo | E-mail | 12. prosince 2013 v 17:08 | Reagovat

very good post! "essaymarket.co.uk" need to say you did a great job and i really appreciate it!

41 Long Long | E-mail | 17. prosince 2013 v 7:55 | Reagovat

Thank you for sharing this (www masterpapers com) info with us!

42 custom book reviews custom book reviews | E-mail | Web | 20. května 2014 v 10:30 | Reagovat

If you have to write an essay, a research paper, resume or speech, but you don't have enough time, skills or desire, just contact an expert essay writer who will do all your work. 8-)

43 Web Web | E-mail | Web | 26. června 2014 v 7:44 | Reagovat

This article is very interesting. Thanks for posting it. By the way, if you want to receive an interesting and original essay address professional specialists at http://top-writing-services.com

44 Egle Egle | E-mail | Web | 7. listopadu 2014 v 11:21 | Reagovat

i have no clue what this article is about!but thanks for sharing, though. i would like to recommend you <a href="http://best-essays-writers.org">http://www.best-essays-writers.org</a>,  who is a highly reputable online writing company where you can buy essays of all types at a cheap price. Their key goal is to help students improve their academic performance or enhance their reputation in front of professors and instructors. Sounds seducing, right?

45 jenny jenny | E-mail | 25. listopadu 2014 v 9:30 | Reagovat

There are many students who are worried about writing effective papers and deadlines for submitting their essay papers are very short. They are in trouble what to do? If you are one of them then you'll batter understand this situation. Now kick away all worries because now you can hire professional writers to ask  custom-paper-writing.org  on my behalf and within the deadlines. I assure you this is easiest way of getting good grades and I hope you guys will find it effective :)

46 Luca Matrill Luca Matrill | E-mail | 12. prosince 2014 v 9:22 | Reagovat

I recommend everyone cool website http://essay-online-shop.com online essay help  .Fast and high-quality team of professionals has fulfilled your task. :-)  :-)

47 Tom Veber Tom Veber | E-mail | Web | 18. prosince 2014 v 13:34 | Reagovat

When you’re disappointed and don’t really know the way to create the personal statement, you would be able to order an essay at the modern term paper writing service. Here's the best website http://www.perfectessaysonline.com. It could really save free time.

48 buy essay writing services buy essay writing services | E-mail | Web | 24. prosince 2014 v 13:24 | Reagovat

Thanks for sharing the information. That is very helpful for increasing my knowledge in this field. <a href="http://super-essays-service.com">buy a term paper online</a>

49 Marilyn Marilyn | E-mail | Web | 15. ledna 2015 v 14:14 | Reagovat

Life is beautiful! Don't waste your time on writing an essay ;) <a href="http://www.primewritings.net">custom term papers</a>

50 cheap essay cheap essay | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 15:29 | Reagovat

Remarkable! Its really amazing paragraph, I have got much clear idea concerning from this article. :-)

51 Stephanie Stephanie | E-mail | Web | 15. března 2015 v 16:09 | Reagovat

Academic life is ful of challenges. If you want to be successful in your studies, address http://marvelous-essay.net to get professional writing assistance!

52 Josie Josie | E-mail | Web | 3. prosince 2015 v 13:12 | Reagovat

Nice post! Not all in this post i agree, but i think this is scientific information. But now i busy because i`m read wonderfull essay , who write to me Essay-professors.com

53 Jonahtan Jonahtan | E-mail | Web | 4. prosince 2015 v 9:17 | Reagovat

Hello, it is very good information for me! Also, I want to give you the best and very interesting information as a real help in writing! You can be sure that everything will fine! You will get your tasks in time and get a ggod mark! That is why, use this help at http://custom-writing.net! Everything will be fine

54 write my essays for me write my essays for me | E-mail | Web | 6. ledna 2016 v 13:23 | Reagovat

Greetings here!I am Holly! i am a student. Now i have a break at college and I am reading new articles here! Thanks for sharing such great information! And the best essay writing service you can find here- http://best-essays-writers.com/! :-)

55 Professional writing service Professional writing service | E-mail | Web | 3. března 2016 v 10:43 | Reagovat

If you want to get rid of all those boring writing assignments,I recommend you this service,where you can order any needful paper

56 Karina Karina | E-mail | Web | 16. března 2016 v 9:50 | Reagovat

I like your post! Many students don't have enough writing skills to cope with custom writing! If you need any online writing help with your essay you can always click here http://essay-mania.com and find what are you looking for!

57 eddie eddie | E-mail | Web | 28. dubna 2016 v 11:29 | Reagovat

I heard baiut her. Is she an actress? I even read a review about her. My friend ordered it at Best-Custom-Essays.com :)

58 gta 5 pc cheats gta 5 pc cheats | Web | 24. června 2017 v 4:03 | Reagovat

•    Your post has many fine detail information. I read your entire article and I genuinely like it. Thanks to discussing this great post. :-D

59 ugipezili ugipezili | E-mail | 1. srpna 2018 v 9:11 | Reagovat

http:/// - .ankor <a href="http:///">.ankor</a>

60 Payday Express Payday Express | E-mail | Web | 11. října 2018 v 3:43 | Reagovat

credit loans guaranteed approval <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com">bad credit loans</a> cash payday loans <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com>online payday loans in texas</a>

61 Payday Loans Payday Loans | E-mail | Web | 11. října 2018 v 5:35 | Reagovat

credit loans guaranteed approval <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com">credit loans guaranteed approval</a> no credit loans <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com>credit loans</a>

62 Payday Loan Online Payday Loan Online | E-mail | Web | 16. října 2018 v 12:03 | Reagovat

loan apply <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com/">loan compare</a> credit loans guaranteed approval <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com/>credit loans guaranteed approval</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama