Rozhovor: KAREL JECH

29. prosince 2011 v 10:00

Vítejte u dalšího rozhovoru!

Tentokrát jsem zpovídala osmnáctiletého tanečníka Karla Jecha, který bloguje na adrese

http://dancerboy.blog.cz
Dokážeš krátce vyjádřit slovy, co pro tebe znamená tanec?
Svobodu, zapomenutí problémů, uvolnění se, vyjádření vlastní osobnosti ...

Kdy tě napadlo založit si blog? Bylo to v souvislosti s tancem, nebo už dříve?
Bylo to v souvislosti s tancem, proto je adresa taková, jaká je (dancerboy.blog.cz). Dřív jsem si DancerBoy říkal, ale... zní to vtipně až trapně, takže jsem od toho po čase upustil, ale adresu blogu si nechal :)

Jak sám uvádíš, k tanci tě přivedly Pussycat dolls s jejich klipem k písni Don´t Cha. Proč myslíš, že to byly právě ony a tahle píseň? Tanečních klipů bylo už před nimi spoustu. Čím byl tenhle jiný, že tě takhle ovlivnil?
To je pravda a určitě před PCD bylo spoustu geniálnějších tančních klipů (určitě Michael Jackson a další), ale Don't Cha mě prostě chytla od začátku, líbily se mi jednak ty hadry, ten styl, jaký v tom klipu lidi měli, to místo a celkově atmosféra klipu. A já začal ty kroky okoukávat a už to bylo... :D Hrozně mě to bavilo!

Nikdy jsi neabsolvoval žádné taneční kurzy, jsi tanečník-samouk. Nemyslíš si, že by to mohlo být pro tebe v budoucnu překážkou? Nikdy jsi neuvažoval o pomoci odborníka?
No, určitě je rozdíl mezi samoukem a člověkem, co tancuje v tanečních centrech apod. Ale neřeším to a hlavní je pro mě ta vášeň, co v sobě mám... A neřeším, že nikdy nebudu umět taneční základy stylů, že mám nevypracovanou techniku a tak dále... Zato mám svůj osobitý styl a to mi stačí :)

Kolik času denně věnuješ tanci?
Další otázka prosím... :D No upřímně - někdy na to prdím dost, ale prostě je to tak, že se do toho nenutím, dělám to, když na to mám chuť a energii, a tak to platí ve všem :))Jak se na tvůj taneční sen koukají rodiče?
Moji rodiče jsou skvělí a podporují mě ve všem, jsou to ti nejduležitější lidé v mém životě. Miluju je.

S jakými reakcemi kamarádů ses setkal po zveřejňování svých prvních videí?
No docela se tím bavili, což se nedivím. Měl jsem video, kde jsem byl v teplákách v mým pokoji bez trička a vrtěl se na židli, přes kterou byla hozená kožešina. Bylo to na song od Lindsay Lohan. Tak kdo by se nesmál... Do dneška si z toho utahujeme a vzpomínáme "na tu děvku na židli" :D, byly to příšerný počiny a stydím se za ně, ale každý nějak začínal :) A je důležitý se zasmát sám sobě a jít dál a zdokonalovat se.

S pomocí skupiny Pomozte mi splnit můj sen na Facebooku se ti podařilo vyhrát soutěž u Bena Cristovaa. Kde a jak jsi sháněl hlasy? (K dnešnímu dni má tato skupina téměř 30 000 fanoušků!) Byl to právě FB, který ti pomohl soutěž vyhrát, nebo pomohla i propagace na blogu?
Určitě to bylo hlavně díky fb, ale já jsem tak moc toužil vyhrát, že jsem denně do pozdních nočních hodin chodil na servery - chatový apod. a spamoval tam, několikrát mě blokli, smazali... byla to hrozná fuška a ty lidi jsem musel nehorázně s*át, ale když jsem vyhrál s více než pěti tisíci hlasy, uvědomil jsem si, jak jsou ti lidé zlatí, že mě takhle podporovali, neznámýho kluka a dovolili mi vyhrát... Neskutečně si toho dodnes vážím, otevřelo mi to dveře i v jiných směrech a ta výhra pro mě byla něco neskutečnýho. Jsem za to nehorázně štastný doteď :) A to vše díky ochotným lidem, bez nich by to nikdy, nikdy nešlo... tímto všem ještě jednou děkuju!!

Pojďme se bavit o tvých dalších úspěších. Objevil ses v televizi v hitparádě T-music chart. Jak k tomu došlo a o co přesně šlo?
To byl další zázrak! :D Zase to bylo přes soutěž spojenou s Benem, teda přesně víc přes DAP od Yemiho... Vidět se na televizní obrazovce a ke všemu na hudebním kanálu Óčko, jak tancuju ve vlastní zaneřáděný kuchyni oblečenej jako psychopat, to mělo fakt svý kouzlo! :D Ne, ale teď vážně... byl to moment, kdy si uvědomíte, že ta snaha za něco stojí a utvrdí vás to v tom vašem přesvědčení, za kterým si jdete... :)

Ve videoklipu skupiny Embassy si vnímaví sledující mohou všimnout tvé fotky. Jak se tam dostala?
Koukám, že mě máš fakt hezky prokouklého! :D Nooo, to už bylo mojí pozorností, kapela Embassy poprosila fanoušky o zaslání fotky a já z nudy jednu poslal a ejhle - dali ji hned na začátek klipu :))Plánoval jsi jít do talentové soutěže, ale nakonec jsi od tohoto nápadu upustil. Proč?
Protože jsem si uvědomil, že nemám talent, ale mám píli. Kdybych měl talent, umím už dávno tancovat fakt dobře a to neumím. Talent mám třeba na jiný věci, ale tanec to není. Ale cítím rytmus a musím na tom makat a rozvíjet to, takže místo talentu mám píli a výdrž, díky který se zlepšuju... A to je hlavní :) Ale talentový soutěže pro mě nejsou, vyrazili by mě hned na začátku, možná tak do hvězdný pěchoty bych se dostal! :D

Objevil ses i v časopise Bravo. Jak došlo k tomuhle zviditelnění se?
Jednou jsem tam objevil report o fanynce Tokio Hotel a uviděl sloupeček "Napiš nám svůj příběh i ty!" a řekl si, že když tam vezmou fanynku TH, proč by nevzali mě, když dělám něco, co tu v ČR fakt dělá minimum kluků v mým věku... A opět to vyšlo :)

Jsi v kontaktu s několika známými osobnostmi. Oslovuješ je sám s tím, aby se podívali na tvá videa, nebo jsou i takoví, kteří se ti ozvou sami?
No, ani ne s několika... S Benem se znám díky té soutěži a je to hrozně fajn a férovej člověk, hrozně si ho vážím a jsem rád za to, že ho čas od času můžu potkat a pokecat. Ale třeba k Sámerovi Issovi jsem se dostal přes Matta Parduse (určitě mrkněte na jeho tvorbu, stojí to za to mu dát trochu pozornosti) a jinak mě teď ani moc nenapadá další nějaká celebrita... Většinou je to ale buď tak, že si mě všimne někdo sám, nebo se k někomu vtírnu přes fb :D

V létě jsi absolvoval první velké živé vystoupení v Praze. Jaké byly reakce lidí na tvůj tanec? Byl jsi moc nervózní?
Až teď zpětně vím, že to nebyla velká sláva, byl sem oblečenej jak šedá myška z davu, tanec nestál za mnoho a celkově to prostě bylo takový spíš okoukání se, jak to při vystoupení chodí. Důležitá zkušenost, ale další vystoupení budou o dost lepší, to slibuju! :) A nervozita byla hooodně velká...

Kdo je tvou největší oporou v cestě za tvým snem?
Rodiče a přátelé. Bez těhle dvou prvků by to nikdy nešlo. A samozřejmě lidi, co moje videa sledují a podporují mě. Pro ně to dělám a jsou to moje zlatíčka... :)Co ty a diskotéky? Chodíš se někdy vytančit i na ně, nebo máš radši svůj pokoj jakožto taneční sál?
No jéjeee, miluju party! :) Chodíme, hlavně v létě, s mojí partou furt někam pařit. Je to prostě takový naše uvolnění se, jít si do našeho klubu zatancovat, potkat známé, pokecat... :)

Chodil jsi do tanečních?
Nechodil a úmyslně jsem se tomu vyhýbal. To neni nic pro mě! :D

Nelákaly tě někdy třeba latinskoamerické párové tance?
Nelákaly.

Před necelým rokem jsi dostal možnost psát pro krasna.cz. Využil jsi ji nebo ne?
Využil a je to další zkušenost, za kterou jsem rád! :) Akorát jsem si ji pokazil sám tím, že jsem se na to pak vykašlal, a pak se chtěl vrátit, ale už bylo pozdě. Ale bylo to skvělé a bavilo mě to!

Studuješ střední výtvarnou školu. Pomáhá ti v plnění tvého tanečního snu? Jdou tyhle dva odlišné světy nějak propojit a těžit z nich současně?
Nepomáhá, spíš ztěžuje... Nebýt školy, už jsem dávno v Praze a třeba bych zrovna tancoval v taneční skupině již zmíněného Matta Parduse, ale co není, to třeba bude! :) Takže moje škola je spíš zpomalovák a už se těším, až budu mít maturitu za sebou (abych ji ale vůbec dal, haha) a pak už hurá do Prahy za tancem!

Tvá videa jsou propracovaná coby do efektu a celkové grafiky. Jak dlouho ti trvá úprava videa, než ho vypustíš na světlo světa?
Trvá mi to většinou opravdu dlouho, klidně jedno video upravuju i šest hodin v kuse... je to dlouhý proces, ale baví mě to a rád si vyhrávám s každým detailem! :)

Kam bys rád směřoval po maturitě?
Do Prahy za tancem, mojí láskou, přáteli... :) Začít novou etapu mého života, na plné pecky!! :))

Na blogu jsi nedávno přiznal, že jsi gay. Rodičům jsi to oznámil zajímavým způsobem - napsal jsi jim dopis a na pár dní odjel, aby se s tím srovnali. Jak to vzali?
Potřebovali samozřejmě čas a určitě budou ještě nějakou tu chvíli potřebovat, aby to přijali úplně... Ale mám skvělé rodiče a v podstatě to mám doma stejné jako předtím, ne-li hezčí :))

Co plánuješ v nejbližší budoucnosti, na jaká videa se mohou návštěvníci tvého blogu těšit?
Pořád mám v hlavě tisíce nápadů, jen občas jsem někdy línější na zrealizování a teď přes zimu to je i složitější, ale určitě teď víc pracuji na tanci, což je dobře, aspoň to bude za něco stát. Ale plánuju i velká videa s příběhy a myslím, že spoustu lidí ještě překvapím esy, co skrývám v rukávech... :)Máš nějaký záložní plán, kdyby tanec nevyšel, nebo si takovou možnost vůbec nepřipouštíš?
Jojo, mám, ale nějak si to nepřipouštím, žiju teď a tady a co bude, to bude... :) Vždy je nějaká možnost, jak žít...

Máš nějaký taneční vzor?
Nemám.

Jak moc velký vliv na tvé stoupající hvězdě má blog?
Veliký! :) Celkově internet je to hlavní, co mě žene dál a díky čemu moje hvězda stoupá... Teď je zatím u země a nejsem furt nikdo, ale doufám, že jednou, zaslouženě za dřinu a tak, bude moje hvězdička aspoň na nějakém obláčku a pod ní budou koukat lidi, co mě tak krásně podporují... :) Uvidíme...

Jaké blogy navštěvuješ?
Dříve jsem navštěvoval, ale teď už prakticky vůbec žádné...

Setkal už ses s někým prostřednictvím blogu?
Mmmmmmm... pátrám v paměti, ale... Jo vlastně!!! Díky blogu jsem našel své nejlepší kamarádky! Jmenují se Ivča a Oli, známe se díky blogu už přes šest let (a paradoxně i díky PCD! :D) a jsou to největší zlatíčka. Patří do tanečně-pěvecké skupiny spolu s třetí úžasnou členkou Adriou, říkají si Asia a jsou neskutečný! :) Hrozně jim fandím a jsou vážně úžasný, talentovaný. Takže kdo má zájem, určitě mrkněte na jejich tvorbu, vše potřebné najdete na stránce www.facebook.com/asiainhere.

Kolik času věnuješ svému blogu?
To záleží podle nálady, ale v poslední době se mu věnuju víc.

Neuvažoval jsi nikdy o vlastním webu?
No, nějakou dobu jsem web měl, ale vždy se tak nějak vrátím k blogu, je to přeci jenom lepší na údržbu a komunikaci s lidma a tak celkově mi to víc vyhovuje...

Jak se vypořádáváš s anonymní útočnou kritikou? Jsi vůči ní odolný?
Dřív mě hodně mrzela, ale teď se jí i dokážu zasmát. Při pomyšlení, že to jsou většinou lidi, co hnijou doma na zadku u počítače a jediný, co umí, je (ke všemu anonymně) nadávat a vysmívat se... No co k tomu víc říct. Myslim si, že mají na víc, každopádně na to, aby mi to řekli v reálu do očí, by mít měli. Ale na to nemají, a tak se s nima nezahazuju :)

Poznal už tě někdo na ulici? Rozdal už jsi nějaké autogramy?
Je to možný, ale nikdy za mnou nikdo nepřišel a autogram jsem nedal a asi by mi to přišlo i divný, jelikož pořád jsem ten neznámej kluk z blogu, co točí taneční videa... Nic úžasnýho, aby za mnou lidi chodili a chtěli autogram :) Ale pokud by někdo přišel, tak ho s radostí obejmu a poděkuju za podporu... Musí to být krásný pocit, kdo by o něj nestál?! :)

Jakých pět vlastností tě nejlépe charakterizuje?
Citlivost, srdečnost, cílevědomost, odhodlanost, občas srabáctví.

Jaké kvality podle tebe musí mít úspěšný tanečník?
Nejdůležitější kvalita je vášeň k tanci v srdci a touha to dělat naplno. To ostatní už je pod tím! :)Poskytuješ rád rozhovory?
Moc rád... Baví mě se bavit o věcech, který můžou inspirovat další lidi v tom, aby si taky šli za tím, co je baví a zároveň ten pocit, že někoho zajímá to, co dělám a chce o tom vědět víc. A tímhle chci zároveň hrozně moc poděkovat za nabídku tohoto rozhovoru, udělalo mi to velkou radost a vážím si toho!! :)

Co bys na závěr vzkázal čtenářům rozhovoru?
Nepřestaňte věřit v krásu svých snů, nenechte se potopit lidmi, co ve vás nevěří, podporujte ostatní a snažte se zabít mezi sebou faleš a závist ... :)

Děkuji moc za rozhovor!

Staňte se fanoušky blogu PTÁME SE na Facebooku a budete o nových rozhovorech informováni ve výpisu novinek! :)
 


Komentáře

1 Matthias Matthias | E-mail | Web | 29. prosince 2011 v 12:10 | Reagovat

Neměl bys kouřit, když tančíš :)

Ale jinak zajímavé :)

2 Karel Jech Karel Jech | Web | 29. prosince 2011 v 14:57 | Reagovat

[1]: Děkujuu :))

3 Metteorwa Metteorwa | Web | 29. prosince 2011 v 15:17 | Reagovat

Krásný rozhovor, tady na mě poprvé Karel udělal čistě dobrý dojem (nic ve zlém samozřejmě).
Děvka na židli mě ovšem shodila z židle :-D

4 Siwa Siwa | Web | 29. prosince 2011 v 15:32 | Reagovat

Člověk se o Karlovi s každým rozhovorem dozví víc a víc, nikdy mě asi nepřestane bavit je číst. :-D

5 Sabin*e Sabin*e | Web | 29. prosince 2011 v 15:40 | Reagovat

[3]: Ano , ano . :DD

Jojo , koukám na tvý videa a vždycky jen čumím . Jen tak dál ! Ty to určitě někam dotáhneš !

6 Karel Jech Karel Jech | Web | 29. prosince 2011 v 15:43 | Reagovat

páni, krásný komenty!! a sem rád, že děvka na židli boduje! :DD děkuju!

7 KSM KSM | Web | 29. prosince 2011 v 15:52 | Reagovat

[6]: no teda...tak sprostý hele... ???

[4]: takový rozhovory jsou jaksi nebezpečný hele ... :-D ;-)

8 Christine Christine | Web | 29. prosince 2011 v 16:02 | Reagovat

Páni, zírám! Tvé názory, postupy, průbojnost.. Dost z nás by se od tebe mohlo učit. Jde vidět, že si jdeš tvrdě za svým, tak jen tak dál ;)

9 Karel Jech Karel Jech | Web | 29. prosince 2011 v 16:03 | Reagovat

[8]: Krásný koment, moc potěšil ... :)) děkuju!!!

10 Satine Satine | Web | 29. prosince 2011 v 16:36 | Reagovat

Super rozhovor, je hezký, že si takhle někdo jde za svým snem. Přeji hodně úspěchů do budoucna. :)

11 Helena Helena | 29. prosince 2011 v 17:04 | Reagovat

Tý jo... Ty rád rozhovory poskytuješ a já je ráda čtu ;)
Píšu to po několikátý ale nemůžu si to odpustit - seš naprosto super! :) A přeju Ti hodně štěstí v tancování i všem ostatním! :)

A nemůžu si odpustit - to, že seš na kluky je SEXY! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama