Rozhovor: DANIEL HLOUŠEK

21. května 2011 v 15:00
Nadešel čas, aby se mezi zpovídanými objevil opět zástupce mužského pokolení. Tentokrát jsem zpovídala Daniela Hlouška, téměř sedmnáctiletého blogera, který zveřejňuje zejména své úvahy na adrese http://itthmi.blog.cz/ :)

Daniel Hloušek


Na blogu vystupuješ pod svým celým jménem. Nenapadlo tě někdy psát anonymně nebo pod nějakou přezdívkou? Byl jsi od začátku odhodlán psát bez utajení?
Již od začátku jsem vystupoval pod svým skutečným jménem. V přezdívkách je krása, toho člověka to může i nějak charakterizovat. Buďme rádi, že svět není jako Já. Jen si představte, jaké by to bylo, kdyby pod články byla jména autorů úplná. To by nebyla žádná legrace. Mám rád, když lidé vědí, jak mne mohou oslovit, aniž by přemýšleli nad tím, jak tu přezdívku nezkomolit.

Zadáním tvého jména do vyhledávače si může tvůj blog vyhledat téměř kdokoli z tvého okolí. Kdo všechno ví o tvém blogu a jak na něj reagují? Nebojíš se neanonymity?
Když člověk chce a má chuť mne najít, najde mne opravdu na mnoha serverech. I když moc lidí nehledá ze zvědavosti mé jméno, tak se i ti, kteří hledají, můžou dostat třeba na můj deviantart, youtube, lide.cz. To, že lidé můžou najít i jiné mé aktivity, než psaní článků, se mi líbí. Jen v krajních mezích se bojím neanonymity. Napříkald mám na svém ICQ číslo na mobil a byl bych nerad, kdyby toho někdo zneužil. Okolí na můj blog reaguje dobře. V podstatě můj blgo zná v mém okolí každý. Učitelé, spolužáci, rodina, přátelé. Někteří mne podporují a bez nich bych už možná ani nepsa. Nenašel se zatím nikdo z mého okolí, kdo by můj blog zavrhnul.

Co vede témět sedmnáctiletého kluka k založení blogu?
Můj důvod byl a je sdělit jiným zajímavé úvahy. Začít na webu je o mnoh těžší, proto jsem si založil blog. Popravdě, moc nás tu kluků-blogerů není. To možná svědčí o tom, že mí vrstevníci nemají o čem psát, nebo se jim to zdá hloupé.

Jak tě napadla adresa http://itthmi.blog.cz? Má tento název nějaký skrytý význam?
Původně to byla zkratka TTHM, později ITTHMI. Jen málo lidí zná význam této zkratky. Jak píši o svém blogu: "Úvahy, u kterých začnete přemýšlet a hloubat a které vám přinesou i možné odpovědi, které jste dlouho hledali." Z toho vyplývá, že to poslední, co odhalím, bude význam zkratky mého blogu. Je dobré zahalit něco do tajemného krunýře.

Daniel Hloušek
"Tady často sním."

Čím je podle tebe tvůj blog jiný, než ostatní?
Bude to asi obsahem, který se snaží čtenáře vyprovokovat k myšlení. Mnohdy zjišťuji, že čtenáři hloubají nad jistou věcí úplně poprvé. Jsem rád, že jsem je s tím obeznámil. Navíc články jdou lehce využít jako referát. Snažím se z kvanta informací získat to nejzajímavější nebo méně známé. Posléze implementovat pár odlišných náhledů na danou problematiku.

Kolik času asi tak věnuješ svému blogu?
Na blogu jsem přihlášený již od dvou hodin odpoledne. Končím tak někdy ve dvanáct večer. Co každých dvacet minut nakouknu, co se událo. Aktivně komentuji spíše jen několikrát týdně, zato ale více komentářů v jeden den. Doba, za kterou průměrně napíši jeden článek, je asi jedna hodina až dvě hodiny.

Sleduješ statistiky návštěvnosti? Jak moc jsou tahle čísla pro tebe důležitá?
Sleduji návštěvnost, ale pro mne je hlavní odezva od čtenářů. Jeden komentář je pro mne jako dvacet lidí na počítadle. Kdo ví, zda-li těch dvacet lidí na počítadle jen náhodou nezabloudilo?

Na tvém blogu najde čtenář spoustu úvah a zamyšlení. Kde bereš nápady na nová témata?
Jednou jsem si sepsal témata, o kterých zřejmě napíši. Jsou to témata, o kterých jsem někdy někde slyšel a utkvěly mi v hlavě. Sem tam se stává, že mám nečekanou krizi, jelikož se někde zrovna objevilo stejné téma, a tak musím narychlo sepsat článek o něčem jiném, aby to nevypadalo, že kopíruji.

Jsi v kontaktu s ostatními blogery? Setkal už ses s někým, koho znš prostřednictvím blogu, i osobně?
Bylo by hříchem nepovšimnout se a nekontaktovat jiné sympatické osoby. S některými jsem více v kontaktu a s některými zase spíše jen v kontaktu přes komentáře na blogu. Ano, setkal jsem se s jednou blogerkou. Ale bylo to náhodné setkání a nic jsem si z toho neodnesli.

Jsi členem Autorského klubu. Účastníš se jeho aktiviti, nebo pro tebe členství znamená hlavně zobrazování nových článků ve výpisu na jeho úvodní stránce?
Jelikož jsem správcem v AK, tak sleduji veškeré dění okolo Autorského klubu. ALe abych byl upřímný, asi mnoho lidí láká fakt, že budou ve výpisu na titulní stránce blogu. Je to totiž nejsnadnější způsob, jak najít nové čtenáře.

Daniel Hloušek
"Mé rodné město."

Jaký máš blogový cíl? Čeho bys rád prostřednictvím blogu dosáhl?
Mým hlavním cílem je, že si za ty roky vytříbím z těch x zlozvyků a neduhů při psaní jen to nejlepší a že později mé články budou na velice dobré úrovni. Jinak mne žene vpřed vidina, že si toho všimnou tací lidé, se kterými bych mohl takové věci do hloubky probrat.

Co hledáš na jiných blozích? Jaký blog má největší pravděpodobnost, že tě zaujme?
Svůj ke svému. Takže chodím často na blogy, kde autoří píší úvahy. Dále chodím na blogy, které jsou zaměřené na hudbu. S jistotou nemůžu říci, že by existoval nějaký styl blogů, který mne nejvíce přitáhne, ale určitě musí být originální a aby se na něm nacházelo něco, o co se zajímám.

Kdybys měl jmenovat tvé nejoblíbenější blogy, které by to byly?
Mám mnoho blogů v oblibě. Nerad stojím v takových situacích, kdy mám rozhodnout a vybrat nejlepší, když nejlepších je hodně. Ale abych nastínil, kam se často podívám, tak dám dva blogy: http://clamor.blog.cz a http://cinis.blog.cz.

Jakou školu studuješ? Už víš, kam bys chtěl pokračovat a čemu by ses chtěl v budoucnu věnovat?
Jsem na střední a obor se zaměřuje na výpočetní techniku a vše kolem ní. Avšak konkrétněji se nechci zmiňovat, jelikož m itechnický obor nesedl, tak nevím, zda-li nepůjdu jinam. Občas sním nad svou budoucností, ale ta se stejně asi nevyplní dle představ. Zajímá mne psychologie, nebo bych rád dělal něco jako teď na blogu, a to jednoduše, že bych psal, psal a zase psal.

Jaké jsou tvé další koníčky mimo blogování?
Rozhodně je to hudba. Celoživotní vášeň, která se nikdy neomrzí. Dále je to PC, cyklistika, turistika, přátelé, fotografování. Zajímám se mimo jiné také o psychologii, filosofii, sem tam sociologii a někdy nakouknu i do fyziky. To jsou činnosti a věci, které mne naplňují.

Propaguješ nějak více svůj blog?
Jakožto aktivní člen Facebooku využívám skupinu mého blogu k diskutování a také odkazování na můj blog. Jinak víceméně snad jen komentáři, ale komentuji proto, že chci komentovat, ne proto, abych si zvýšil návštěvnost. To by možná pak vznikaly rychlokvašné komentáře, a to mi za to nestojí.


Co si myslíš, že je hlavním důvodem, proč je mezi blogery drtivá menšina mužské populace?
Víte, proč si většina mužů nelakuje třeba nehty? Jelikož to nedělají jiní muži v okolí a je to divné. To stejné je i s blogem. Blog je za rouškou pixelek a ty pravé blogy jsou méně dostupné. Když někdy někomu řeknu, kam píši hlavně své články, kouká ta osoba dost vyjeveně a reagují otázkou: "Ty jsi kluk a píšeš na blog?" Druhá věc je fakt, že kluci nemají v tomto věku o čem psát. Nejsou tak zblblí do celebrit a neprožívají zase tolik věcí, o kterých některé blogy pojednávají. Uznejte sami, že když si kluk založí blog o méně známé střílečce, tak se ztratí oproti dívce, která si založí blog o The Sims. Zbytek blogerů mužského pohlaví bloguje již s nějakým záměrem a nemají to tak těžké, jelikož konkurence není tak velká.
Daniel Hloušek

"Koukajíce na západ slunce."


Jaké jsou tvé nejnavštěvovanější stránky na internetu?
Rád diskutuji, tak určitě diskuze na lide.cz. Dále surfuji a hledám mnoho informací, takže se neobejdu bez googlu, blogu. Rád sleduji klipy písniček nebo nějaké záběry z filmů, her a IT novinek, takže youtube je taktéž jasná volba. Dále sleduji každý den zive.cz, deviantart, Facebook a jiné. Samozřejmě existuje mnoho stránek, ale to až jindy.

Jaké pořady v televizi sleduejš? Holduješ seriálům? Jestli ano, jakým?
Já se na televizi už moc nedívám. Od dob, co člověk umí stahovat nebo nakupovat přes internet, je od televize odtržen. Už není jejich otrokem. Ale jsou seriály, které je lepší sledovat na velké obrazovce a které bych nechtěl shánět. Třeba Víkend, Dr. House, Simpsonovi, Odložené případy a dříve i Můj přítel Monk. Mám rád dokumentární filmy, hlavně ty s filosofickou otázkou. Třeba bádání, zda-li je svět jen naší iluzí.

Angažuješ se v české verzi zdokumentování jednoho dne blogerů. Můžeš o tomhle projektu více prozradit a uvést, v jaké fázi se nachází?
Jsem nadále ve fázi sledování. Spíše je to pořád projekt jen v mé hlavě a který rozebírám mezi přáteli. Chci znát odpovědi na několik otázek, než vůbec začnu projekt formovat do takové podoby, která bude představena veřejnosti. Za prvé je to zájem. Mnozí mi řeknou, že je nápad nadchl, ale tím to u nich možná končí. Představte si, jak by to skončilo špatně, kdyby pak nepřišlo tolik materiálu, kolik by bylo potřeba. Pak je to propagace. Čím více lidí o tom ví, tím větší je šance, že snímek bude kvalitní. A další otázka je, kdo by do toho se mnou šel, kdo by společně se mnou věřil, že projekt má budoucnost. jestli se zařídí propagace, poté zajisté se myšlenka zhmotní aspoň do takové formy, aby lidé věděli, že už se na tom pracuje. Jinak je to projekt podobný tomu, který proběhl minulé léto na youtube. Šlo o to, že v jeden dohodnutý den lidé natočili ten svůj. Posléze nahráli video na youtube a jeden slavný režisér to sestříhal. Cílem našeho projektu není průřez kulturou mnoha společností, ale to, jak žijí naši blogeři, jak známí, tak i neznámí. Rozhodně mi myšlenka na tento projekt nedá ještě dlouho spát a ještě jsem to nevzdal.

Co bys vzkázal čtenářům rozhovoru? Jaký máš názor na blog ptamese.blog.cz, co bys zlepšil?
Blog se mi velice líbí, rozhodně bych nic neměnil. Akorát se mi zdá, že tak skvělý nápad je málo podpořen. Nikde jsem si nevšiml nějaké ikonky typu: Byl jsem zpovídán na ptamese.blog.cz či tak. Myslím, že by se tím zvedla návštěvnost a určitě by samotní blogeři reprezentovali ikonkou vůbec tento projekt. Jinak jsem rád, zda-li někdo došel až na konec a neřekl si, že mne nepochopil. A ti, co se jim nelíbím, jak se vyjadřuji, o co se zajímám, tak vězte, je to normální. Každý člověk nám nemůže sednout. Zároveň děkuji, že jsem se mohl zúčastnit rozhovoru tady na ptamese.blog. Přeji vám hezký den.

Děkuji moc za rozhovor a vítám nápad s ikonkou, takže už je na světě a všichni zpovídaní si ji můžou a nemusí vložit na svůj blog :)
 


Komentáře

1 uajiii uajiii | Web | 21. května 2011 v 15:25 | Reagovat

Líbí se mi, že tady zpovídáte opravdové majstrštychy z blogerů, Jen tak dál. Líbí se mi Danielův Koutek v Autorském klubu, kor minulé téma o Bohu bylo extra vydařené!

(Jinak byste mohli udělat rozhovor s TlusŤjochem nebo Pavlem z kreperat.blog.cz nebo s Ozzrouškem z ozzruvblog.blog.cz . Určitě mají co říct.)

2 Taychi Taychi | Web | 21. května 2011 v 16:56 | Reagovat

Och, Děkuji ti, já tě asi šťouchnu na facebooku :D.
Myslela jsem že je ti 21let a ne okolo 27 O.o....božínku.
Rozhovor se vydařil, jen si někdy udělat čas a opravit překlepy :)

3 Dancek Dancek | E-mail | Web | 21. května 2011 v 16:58 | Reagovat

[2]: :-D
Jinak nějaké překlepy nevznikli pod mýma rukama, tolik textu dá práce autorce zpracovat :-)

4 PTÁME SE PTÁME SE | 21. května 2011 v 17:02 | Reagovat

[2]: Kde jsi přišla na 27? V rozhovoru je 17 :)

[3]: Překlepy? Kde přesně? Ať je mohu napravit :-)

5 Dancek Dancek | E-mail | Web | 21. května 2011 v 17:05 | Reagovat

[4]: Třeba u poslední otázky, hned na začátku vlog, nebo u 17 otázky, má být místo Cíte, víte. :-)

6 PTÁME SE PTÁME SE | 21. května 2011 v 17:13 | Reagovat

[5]: Dík moc, už je to opraveno :-)

7 Taychi Taychi | Web | 21. května 2011 v 17:45 | Reagovat

[4]: To jsem se přečetla :D

8 Matthias - Zastánce vědecké metody Matthias - Zastánce vědecké metody | E-mail | Web | 21. května 2011 v 18:24 | Reagovat

blgo místo blog. Překlep :)

Jinak já si říkal, že jsem tu zelenou ikonku už někdy zahlídl na lide.cz :-)

9 Matthias - Zastánce vědecké metody Matthias - Zastánce vědecké metody | E-mail | Web | 21. května 2011 v 18:25 | Reagovat

[3]: Ty překlepy vzniklY

shoda přísudku s podmětem :)

10 Dancek Dancek | E-mail | Web | 21. května 2011 v 18:29 | Reagovat

[9]: Na toto vždy zapomínám, změkčuji v duchu, a pak zapomenu tam dát tvrdé y. Já nevím, je to snad nějaká porucha, na diktáty jedničky, ale jakmile si sednu k PC nebo k mobilu, tak jsou tam chyby :-D
Taktéž si na lide?

11 Matthias - Zastánce vědecké metody Matthias - Zastánce vědecké metody | E-mail | Web | 21. května 2011 v 18:34 | Reagovat

[10]: jo, už od roku 2003 skoro :) Ale sem tam mi ten profil smazali kvůli tomu, že tam dělám bordel :-)

12 Cherry Stella Pornstar Cherry Stella Pornstar | Web | 22. května 2011 v 12:02 | Reagovat

zaujímavé.

13 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 22. května 2011 v 13:15 | Reagovat

Dan má zajímavý blog kam ráda chodímk zapřemýšlet. :-)

14 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 23. května 2011 v 16:26 | Reagovat

Je mi moc sympatický :) Má rozumné názory, jeho blog je na solidní úrovni a ráda k němu občas zavítám, i když ne moc pravidelně.

15 Shariony Shariony | Web | 24. května 2011 v 18:47 | Reagovat

Danův blog se mi moc líbí, je kvalitní a plný zajímavých článků. Navíc mám ráda hloubavé lidi :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama