Rozhovor: LADY ROVENA

4. června 2011 v 18:00

Vítejte u prvního červnového rozhovoru! Na otázky mi tentokrát odpovídala sympatická knihovnice a maminka na plný úvazek, blogerka Lady Rovena, kralující na adrese

http://ladyrovena.blog.cz/

:)
Lady Rovena


Jak jsi přišla ke své přezdívce Lady Rovena?
Dala mi ji moje maminka, když jsem jednoho krásného dne ležela na gauči a koukala na TV. Přišla a pravila, že ležím jako kravský ocas na hnoji, nebo nějaká hraběnka nebo jako Lady Rovena :o) A od té doby mi to zůstalo :o)))) Dokonce mi tak říkají i v práci, teda pokud mi neříkají čarovnica (to je v místním nářečí čarodějnice)...
Ještě menší upřesnění - čarovnica se správně píše czarownica (je to z polštiny). Jinak "Rovena" je hodně podobné mému pravému příjmení.

Jsi dáma v nejlepších letech. Co vedlo 34ti letou dámu před 3 lety k založení blogu? Jak na něj reaguje okolí?
Ó, děkuji za kompliment :o) K blogování mě "donutil" můj kamarád s tím, že by určitě někoho zajímalo, co dělám. Mě tehdy zase zajímalo, koho by to tak asi zajímalo :o) Okolí na můj blog nějak moc nereaguje :o) Rodina a kolegyně v práci vědí, že mám blog, ale moc to nečtou... což je docela výhoda. Aspoň je můžu pomlouvat :o) Né, dělam si legraci :o)

Znáš nějaké své vrstevníky, kteří mají také svůj blog?
Vrstevníky? ... Asi jednoho. Vlastně ani nevím, kolik je mu přesně let, ale myslím, že by mohl být v mém věku. To číslo v jeho e-mailu vypadá jako jeho datum narození, ale nevím to jistě. Jestli se mýlím, tak se mu moc moc omlouvám :o) Je to Miky (wiccan šaman) z blogu http://moje-kniha-stinu.blog.cz/ Ostatní jsou buď mladší, nebo hodně mladší :o) Občas mám dojem, že jsem nejstarší na blog.cz :o) Což samozřejmě není pravda, ale když se člověk pohybuje mezi různými čarodějnickými, magickými a jinými podobnými blogy, tak získá takový dojem hodně rychle.

Zajímáš se o esoteriku a tímhle směrem vedeš také svůj blog. S jakými reakcemi čtenářů se setkáváš? Máš štěstí jen na ty, které tohle zajímá stejně jako tebe, nebo se spíše objevují šťouralové a nevěřící?
V tomhle mám asi štěstí. Můj blog zřejmě není tak kontroverzní jako blog nedávno zpovídané blogerky :o) A nebo těm šťouralům a nevěřícím nestojím za napsání komentáře :o) Fakt nevím :o) No... možná bych na svůj blog mohla dát nějakou anketu směřovanou na šťouraly a nevěřící, ale ještě si musím promyslet anketní otázku a případné odpovědi :o)

Věnuješ se esoterice i nějak více ve volném čase?
Kromě blogu občas věštím z run, ale jen sobě nebo rodině... pro veřejnost není moc času. Píšu to tady, protože mi občas chodí žádosti a prosby, abych věštila. Lidi, neblázněte! :o) Jsem ráda za každý volný čas a taky se na tohle člověk musí trošku víc soustředit. Nechci dělat něco ve spěchu a pak kecat bludy. V budoucnu se chci vrhnout na kyvadlo, věštění z kamenů a jiné podobné věci. Jinak se esoterice věnuji asi tak, že zdobím náš byt různými esoterickými pičovinkami... svíčky, lebky, smradilampy (aromalampy), čarovnými věnci, kyticemi ze jmelí a nebo mám v ložnici malý stálý oltář. A taky se věnuju mé malé čarodějné zahrádce. A taky samozřejmě čtu.

V současné době jsi se svou čtrnáctiměsíční dcerkou na mateřské dovolené, jinak pracuješ jako knihovnice. Baví tě tahle práce?
Baví :o) I když jsem nepřišla do styku se čtenáři, tak přesto mě baví, tedy spíš bavila a doufám, že mě bavit ještě bude. Asi to zní divně, že jsem knihovnice a se čtenářem jsem nepřišla do styku... Dělala jsem totiž na "tajném" a "ukrytém" pracovišti :o) ... tedy tam, kde se knihy vybírají, nakupují, zapisují do PeCe (PC, compu), balí a rozesílají na jednotlivé pobočky. Pro ty, kteří už poznali... ano, pracuji (tedy přesněji pracovala jsem) v katalogizaci :o)

Stíháš v současné době i nějaké jiné záliby než starání se o miminko a psaní na blog?
Bohužel moc ne :o( Což mě trošku mrzí, ale vybrala jsem si tak jak jsem si vybrala :o) Jak vždycky říkám "A dobře ti tak" :o) Samozřejmě toho nelituji, ani náhodou. V následující otázce odpovídám na čas, který obětuji blogu. Může se to zdát hodně, ale od psaní můžete kdykoli utéct a jít zachraňovat vypadlý dudlík, kdežto od odlévání svíček nebo jiného tvoření to zas tak moc nejde :o) Teď občas zvládnu ušít nějakou tu hračku pro Haňulku nebo vytvořit nějaké drobnosti. Šití hraček probíhá tak, že buď je Haňule v postýlce a tam ječí a poskakuje, nebo vypustím "Krakena" a pak mi strká prsty pod jehlu šicího stroje nebo se snaží nakrmit špendlíky :o) Šiju jen přes den…večer už na to nemám sílu ani oči :o) Kdysi, před Haňulkou (před Kristem) :o) jsem šila mnohem častěji (i oblečení na sebe), vyráběla jsem si šperky a jiné blbosti apod. Teď mi to moc nejde. Ale věřím, že se to změní, až bude Hanička větší :o) Už se to pomalu mění … nedávno jsem si dělala nové runy. Probíhalo to podobně jako šití :o) až na to, že buď mi strkala prsty pod pilku, nebo si strkala již nařezané runy do pusy :o) ale nakonec jsme to obě zvládly a runy jsou na světě :o) Taky jsem si konečně nabatikovala nové tričko :o) ke kterému si plánuju udělat nové náušnice :o) No uvidím, jak to bude pokračovat :o) Zkrátka, musím s těma pazourama pořád něco dělat, jinak bych byla nervózní :o)

Lady Rovena
Králíček Muchlín


Kolik času denně obětuješ blogu?
Těžko říct :o) Někdy 2-3 hodiny, někdy víc, někdy míň a někdy třeba nejsem na compu den nebo dva, protože se pohybuju mezi Havířovem a Karvinou a to už pak nemám náladu na čumění do bedny. Možná se to někomu zdá moc, ale moje práce v knihovně vypadala tak, že jsem cpala 8 hodin denně data do PeCe. Takže mi to psaní vlastně chybí a vynahrazuju si to psaním článků na blog a tím udržuju své ruce ve cviku, i když to už není tak jak to bylo, když jsem chodila do práce.

Jak vypadá tvůj typický den?
Hodně "akčně" :o) Snídaně … zábava s Haničkou … mezi tím vařím nebo lehce uklízím nebo peru (teda já ne, to pračka) … mezi tím svačinka … nebo jdu s Haničkou ven … oběd … Hanička spí a já buď vysávám (luxuju pro občany jiných koutů ČR), protože Hanička má strach z vysavače a když spí, tak ho neslyší, nebo jdu ke compu (konečně si odpočinu) :o) … pak je zase svačinka … nebo jdeme po obědě ven … pak večeře … mytí … spaní … já jdu ke compu … moje spaní … nebo "manželské povinnosti" tak to nazval můj přítel a pak spaní :o) … a zase snídaně … a tak pořád dokola :o) Jak tak na to koukám, tak nic moc :o) ale pořád lepší než: spaní - práce - spaní :o) Mezitím stíhám i TV. To my ženy umíme … dělat více věcí najednou. Nebo šiju nebo dělám něco jiného nebo píšu články na blog nebo něco jiného v compu a koukám na TV :o) Stejně v té bedně nic moc není…čím jste starší, tak zjišťujete, že některé filmy jste viděli aspoň 5x a to už fakt nemusíte být přilepeni na gauči a civět. To už jen stačí zjistit, kdo má jaký hlas (u dabovaných filmů), jaký je to film a je to … a můžete si dělat i něco jiného než se koukat na TV. Je to trošku taková schizofrenie, ale zatím to zvládám :o)

Lady Rovena

Jak se koukáš na mladší blogovou generaci? Jaký máš názor na éru dívčích blogů plných módy a líčení?
:o) Hehe, růžové blogy, co? Já jsem zas ten "černý" :o) i když teď mám zelené období :o) Asi takhle … když je to baví, tak proč ne … já si taky schovávala výstřižky o tom, jak se líčit a jaká je móda atd. Je fakt, že dnešní módu tak nějak nechápu a taky se podle ní neřídím. Nosím si to, co se mi líbí a to, co si myslím, že mi sluší …. černá…černá…černá….a pár jiných oblíbených barev :o) Holt už jsem někde jinde a ony třeba v mém věku také budou někde jinde (promluvila stařena) :o) Jak vždycky říkám "Každý máme nějakou tu úchylku" :o) Akorát mě dráždí ty pixelky (nebo jak se tomu říká) a blikající obrázečky a růžová barva … já za to nemůžu :o) růžovou prostě nemám ráda :o) což je trošku divné, protože Hanička také chodí v růžové :o) Ale nechci ji omezovat a tu růžovou jí taky dopřeju, nebojte :o)

Neuvažovala jsi nikdy o výměně blogu za webovou stránku? Myslíš, že esoterické blogy a stránky jsou na internetu vyhledávané a na dostatečné úrovni? Máš nějaký esotericko-blogový vzor?
Jednou mě to napadlo, ale pak jsem to zavrhla. Zatím mi vyhovuje prostředí Blog.cz a taky nejsem moc zdatná ve tvoření web stránek :o) Jsem počítačový antitalent a vždycky se svým compem bojuji a nadávám mu … pak se mu samozřejmě omlouvám, protože ta blbá jsem tady já a ne on. Myslím si, že jsou vyhledávané, ale obávám se, jestli to není jen módní záležitost. Možná se mýlím, do hlav čtenářů nevidím :o) Blogový vzor zatím nemám a ani ho moc nehledám…není čas :o) Ale jednou…možná si ten čas udělám :o)

Sebe samotnou často označuješ za "čarodějnici". Jak často provádíš "čarodějnické rituály" a jak na to kouká přítel?
Jojo čarodějnice :o) je fakt, že čarodějnice by se čarodějnicí neměla nazývat, že by ji tak měli nazvat lidé … což se mi vlastně už povedlo (viz čarovnica). Moje netová kamarádka mě nazvala "čarobába" - to se mi hodně líbí a asi to začnu používat :o)
Jak často? Jak potřebuji :o) Není to moc často … magii se snažím používat až na posledním místě, až už selže všechno co znám :o) Ale někdy dělám rituály pro sebe nebo i pro druhé. Záleží na okolnostech … pro zdraví, pro lásku (to bylo kdysi) pro dítě (to bylo také kdysi) pro štěstí, nebo i pro prachy :o) Přítel mě v tom naštěstí respektuje, což je fajn. Ne každý chlap to překousne, že jeho ženská je tak trošku padlá na hlavu a věnuje se nadpřirozenému přirození … tak občas říkám magii a různým a jiným záhadnostem a tajemnostem :o) On sám se dokonce věnuje věštění z karet Lenormand a ze žolíkových karet. Nechala jsem ho nakouknout do mé čarodějné kuchyně a dělali jsme spolu jeden rituál. Podotýkám, že nešlo o sexuální magii :o) Byl to rituál s větvičkou jmelí … každopádně jsem se cítila dost nesvá a raději si tyhle věci nechám pro sebe a budu je provádět raději sama a v klidu :o)

Jaké jsou reakce okolí na tvou zálibu v magii? Setkáváš se s nepochopením, obdivem nebo jinými reakcemi?
Někteří to neví a ti co to ví, ti to nijak neřeší :o) Obdivné reakce zažívám jen na netu :o) Což mi samozřejmě lichotí a děkuji za ně :o)
Lady Rovena

Je nějaké místo na zeměkouli, které tě přitahuje a kam by ses ráda podívala?
Jé těch je víc :o) hrad Houska … prý je tam brána do pekla :o) Stonehenge, Uluru, Sagarmátha, Fuji san … jen vidět, sahat a nevylézt :o) Japonsko mě hodně láká, ale jen to staré (zenové zahrady, rozkvetlé sakury) … tu modernu nemusím. Chtěla bych vidět sekvojový les a každopádně bych chtěla jet někam na sever a vidět polární záři. Tenhle jev (jako mnoho ostatních jevů) :o) můj mozek jaksi nechápe a tak bych to chtěla vidět na vlastní bulvy. (Poučky o tom jak tento jev vzniká, jsem zaznamenala, nebojte) Těch míst je hodně :o) Chtěla bych navštívit i jedno město, s kterým mám vlastně "stejné" příjmení. Malá nápověda R….pod Troskami :o)

Na tvém blogu jsem se mimo jiné dozvěděla, že jsi četla Satanskou bibli. Jaký máš na ni názor? Doporučila bys ji ke čtení, nebo raději ne? Čím je zajímavá?
Četla jsem ji hodně dávno, takže už si z ní moc nepamatuji, ale co mi utkvělo v paměti je Satanské devatero…vlastně poslední "bod" nebo "přikázání" nebo jak by se to dalo nazvat: "Satan je nejlepším přítelem, jakého kdy církev měla, jelikož ji po celá ta léta pomáhal udržovat v chodu!" :o) Což je pravda. Jaký názor? Tož zajímavá četba, ale že by mě to obrátilo na pravou víru, to se nestalo … možná stalo … jsem pohan … wiccan :o) Chtěla jsem si ji přečíst a mít ji jako takový protipól k Bibli svaté. Mimochodem, tu jsem celou nečetla. Vadí mi ten jazyk a styl. Četla jsem jen pár úryvků … třeba o Onanovi :o), o Apokalypse a čtyřech jezdcích a taky 1.knihu Genesis…úplný začátek. Zjistila jsem, že každá Bible začíná trošku jinak…zajímavé :o) Satanská bible zaujímá čestné místo vedle Bible svaté :o) Myslím, že Satanská bible stojí za přečtení :o) Nemusí se pořád číst jen Harry Foter a Stmívání :o)

Jaké blogy sama nejčastěji pročítáš - ty s podobným zaměřením, nebo i zcela odlišné? Máš nějaké oblíbené?
Odlišné i podobné. O Mikym už jsem psala, takže je to jeho blog, pak web Dragomiry, blog Lúmenn (jeden i druhý) a mnoho jiných (omlouvám se, že jsem je neuvedla) Jako úplně první blog, který otvírám po zapnutí compu, je blog od již zpovídané Alue :o) Je to možná divné, ale opravdu se na něho pokaždé koukám :o) A proč? Prostě se těším, co tam zas bude a bavím se :o) Občas tam můžete vidět mé komentáře, ale musím se chovat slušně, aby mě zase nehodila na black list. Pravidlo, kterým byste se měli držet na jejím blogu zní "Hlavně se moc neptat a raději souhlasit"…já se tehdy moc ptala a už jsem byla v pérdeli … pane hrábě :o)

Je pro tebe více důležitá návštěvnost, nebo komentáře?
Obojí. Podle návštěvnosti vidím, že to, co dělám, někoho zajímá :o) Teda aspoň si to myslím. Je fakt, že na můj blog se třeba můžete dostat i omylem, ale je zase fajn, když se vrátíte. Akorát ty komentáře by mohly být častější … ale co napsat k článku s názvem "Bezový čaj na nachlazení"? Tam se toho moc napsat nedá, že jo :o) Možná jen, že je hnusný nebo dobrý :o) … mimoch. je fakt dobrý, jeden z mých oblíbených :o)

Jaké knihy patří mezi tvé nejoblíbenější a které ne až tak známé knihy bys coby knihovnice doporučila ostatním?
Rychlá odpověď … "Otrok" a "Hračka" od Sylvy Lauerové …ale pozor, tohle je četba pro ty dospělé :o) Jsou to totiž hambaté romány. Nevím, jestli jsou známé nebo ne, ale pro mě jsou skvělé :o)

Lady Rovena

Hanička

Je tvoje dcerka Hanička andílek, nebo čertík? Naplňuje tě role maminky?
Á, Hanička je moje Sluníčko :o) ale i moje Zlobidlo :o) Myslím, že děti by měly být tak 50/50 . Když nejsou, tak je něco špatně. Aspoň já si to myslím. Ovšem záleží taky na rodičích … když malé sotva chodící dítko oblečou do bílého, dítko zakopne a spadne a je jako prase, tak mu pak nemají nadávat, že je nemožné apod. S tímhle mají počítat a předvídat. Nadávat tak můžou akorát sobě. Takže je těžké říct, jestli je dítko hodné nebo zlobivé :o)
Je to moc fajn mít dítě. Těžko se o tom mluví. Kdo nezažil, nepochopí. Nejsem ženská, co se rozplývá nad cizími kočárky a fotkami dětí. Ani moje ségra a mamka takové nejsou. Což je docela zajímavé. Ano, pohlídáme cizí dítě, ale jinak … nic. Ale vlastní dítě? To je něco jiného. U mě je to ještě zajímavější a možná trochu děsivější, protože Haňulka je mi hodně podobná, skoro jako klon (vizáž i chování) :o) Někdy mám pocit, že se dívám na sama sebe a vybavuje se mi dětství, které nebylo zrovna nějak ukázkové. No, aspoň si můžu být "jistá", že mi ji v nemocnici nevyměnili :o) Po porodu jsem ji totiž neviděla, protože jsem rodila císařákem v úplné anestezii. Hlavně, že jsme to obě přežily :o)

Co bys na závěr vzkázala čtenářům rozhovoru? Jaký máš názor na blog Ptáme se? Co je třeba zlepšit?
Čtenářům bych ráda vzkázala, že se omlouvám, že to bylo tak dlouhé. Zároveň doufám, že to nebylo moc nudné a že jste tenhle rozhovor dočetli až dokonce :o) Několikrát jsem své odpovědi totiž přepisovala, aby to nebylo moc únavné. Filozofie blogu Ptámese se mi moc líbí, takže mu držím palce a přeji mu, aby ho čtenáři navštěvovali hodně často. A co bych zlepšila? Jó … na FB jsem si trošku rýpla do záhlaví :o) Není aktivní, takže jestli ho můžete udělat aktivní, aby se čtenář vždy dostal na "začátek", nebo tady hoďte nějakou ikonku "Domů" nebo "Home". Děkujííí. A pokud tady něco takového už existuje, tak se omlouvám :o) Taky už nejsem nejmladší a blbě vidím (nosím brejle) :o)

Děkuji moc za rozhovor, v Menu už je odkaz "Hlavní stránka" a brzy se pokusím i tenhle nedostatek nějak dopilovat :-)

Pokud chcete vědět o nových rozhovorech co nejdříve, můžete se stát fanouškem blogu PTÁME SE na Facebooku :)
 


Komentáře

1 Babe Babe | E-mail | Web | 4. června 2011 v 18:27 | Reagovat

Rovena je fajn :). Rádo u ní čtu. Na Alue se taky dívám hned, protože v šest většinou nejsou žádné další články :D. A jinak, zajímalo by mě, jestli si přírodní zrzka :D.

2 Babe Babe | E-mail | Web | 4. června 2011 v 18:45 | Reagovat

A mám ti osobo, co se ptáš vyřídit od Fabiany, že máš udělat rozhovor s Garou :D:D

3 Babe Babe | E-mail | Web | 4. června 2011 v 18:52 | Reagovat

A nejsi náhodou bylinka? :D:D

4 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 4. června 2011 v 18:56 | Reagovat

[1]: Ano i ne :o) Narodila jsem se jako zrzka s tmavými zrzavými vlasy a postupem času se to dostalo na zrzavý blond, takže si k tomu pořádnému ohnivému odstínu sem tam pomůžu. Mimochodem, Hanička se taky narodila s nazrzlými vlasy :o) Teď má zrzavo blonďaté...někdy víc blonďaté a někdy víc zrzavé :o)

[2]: Trochu se vmísím do rozhovoru :o) vyřiď Gaře (nebo jak se to skloňuje), že má napsat té osobě na emila ;-)

5 Babe Babe | E-mail | Web | 4. června 2011 v 19:01 | Reagovat

[4]: Né, Garou o tom neví, to Fabiana mě tím pověřila to sem napsat :D.

Zrzavá je nejlepší :D. Opovaž se někdy barvit na nějakou jinou! :D

6 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 4. června 2011 v 19:04 | Reagovat

[5]: Problém je v tom, že ta moje super barva už se nevyrábí :-( musím si najít nějakou jinou...podobnou...jinak, kdysi jsem se odbarvovala na blond ;-)  :D ale zrzavá je fakt nejlepší ;-)

7 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 4. června 2011 v 20:01 | Reagovat

Hezký rozhovor :) A můžu se zeptat, kde jsi na knihovnici studovala?

[5]: Jooo! Zrzavá je nejlepší určitě ;)

8 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 4. června 2011 v 20:36 | Reagovat

[7]: v Ostravě :-)

9 Seass... Seass... | 4. června 2011 v 21:53 | Reagovat

:-)

10 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 4. června 2011 v 23:26 | Reagovat

[8]: Já nevěděla, že v Ostravě je knihovnická škola... měla jsem za to, že jen v Brně a v Praze (já studovala v Brně) :)

11 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 5. června 2011 v 0:11 | Reagovat

[10]: Nebyla to přímo střední ;-) Maturitu mám z úlpně jiné školy, ale tehdy knihovnictví (nádstavba) vyučovala Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě. Bylo to před 17-ti nebo kolika lety. Knihovnictví se dá studovat (nebo dalo se studovat) i v Karviné. Teď nevím jak to je. Otvírali to vždycky jen co druhý rok.

12 ivan ivan | E-mail | 5. června 2011 v 0:16 | Reagovat

....noo.jak to tu tak kukám...., alebo skôr "ňuchám" a cítim.... moja "krvná skupina"....neťahá ťa to občas na Sibír?....http://www.vedy.sk/sk/ ...

13 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 5. června 2011 v 0:20 | Reagovat

[12]: na Sibír jako na Sibiř? :D Tam bych se taky chtěla podívat. Musí tam být krásně :-)

14 Matthias - Zastánce vědecké metody Matthias - Zastánce vědecké metody | E-mail | Web | 5. června 2011 v 7:48 | Reagovat

Takový množství smajlíků :o) se jen tak nevidí :-)

15 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 5. června 2011 v 12:48 | Reagovat

[14]: to víš :o) jak už jsem psala "Každý máme nějakou tu úchylku" ... no a to je jedna z nich :o)

16 Sim Sim | Web | 5. června 2011 v 13:11 | Reagovat

jedním slovem ... SUPER ;-)

17 ovesná vločka ovesná vločka | Web | 5. června 2011 v 14:21 | Reagovat

Já to říkám odjakživa, že knihovnice jsou prima. Maminka taky dělá v katalogizaci ;-) a když už teda nadpřirozené nepřirozeno, tak radši lady Rovenu než Alue.

18 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 5. června 2011 v 14:27 | Reagovat

[17]: děkuji ;-) jinak menší oprava "nadpřirozené přirození" :D ale nadpřirozené nepřirozeno je taky fajn termín ;-) třeba ho začnu používat jako takovou slušnější verzi ;-)

19 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 5. června 2011 v 22:34 | Reagovat

Lady Rovena na mě působí jako velice sympatická osoba. Na její blog už jsem několikrát zabloudila a musím říct, že jsem odcházela se spokojeným úsměvem na rtech. :-)

Haňulka je mimochodem krásné skřítě. Jednou si objednám u nějaké ověřené vrány taky takové. Kolik za to v dnešní době chtějí? :-D

20 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 5. června 2011 v 23:26 | Reagovat

[19]: Já nevím :o) Já jsem tehdy poprosila Vesmír (jiní tomu říkají Universum) jestli by se v téhle věci dalo něco udělat ... a asi dalo :o) Hanička je na světě :o) Druhá věc je ta, jak se to bude vyvíjet a jaká vlastně bude :o) Co za to chtějí? to ještě nevím :o) třeba se jednou někdo připomene :o)

21 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 6. června 2011 v 13:05 | Reagovat

[19]: Jó už jsem si vzpomněla co za to chtějí (tedy aspoň ode mně) ;-) jeden zub a polovinu vlasů :D

22 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 6. června 2011 v 15:41 | Reagovat

Též mi lady Rovena přijde moc sympatická a občas k ní ráda zajdu. mimochodem fotka s Haničkou (2. od spoda), je moc pěkná. :-)

23 Merlinus Merlinus | 7. června 2011 v 19:39 | Reagovat

používáš nějaká afrodiziaka ?? Či psichotropní a halucinogení přípravky pro vykonání rituálů ?? :-)  ;-)

24 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 7. června 2011 v 21:38 | Reagovat

[23]: pokud myslíš na mého přítele, tak pššt...já to spíš schovávám ;-)  8-) ono, když celý den lítáš kolem malého dítka tak jsi potom rád, že tě nikdo neotravuje :D a kdybych je měla brát já, tak bych potřebovala asi tunu :D néé dělám si legraci :D Nepoužívám, zatím nemám potřebu :o) Můj přítel občas pije odvar z maralího kořene ... ani nevím proč, asi mě tím chce naštvat :D Mě stačí použít fantazii ;-) Nebo mi stačí kouknout se na reklamu na nanuky Mrož :o) ten v tom klobouku je hodně dobrý :D  8-) a pokud jde o tu druhou část otázky, tak jelikož mám dítě a nemíním opustit tento svět nebo si nějak ublížit a nechat ji tady bez matky, tak je nepoužívám. V takovém stavu nikdy nevíš co se ti může stát ;-) Je fakt, že při výrobě run jsem se málem napila tisového nálevu ... tam už by to nebylo o halucinacích, ale o rakvi :-! Ale pár mých oblíbených jedovatek pěstuji i ve své malé čarodějné zahrádce (tis, durman, náprstník...) ;-)

25 Jiand Jiand | E-mail | Web | 7. června 2011 v 22:07 | Reagovat

Velmi dobrý, ale tedy obsáhlý rozhovor. S Lady Rovenou se již nějakou dobu znám a i přesto tu nacházím o ní stále nové informace. Zkrátka člověk se má vždy, co učit :-)

26 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 7. června 2011 v 22:10 | Reagovat

[25]: To máš pravdu :o) člověk se má vždy co učit ... a měl by se učit ... aby mu nezakrněl mozek :D  8-)  ;-)

27 Merlinus Merlinus | 8. června 2011 v 19:22 | Reagovat

děkuji za odpověď, mimochodem já taky občas dělám rituály a se své zkušenosti vím že občas ani ty halucinogení látky není potřeba jelikož se do transu většinou snadno dostává i bez nich :-D  ;-)  :-P  8-)

28 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 8. června 2011 v 21:10 | Reagovat

[27]: To je fakt :-) pokud to člověk umí, tak ani ty kytičky nepotřebuje ;-)  :D

29 merlinus merlinus | 9. června 2011 v 15:19 | Reagovat

ano a to je většinou můj příklad, teda ne že bych byl mistr ale mám s tím zkušenosti no ;-)  :-D  :-D  :-D  8-O  8-)  8-)

30 Nia Nia | 9. června 2011 v 21:35 | Reagovat

Hej! kytičky jsou fajn:-)bez nich bys nedejchal:-) Jo lady...taky nesnašim ružovou a ty blikajici věci a tak trošku jsem alergicka na fifleny a povrchni lidi:-D Hele a proč zrovna kivadlo-je to nuda a ty maš na vic ;-)Jo a jsem rada že použivaš sproste vyrazy...aspon nejsem sama:-D

31 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 9. června 2011 v 22:08 | Reagovat

[30]: Proč kyvadlo? Ani nevím :o) prostě mě láká a taky proto, že jsem si nedávno koupila kyvadlo z ametystu ... mého oblíbeného kamene :o)

32 Merlinus Merlinus | 11. června 2011 v 17:21 | Reagovat

jo a jinom tak propo kivadlo je takovej prostředník mezy tvým nižším já a tebou a dá se s ním povídat jako s kamarádem takže je to v jednom směru výhoda naproti kartám ale o kyvadlo se musíš starat  o trochu víc než o karty berte to tak jako že ste to vy :-)  :-)  :-)  :-D  8-)  8-)  8-)

33 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 11. června 2011 v 21:23 | Reagovat

[32]: Tak o své runové karty se doufám starám dobře :o) takže doufám, že kyvadlo také nebude strádat :-)

34 ivan ivan | E-mail | 11. června 2011 v 22:21 | Reagovat

....mládeži, načo z toho robíte vedu?.... stačí M10 alebo M12 železná alebo mosadzná matica, kúsok tenkej nite a jedete..... O_O  :-)  :-(  :-?  :-)

35 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 11. června 2011 v 22:38 | Reagovat

[34]: já z toho nedělám vědu :D jen nemám moc ráda kovy ... když už, tak stříbro ;-)

36 ivan ivan | E-mail | 11. června 2011 v 22:53 | Reagovat

jasné.... každému podľa vkusu a chuti..... :-) ja zas tie kamene.... akurát tak do betónu.... :-(  :-)

37 Merlinus Merlinus | 11. června 2011 v 23:06 | Reagovat

nechci ti Ivane nijak vyvracet myšlenky avšak kyvadlo z matice no nevim jelikož maxim co se dá kulatý dát jako kyvadlo je např. svatební prsten, který se uplatní hlavně v otázkách manželství a věcí s tím spojených a taktéž kupříkladu hliník, zinek, dural apod, nejsou vhodné kovy a to mi věřte, mám s tím zkušenosti 8-)  8-)  8-)  8-)

38 ivan ivan | E-mail | 11. června 2011 v 23:16 | Reagovat

...ono to kyvadlo absolútne nie je potrebné - je to iba indikátor a z toho hľadiska je jedno čo tam je zavesené - je to iba sugescia človeka čo s tým pracuje.....a teda zbytočný kšeft a humbug okolo toho.... ak máš po ruke encefalograf a snímaš aktivitu mozgu alebo biopotenciály - mikropohyby svalov rúk dostaneš úplne rovnaké výsledky.... O_O ...takéto hókus pókusy som zase ja robil pred časom.... ???  :-)

39 Mistr X Mistr X | 12. června 2011 v 13:22 | Reagovat

Pěkný rozhovor :-)

40 Androméda Androméda | E-mail | Web | 12. června 2011 v 21:35 | Reagovat

Být vámi, zpovídala bych například Žirafiku, Weriku nebo Awiu.

41 Lili Lili | 14. června 2011 v 10:45 | Reagovat

Fajn rozhovor a vůbec nevadí, že je dlouhý, já nejsem lenoch na čtení :D Zbožňuju tvůj humor a úplně nejvíc tvé puristické sklony k tvorbě nových slov a slovních spojeních. To je jedna perla za druhou :D

42 Any Any | Web | 15. června 2011 v 11:09 | Reagovat

dobrý nápad, zpovídat blogery:)

43 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 15. června 2011 v 21:03 | Reagovat

[41]: :D těch slov a slovních spojení je mnohem víc ... většinou jsem to tvořila se svou kolegyňkou z knihovny ;-)

44 Miky Miky | E-mail | Web | 16. června 2011 v 11:45 | Reagovat

Blog Lady Roveny navštěvuji denně. A to nejenom proto, že je mi tématicky blízký(bylinky, wicca, přírodní magie), ale také proto, že je mi Rovena sympatická jako člověk. Nedělá ze sebe žádného duchovního mistra, nemá tendenci poučovat a má bezvadný smysl pro humor. Je to čarodějka podle mého gusta. :-)

45 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 16. června 2011 v 12:51 | Reagovat

[44]: jůůůva děkuji za takový kompliment :-P červenám se až tam onam :D  ;-)

46 Astrid Julia Rawens Astrid Julia Rawens | Web | 4. srpna 2011 v 13:40 | Reagovat

Zdá se mi jako velice vtipná a milá. Číst její odpovědi byla zábava, hodně jsem se pobavila ahodně zjistila. Na její věk si říkám že by všichni dospělí měli být takoví :DD. (To je jenom můj názor, ale každý jsme nějaký)
A ty růžové blogy mě dostaly xD

47 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 10. srpna 2011 v 12:23 | Reagovat

[46]: Děkuji za kompliment ;-)

48 glammie glammie | Web | 13. prosince 2012 v 12:55 | Reagovat

Její blog čtu, přijde mi jako milá a vtipná, takže tímto rozhovorem se to akorát potvrdilo:)

49 vicarious vicarious | Web | 19. června 2015 v 4:29 | Reagovat

online pujcka pred výplatou třemošnice 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama