Rozhovor: ALUE

16. dubna 2011 v 17:00
Po kratší odmlce je tu další rozhovor! A kdo se ocitnul tentokrát v pozici dotázaného? Blogerka Alue z blogu www.aluska.org
(www.karolinaloskotova.blog.cz
)

Alue


Jak jsi přišla ke své přezdívce Alue?
Po pravdě řečeno to není přezdívka, ale duchovní jméno. Dostala jsem ho před mnoha lety od vyšších sfér a od té doby ho používám úplně všude, kromě oficiálních podpisů a dokumentů, kde by mi ,,nepapírové" jméno neuznali. Všichni mi říkají ,,Alue" a já toto oslovení miluji.

Jak by ses charakterizovala ve třech přídavných jménech?
Dobromyslná, veselá, srdečná

Jak dlouho už je tvůj blog na světě a kdo nebo co tě přimělo si jej založit?
Blog mám od 9.srpna 2006. V té době mi bylo 14 let a nutně jsem potřebovala místo, kde se podělím se světem o své nápady a myšlenky. Bylo toho moc, co jsem potřebovala říct, až mě z toho bolela hlava. Když máte v některém směru veliký potenciál, který nepustíte ven, nedělá to vůbec dobrotu. Když jsem začala psát blog, zjistila jsem, že moje myšlenky nemusí být jen k tomu, aby mě z nich bolela hlava, ale k tomu, aby pomáhaly lidem. Proto píšu nepřetržitě už pátý rok a nehodlám nikdy končit.

Měla jsi v době svých blogových počátků mezi blogy nějaký svůj vzor, který jsi obdivovala?
Rozhodně ne. Určitě se po čase našly nějaké blogy, které jsem občas sledovala, ale nemám tendenci někoho obdivovat, nebo k němu vzhlížet. Koneckonců v té době blog.cz začínal, takže nás moc nebylo.

Ze kterého koutu země sepisuješ své blogové zápisky?
To je zvláštní otázka, jak vás to napadlo? :-)

Kolik času denně trávíš na blogu?
Každý den několik hodin, pokud mám tu možnost. Vzhledem k jeho zaměření je to potřeba, protože moje činnost není jen o psaní článků. Jsou tu také početné e-maily a diskuze, které vyžadují moji pozornost. Pro mě to není koníček, ale poslání, které je důležité.

Co studuješ a čím by ses ráda stala v budoucnu?
Nestuduji, ale pracuji. Otázku ,,Čím bych chtěla být", můžeme tedy vynechat, protože už jsem se stala tím, čím chci být. Lépe řečeno jsem sama sebe už dávno našla.


Čím si myslíš, že jsi jiná, než ostatní blogerky?
V něčem asi jiná budu, jinak by mi lidé nevěnovali tolik pozornosti. Možná to bude originalita myšlenek a nápadů, tohle je něco, co mě táhne dopředu a o co jsem nikdy neměla nouzi. Vymýšlet, objevovat, předávat. Všechno si dělám po svém. Také to budou asi výsledky. Když někomu pomůžu a on to ví, většinou je mi vděčný a chce mi to nějak vrátit, takže se o mně zmíní před lidmi, kteří by mohli moje stránky potřebovat, nebo kterým by se mohly líbit. Lidé se na stránky vracejí zkrátka proto, že jasně vnímají jejich přínos do života. U mě to není jen o plácání se, ale nabízím odpovědi.

Setkáváš se často s nepochopením na blogu a negativními reakcemi? Jak je řešíš, mrzí tě hodně?
S nepochopením se setkávám, ale beru to jako nutnou součást této činnosti. Chtít po všech lidech, aby rozuměli, nebo aby souhlasili, je naprosto nemožné a nesmyslné. Vulgární nadávky a ostrá slova neřeším vůbec, považuji je za projev slaboduchosti, nebo prostě jen potřebu někoho ,,zdrbat", když není nikdo jiný nablízku. Inteligentní a upřímnou kritiku si ale beru k srdci a přemýšlím nad ní. Pravda ale je, že mi nikdy kritika ostatních lidí k ničemu nepomohla, ani mě nepostrčila dál, jak se to často říká. I když jsem si ji vzala hodně blízko a měla tendenci se jí řídit, nebylo to k užitku. Naopak když mi někdo napíše, co ho těší a co se mu líbí, to mi hodně pomáhá, protože mi tím nastiňuje správný směr. Nápověda o tom co je správné a co bych dělat měla, je pro mě velice hodnotná, mnohem hodnotnější, než nápověda o tom, co dělám špatně. Navíc lidé se v kritice neshodují, proto se podle ní nedá řídit. V chvále se ale shodují, takže se z toho dá udělat ucelená a konkrétní představa, která se dá na něco využít.

Kdy vznikla stránka aluska.org?
,,Aluška.org" není stránka, ale doména, tedy pouze jméno. Tato je druhá v pořadí, protože o svoji první doménu jsem bohužel přišla a musela jsem začít s novou. ,,Aluška.org" je na mě zaregistrovaná od října 2010 a jsem s ní velice spokojená.

Byl tvůj blog už od začátku zaměřen stejným směrem, jako teď?
Víceméně ano, ale změna, která od roku 2006 proběhla, je obrovská. Dejme tomu, že všechno postupuje kupředu, některé věci, které se neprojevily jako přínosné, zmizely a přišly jiné, užitečné. Ze začátku například blog vůbec nebyl určený k pomoci ostatním lidem, ale byla to pomoc pro mě, protože jsem se potřebovala nutně vypsat. Pak jsem ale zjistila, že to přitahuje pozornost širokého okruhu čtenářů a na základě toho jsem začala provádět postupné změny. Byl to moc krásný vývoj a stále probíhá. Řídím se pravidlem, že je vždy co vylepšovat.

Na blogu netajíš, že píšeš knihu. Můžeš prozradit, o čem bude a kdy by mohla vyjít? (máš už domluvené všechny věci okolo jejího vydání?)
Je to krásný příběh, do kterého je zasazená hlavní postava po mém vzoru. Většina děje se zakládá na mém životě, ale je to hodně obrazné přirovnání. Čtenář se může naučit spoustu věcí, ale protože je to stylizované jako příběh, žádné vědomosti se mu tím nevnucují, může je považovat za fantazijní výplod, nebo pravdu. Jsem před dokončením knihy, ale nešiji horkou jehlou, proto nepíšu přímo do počítače, ale na papír. O to je to celé mnohem náročnější, ale kdy to přepíšu do digitální podoby, tím se příliš netrápím. Nechávám věci plynout a věřím svému vnitřnímu vedení, že kniha vyjde tak, jak vyjít má. Určitě by to ale mělo být letos. O vydání se nebojím, bude to samonákladem a naštěstí už se mí nabízí pomocné ruce, které chtějí pomoci dostat knížku na světlo světa. A za to jsem velmi ráda.Máš pocit, že žiješ více v realitě nebo na blogu?
V realitě? A co to vlastně je, realita? Všechny mé nápady a myšlenky plynou z mého vnitřního světa. Skoro pořád žiji ve svém nitru, uvažuji, přemýšlím a rozjímám. Jsem myšlenkami neustále v jiných sférách a do reality se vracím pouze, je-li to potřeba. Blog slouží jako nástroj předávání mého vnitřního světa lidem, inspirace, která není konkrétní, dostává přesnou formu podobou písmen, je to nádherný přechod z říše snů do tohoto světa. Ale abych to opsala více jednoduše: Mezi prací na internetu a reálným životem jsem si vytvořila určitou rovnováhu tak, abych nezanedbávala ani jedno, ani druhé. Vnitřní svět je krásný, naplňuje mě předávat ho lidem, ale nevydržím dlouho sedět u počítače, dělám hodně přestávky, pořád odbíhám pryč a poslední dobou se mi často stává, že nejsem doma několik dní a během té doby jede blog na naplánovaných článcích. Během té doby si krásně odpočinu a mám zase spoustu nápadů a motivace pokračovat. Čili, obě tyto činnosti vyvažuji, protože když se přehání jedno nebo druhé, nedělá mi to vůbec dobře. Když moc sedím u počítače, padá na mě taková divná tíha, nechuť. A naopak když se nemůžu blogu věnovat tak, jak bych potřebovala, myšlenky a nápady se mi v hlavě kupí, potřebuji je někam vložit, část dám na papír v podobě kresbiček, ale co mám mezitím dělat s tím ostatním?

Máš obrovskou návštěvnost. Je pro tebe tedy důležitější než komentáře návštěvníků nebo ne? Sleduješ ji pravidelně?
Komentáře návštěvníků jsou důležité, protože obohacují téma článku a někdy mě umí parádně nakopnout k další činnosti. Na druhou stranu lidé mají hodně tendenci diskuze rozkopávat, hádat se a ponižovat se navzájem, což mě mrzí, protože to kazí celou atmosféru stránek a shazuje hodnotu článků. Proto můj vztah k diskuzím je jako jarní počasí a často je problém diskuzi zkorigovat tak, aby byla o něčem a ne o ničem. Návštěvnost je ale objektivní ukazatel, ze kterého se dají vyčíst velmi důležité věci, jako co návštěvníky nejvíce z obsahu zajímá, co hledali, než mě našli, nebo které zdroje posílají nejvíce lidí. Obojí ruku v ruce mi dává dobrý obrázek o tom, co je dobře, kde je potřeba něco přidat, nebo vylepšit. Statistiky návštěvnosti jsou výhodné v tom, že dávají přesná data, ze kterých mohu odvozovat s chladnou hlavou, ale čísla nikdy nemají stejnou váhu, jako upřímný dík za to, že jsem někomu v něčem pomohla. Takže když to shrnu, obojí má svoji váhu a používám to k rozdílným účelům, které jsou důležité. Nelze to porovnávat.

Na blogu máš také výzvu, že tě čtenáři mohou podpořit finančním darem ve tvém psaní. Reaguje na tuhle prosbu hodně čtenářů?
Jak se to vezme, podle toho, co je pro vás hodně. Řeknu to tak, že sem tam něco přijde a dělá mi to obrovskou radost, protože na tom vidím, že lidé umí a chtějí vracet pomocnou ruku, kterou nabízím já. Finanční příspěvky mi dávají představu o lidech, kteří ke mně chodí. Aby mi někdo daroval peníze, musí k tomu přece mít nějaký pěkný důvod. To si uvědomuji a toho si umím vážit. Je to hmotné potvrzení, že někdo je za to, co dělám, rád. Je důležité cítit a vědět, že jsem pro někoho užitečná. Určitě je to důležité pro každého z nás.Zná adresu tvého blogu i někdo z tvé rodiny, přátel?
Lidé, se kterými se v životě setkávám, o mých stránkách vědí a velice mě podporují. Chválí mě za dobré články a doporučují je svým známým. Díky zaměření těchto stránek je zná určitý okruh lidí, kteří prahnou po vědění o věcech mezi nebem a zemí. Pouze tito lidé mě v životě obklopují a proto je to skoro samozřejmost, že o mé činnosti vědí. A i kdyby nevěděli, ve velice krátké době se to dozví, protože o svých stránkách často mluvím a také lidé, kteří jsou na mě hrdí, občas říkají: ,,To je ta Alue, má stránky Aluška.org a chodí tam spousta lidí, je to moc hezké, běž se tam taky podívat." - V takových situacích sice rudnu, když to slyším. Stydím se, ale mám z toho radost, protože je to další potvrzení.Neměla jsi někdy chuť svůj blog zrušit? Jak vidíš budoucnost blogu?
Rušit jsem nikdy nechtěla, i když v mých začátcích se našli lidé, kteří mě označovali za pitomé děcko, co ničemu nerozumí. - Aby taky ne, bylo mi 14, byla jsem malá a moje názory byly nové. Lidé se nových a neznámých věcí zkrátka bojí. Jenomže v té době jsem nepsala pro lidi, psala jsem pro sebe, takže mě to sice trápilo, ale rušit jsem nikdy nehodlala. Do budoucna budu v publikování pokračovat stůj co stůj. Moje tvořivost je na celý život, lidi to zajímá, mám spoustu skvělých výsledků, a ačkoliv mě tato činnost do jisté míry svazuje a mám k ní hodně povinností, její přínos do mého života je tak významný, že skončit nemůžu. I kdyby se zrušil server blog.cz, pořídím si normální web a pojedu dál.

Čteš i jiné blogy, nebo na to nemáš čas? Kdo konkrétně jsou pro tebe 3 nejzajímavější blogeři, na které jsi narazila?
Jiné blogy čtu, občas mě nějaký zaujme. Často prohlížím blogy svých čtenářů, na kterých jde poznat, že mě mají rádi, protože jejich zájem u mě probouzí roztomilou zvědavost. Nemám ale na to příliš mnoho času, snažím se sedět u počítače jen po dobu, co je to potřeba a mám různé metody, jak šetřit svůj čas. Je to také o sebekázni. Nečíst blbosti a věnovat se tomu, co je potřeba, protože potom člověk vážně nestíhá. Vyjmenovávat blogery raději nebudu, nechci někoho ranit, že není na výpisu J

Na svém blogu máš spoustu informací a poznatků. Objevují se v reálu i nabídky na semináře a besedy s tebou?
Objevují a občas nějaké proběhnou. V minulosti se uskutečnilo pár přednášek, občas bývám zvaná na různé akce, nebo mi lidé píší, že by mě rádi poznali soukromě, což někdy vezmu a jindy odmítnu, podle toho, co mi říká intuice a podle toho, jestli je to možné technicky. Díky svým stránkám jsem poznala obrovské množství lidí a někteří z nich jsou pro mě neskutečně důležití. Dalo by se říct, že bych se bez nich už ani neobešla. To je také důvod, proč to považuji za poslání a nehodlám končit. Otvírají se mi tím možnosti navazování vztahů a získávání nových zkušeností.

Děkuji za rozhovor a nyní máš prostor pro jakýkoli vzkaz čtenářům blogu ptamese.blog.cz. Jaký názor máš na tenhle blog?
Moc se mi líbí základní myšlenka existence tohoto blogu. ,,Dáme prostor lidem se projevit a uděláme jim radost." - Nevím, jak jiní lidé, ale já mám vždycky radost, když mi někdo nabídne rozhovor a samozřejmě neodmítnu. Je to zkrátka moc pěkná idea, která by mohla mít úspěch. Navíc díky rozhovorům dáváte blogerům možnost, aby si je našli noví lidé, právě přes váš článek. Co bych ale určitě do budoucna zvážila, je požádat šikovného grafika, aby dal blogu pořádný design a určitě bych přidala jednoduché seznamovací články s autory (popř. autorem). Lidé mají potřebu alespoň trošku poznat člověka, který pro ně něco vytváří. Když se jim to pak líbí, rádi se vrátí i z osobních sympatií. Jsou to rady z mé zkušenosti, jistě se budou hodit do začátku.
DĚKUJEME ZA ROZHOVOR!!!
 


Komentáře

Zobrazit vše (813)
Zobrazit starší komentáře

801 odezírání odezírání | Včera v 0:28 | Reagovat

Ne všechny informace najdete na internetu. Něco se dá odezírat, ze všeho možného a trefíte se.

https://www.youtube.com/watch?v=fIC4FDfCxk0

802 opatrně s hypnozou opatrně s hypnozou | Včera v 0:33 | Reagovat

Všímejte si, kdo používá vědomě, nebo nevědomě techniky podobné hypnóze.
https://www.youtube.com/watch?v=n1iZNBw27H0

803 dolphins dolphins | Včera v 0:41 | Reagovat
804 kvetení kvetení | Včera v 2:51 | Reagovat

Nejkrásnější doba kvetení
https://www.youtube.com/watch?v=3ZTYRhH_ozo

805 brum brum | Včera v 5:29 | Reagovat

raja se snaží být v posledním článku na webu, kde publikuje, hezkou, nebo v tomhle hezká je. To je otázka,když článek je převzatý.

806 foryou foryou | Včera v 6:03 | Reagovat

For Aluska.. what I feel when see her
https://www.youtube.com/watch?v=fSbNReQ1jvQ

807 foryou foryou | Včera v 6:05 | Reagovat

Healing your soul from your childhood. When I see you. I want to heal your soul by my eyes.
https://www.youtube.com/watch?v=IIPoM3Tkn00

808 foryou foryou | Včera v 6:09 | Reagovat

Take a walk , take a talk. Aluska, enjoy the blossom on the trees.
https://www.youtube.com/watch?v=rq0BRilAqqY

809 morevas morevas | Včera v 13:40 | Reagovat

Už aby se Alue změnila k lepšímu. Aby to bylo na ní vidět a dokázala promluvit s těmi, které zranila.https://www.youtube.com/watch?v=ffxKSjUwKdU

810 helicopters helicopters | Včera v 15:49 | Reagovat

Už vedle sebe sedí jako hrdličky
https://www.youtube.com/watch?v=zPNqk2zmG20

811 alumission impossible alumission impossible | Včera v 18:31 | Reagovat
812 zvířátkov zvířátkov | Včera v 19:23 | Reagovat

Pejsek a králíček, kamarádi..

https://www.youtube.com/watch?v=2o3kjhj3k1Y

813 teslaseason teslaseason | Dnes v 12:34 | Reagovat

You can know more about inventions
https://www.youtube.com/watch?v=_IWqPV9p0pk

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama