Rozhovor: GABRIELLA

29. října 2011 v 14:00

Další zpovídanou blogerku není třeba více představovat, protože v blogovém světě rozhodně není nováčkem! Otázky byly tentokrát směřovány na Gabriellu kralující blogu na adrese http://gabriella15.blog.cz/ :-)
Jak dlouho už existuje tvůj blog a s jakým úmyslem sis ho založila?
V listopadu to bude 3 a půl roku, co jsem blog založila a bylo to hlavně proto, že můj starý blog byl objeven lidmi z mého okolí, o což jsem opravdu nestála. Tak jsem si sbalila pár švestek a založila si nový.

Nebráníš se zaškatulkování mezi "fashion blogy"? Nebo bys svůj blog charakterizovala jinak?
Myslím, že můj blog má do fashion blogu opravdu daleko. Ano, móda mě sice baví, ale nemyslím si, že by můj blog byl jen o ní. Je o všem, co mě baví a móda je jen jedna z těchto věcí.

Většina fashion blogů se nachází na blogspotu. Měla jsi někdy i ty chuť přemístit svůj blog sem?
Jak už jsem napsala, nemyslím si, že jsem fashion blog, to ale neznamená, že jsem neměla chuť se na blogspot přestěhovat. Občas to byla jen touha po změně a jindy zas nervy z kýblu z fungování blog.cz. Nikdy jsem k tomu však nenašla dostatečnou odvahu.

Nemyslíš si, že to mají fashion blogerky na blogspotu celkově jednodušší a získají větší dávku sledovatelů?
Na tohle jsem se nikdy nějak nezaměřovala. Ale když nad tím tak přemýšlím, všechny fashion blogy, které ráda navštěvuji, jsou na blogspotu. Ovšem netuším, jestli to mají jednodušší :)


Byl tvůj blog už od začátku veden stejným způsobem, nebo se v průběhu vyvíjel do dnešní podoby?
Blog mi ze začátku sloužil vyloženě jako deník, až později jsem začala přidávat ostatní věci. V poslední době je blog zaměřený hlavně na fotografie..

Ví o tvém blogu hodně lidí z tvého okolí? (rodina, přátelé...?)
Pár mých kamarádek a přítel. Co tak vím, jen dvě ho navštěvují pravidělně. Občas bych si přála, aby o blogu nevěděl nikdo z mého okolí.

Tvůj blog má svoji velkou základnu čtenářů. Stalo se ti už někdy, že tě někdo poznal a oslovil na ulici?
Myslím, že jen jedinkrát mi psala jedna slečna, která studuje na stejné univerzitě, že mě potkala ve škole. Ale jinak ne. Co tak sleduji, tak většina blogerek, co můj blog navštěvuje, bydlí úplně jinde než já, takže moc šancí někoho potkat opravdu není.

Kde hledáš inspiraci pro tvé outfity. Máš nějaký vzor mezi fashion blogy?
Když už jdu hledat inspiraci, tak zavítám na lookbook. Většinou tam pak strávím spoustu času civěním s tichou závistí. Jinak žádný vzor vyloženě nemám.

Pomohl ti nějak blog v cestě za tvým snem? Už tě někdo jeho prostřednictvím oslovil ke spolupráci?
Jediné, v čem mi blog pomohl, je konstruktivní kritika od lepších fotografů, než jsem já.

Máš nějaký blogerský cíl? Zařadila by ses ráda mezi stále populárnější elitu blogerek, které jsou zvány do showroomů a na různé (nejen) módní akce?
Žádný cíl ohledně blogu jsem nikdy neměla a za populárnější elitu bych se rozhodně nepovažovala. Jak jsem řekla, nejsem fashion blog, tudíž se mi showroomy vyhýbají obloukem..
Trávíš více času nakupováním oblečení nebo focením?
Rozhodně focením. Po obchodech chodím většinou neplánovaně, když mám čas a jsem poblíž nějakého nákupního centra, tak se zajdu podívat. Ale že bych si naplánovala jeden den, kdybych jela jen nakupovat, například do Prahy, to už se mi opravdu dlouho nestalo.

Máš nějaké zkušenosti coby modelka?
Se svými 160 cm a postavou, kterou by babička nazvala krev a mlíko, si můžu o kariéře modelky nechat opravdu jen zdát. Pokud jde o fotomodeling, sem tam mi chodí nabídky ohledně focení, ovšem nikdy mě fotografie dotyčných nezaujaly tak moc, abych s nimi chtěla fotit. Před objektivem jsem stála pouze dvakrát a vždycky to pro mě byl spíše stresující zážitek, protože vždycky hrozně ztuhnu.


Co pro tebe znamená móda a nakupování?
Něco, co mě baví. I když pro hodně lidí je to jen povrchní činost, já se u nakupování skvěle odreaguji.

Nakupuješ někdy i v sekáčích, nebo dáváš přednost novým věcem?
Podle mého je úplně fuk, jestli je věc použitá nebo nová, když se mi líbí, tak si ji prostě koupím. Tudíž rozhodně nepatřím mezi ty, co by nad sekáči ohrnovali čumák. Navíc se tam dá najít kolikrát lepší kousek než v obchodě za spoustu peněz.

Tvým velkým koníčkem je fotografování. Absolvovala jsi nějaké kurz,y nebo jsi samouk, které se vše učí "za pochodu"?
Jsem samouk, ovšem jsem velice lenošná. Takže se musím přiznat, že jsem ani nedočetla návod k foťáku, což je hanba. V budoucnu bych se však ráda nějakého kurzu zúčastnila. Přeci jen, ráda bych se v budoucnu živila fotografováním.

Kde hledáš modelky pro své fotky? Mezi kamarádkami, nebo oslovuješ i neznámé slečny?
Zatím fotím jen své kamarádky, buď ty, které k tomu vyloženě donutím, nebo se sem tam nějaká nabídne dobrovolně. Občas se nechá vyfotit i přítel, ovšem ten už tak nadšený není :)

Studuješ na filozofické fakultě obor Komunitní studia. Baví tě tenhle obor? Jak bys ho přiblížila ostatním? Jaké povolání z něj vyplývá? :)
Baví/ nebaví, je to jak kdy. Některé předměty jsou zajímavé a jiným bych se zase velkým obloukem vyhnula.
Přirovnala bych to k základům společenských věd, jako je psychologie, sociologie, právo, pedagogika atd. A pokud jde o to, co z nás bude po dostudování, tak to bych sama ráda věděla, bohužel nám nikdo z profesorů nebyl ještě schopen odpovědět.

Setkala už ses s někým z blogového světa?
Díky blogu jsem si našla skvělou kamarádku. Bohužel bydlí na druhé straně republiky, tudíž se vídáme opravdu málo, ale i přesto je to pro mě jeden z nejbližších lidí. A v červnu jsem se na jednom festivalu potkala s blogerkou Anett (spermik.blog.cz), jejíž blog navštěvuji už spoustu let. Bylo zvláštní potkat někoho, koho znáte jen z článků. Sice jsem s ní strávila jen chvíli, ale dle mého názoru je to úžasná slečna.

Dokázala by sis představit život bez blogování, nebo tě pohltilo a chceš být jeho součástí?
Byly chvíle, kdy jsem měla chuť celý blog smazat, ale nikdy jsem se k tomu neodhodlala. Zatím mě blogování baví, takže proč v tom nepokračovat.

Jaké blogy nejčastěji vyhledáváš a navštěvuješ? Jsou některé, které tě přímo vytáčí a rozčilují?
Mám spoustu oblíbených blogů. Jak fotografické - Larone, Brabikate, Foterka, LoveShy, tak deníky - Claire, Lady Intrikánka, Pistácie a Anett. Dále takovou všehochuť, jakou je například blog Peťky, která jak fotí, tak píše. Jinak z fashion blogů je to například Johanka -k. A takhle bych mohla pokračovat do nekonečna.
A pokud jde o blogy, které mě opravdu vytáčí, jsou to ana blogy, protože hodně těch s prominutím slepic má blog jen proto, aby jim ostatní slečny říkaly, jak jsou krásné a hubené a ony jim to mohliy vyvracet tím, jak jsou ohavně tlusté. Pochopím blog slečny trpící nadváhou, která se opravdu snaží zhubnout zdravým způsobem a né tak, že sní za celý den list salámu, ale ani nehejbne zadkem.

Setkáváš se v komentářích spíše s kritikou nebo obdivem?
Jak s obdivem, který mě nečekaně velmi těší, tak s kritikou. Kritika mi nevadí, pokud je konstruktivní, ale kecy typu jaká jsem sebestředná a nafoukaná slepice mě občas dokáží vytočit.

Jaké další záliby (kromě výše zmíněných) vyplňují tvůj den?
Hrozně ráda čtu. Dokázala bych se válet celý den v posteli s nosem zabořeným do knížky. Jinak mou další posedlostí jsou seriály. Jakékoliv.

Jaký styl hudby posloucháš?
Skoro všechno, jen metal a techno mi nic neříká.

Kdyby sis mohla na pustý ostrov vzít tři věci, které by to byly? :)
Tři věci bych vyměnila za moji milou polovičku. Taková romantika. I když ještě bych k tomu brala foťák, aby nám na tu romantiku zůstaly krásný vzpomínky :)

Co bys vzkázala čtenářům rozhovoru? :-)
Tak všem, co přežili až do konce moc děkuji a pokud budou mít chuť navštívit můj blog budu jen rádaJ

Děkuji za rozhovor! :-)

 


Komentáře

1 Brabikate Brabikate | Web | 29. října 2011 v 14:25 | Reagovat

Gabriellu mám ráda - je mi sympatické, jak si stojí za svými názory a dokáže jejich prostřednictvím vyvolat někdy opravdu živé diskuze. :-) Gabriella má na svém blogu navíc řadu krásných fotek, takže se k ní ráda chodívám pokochat. :-)

2 Fanciful Fanciful | Web | 29. října 2011 v 18:00 | Reagovat

Velmi povedený a smyslupný rozhovor. :-)

3 Lištička Lištička | Web | 29. října 2011 v 18:13 | Reagovat

Pěkný rozhovor. Také ráda nakupuji a svým způsobem u toho odpočívám, jen to nikdy nevydržím moc dlouho ;)

4 Michalinda Michalinda | Web | 29. října 2011 v 18:14 | Reagovat

Její blog znám dlouho a určitě je hodně zajímavý. Pokaždé nečím překvapuje :-)

5 (Ta)jemná kakaová (Ta)jemná kakaová | Web | 29. října 2011 v 18:33 | Reagovat

Sáhodlouhý, ale promakaný rozhovor :)
Jo jo, Gabriella i její blog jsou prostě úžasní :)

6 PISTÁCIE PISTÁCIE | Web | 29. října 2011 v 18:41 | Reagovat

Tak jsem to dočetla :))
super rozhovor, aspon zas vim o Gaby neco noveho :) a zajimaveho z jejiho osobniho ale i blogoveho sveta :P :)))
zajimave hodne :) takovehle rozhovory jsou smysluplne a opravdu stoji za to ;)

7 Jitulka Jitulka | Web | 29. října 2011 v 21:44 | Reagovat

Skvělý orzhovor ;). Gabča super odpovídala :)

8 Hannah Hannah | Web | 29. října 2011 v 22:18 | Reagovat

Supr blog, chodím tam docela často :-)

9 Larone Larone | Web | 30. října 2011 v 9:32 | Reagovat

Gabriella patří k mým oblíbeným blogerkám. Líbí se mi její pohled na svět skrz objektiv - má skvělé nápady a rozhodně je na dobré cestě ke svému snu. :)

10 Terka Terka | Web | 30. října 2011 v 19:40 | Reagovat

Tenhle blog je asi jedním z mnou nejvíc navštěvovaných! Skvělý fotky, zajímavý články, přesně tak jak se mi to líbí. a moc mě těší že patřím k výše jmenovaným oblíbeným!! :-)

11 Chloë Noir Chloë Noir | E-mail | Web | 2. listopadu 2011 v 15:21 | Reagovat

Akurát vyjde rozhovor a ona sa sťahuje. Ale no, ak má svoje dôvody, tak sa jej to nedá zazlievať.
Každopádne, jej blog mám rada a chodila som tam pravidelne. Gabriela je talentovaná v mnohých smeroch :-)

12 Hannah Hannah | Web | 7. ledna 2012 v 15:05 | Reagovat

Jeden z mých nejoblíbenějších blogů :-)

13 lady Lianna lady Lianna | Web | 18. ledna 2012 v 15:07 | Reagovat

Ke Gabrielle chodím ráda

14 taradorizp taradorizp | E-mail | Web | 14. srpna 2012 v 1:23 | Reagovat

Gabriella je má oblíbená blogerka už delší dobu. Moc hezký rozhovor! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama