Rozhovor: A CUP OF STYLE

1. ledna 2012 v 17:00
A je tady další rozhovor, tentokrát hned se dvěma blogerkami najednou - se sestrami Ehrenbergerovými, Luckou a Niky, které vedou jeden z nejznámějších a nejúspěšnějších fashion blogů u nás, a to

http://acupofstyle.blogspot.com
Před pár dny oslavil váš blog 2. narozeniny. Oslavily jste je nějak speciálně s návštěvníky? :-)
Chystáme menší i větší změny v designu blogu, ale jinak je speciálně slavit nebudeme.
L: Původně jsem měla v plánu vymyslet něco speciálního, ale vzhledem k tomu shonu, který byl letos kolem Vánoc, jsme nakonec nic nevymyslely a dokonce i článek o narozeninách publikovaly se zpožděním..

Lucko, je o Tobě známo, že jsi začala blogovat před více než sedmi lety. Na jaké adrese byl tvůj první blog? Nechala jsi ho ležet ladem, nebo jsi ho smazala?
L: Můj první blog byl na adrese http://luczis.sblog.cz a pořád existuje. Běžný čtenář už většinu článků naštěstí nevyhrabe :D, ale já, když vím, jak tím listovat, se čas od času ráda pobavím tím, co jsem dělala a jak jsem se vyjadřovala dřív..Lucko, je nějaká část tvé blogové éry, na kterou nejsi pyšná nebo se za ni stydíš?
L: Možná úplný začátek. Bylo strašně "cool" mít na blogu blikající pozadí -samozřejmě co nejvíce barevné, obrovský třpytivý kurzor a postovat emo obrázky a různé pixelky. Tak o tom pšššt!!

Odkud přišel nápad nazvat blog zrovna A cup of style? Čí to byl nápad?
L: Docela dlouho mi trvalo, než jsem název vymyslela. Procházela jsem zahraniční blogy a přemýšlela, jaký bych chtěla vzhled stránek. A pak mě to napadlo. V logu bude hrneček a v něm budu sedět já! A bylo to :).

Niky, kam sahají tvé blogové začátky? Vypadalo tvé blogování jako dnes, nebo jinak?
N: Dřív jsem se hlavně věnovala grafice. Každou chvíli jsem si nakódovala nový web, pokaždé na trochu jiné téma, až mě pak psaní obsahu začalo bavit víc než tvoření designu a přešla jsem na blog. Vše začalo už před více jak pěti lety.Která z vás přišla s nápadem spojit vaše dva blogy v jeden a jak bylo dlouho od tohoto nápadu k jeho uskutečnění?
L: Právě už na mém předchozím blogu jsme v jeho poslední fázi blogovaly spolu. Byl to sice internetový magazín a články byly o něčem trochu jiném, ale bylo to fajn. A jelikož i na většinu akcí chodíme s Niky společně a lidé nám často říkali, že vypadáme jako dvojčata a že by možná nebyl špatný nápad psát na jeden blog společně, rozhodly jsme se to vyzkoušet. Ale spíš jsem k tomu asi já přinutila Niky :D.
N: Dřív jsme spolu již blogovaly, takže tahle myšlenka tu byla asi vždy, ale se spojením našich blogů přišla Lucka a trvalo dlouho mě k tomu přemluvit :-)

Má z vás některá nyní na blogu hlavní slovo, nebo je to o kompromisech půl napůl?
L: Asi mám stále hlavní slovo já. Ale byla bych ráda, kdyby Niky měla pocit, že si na blog může přidat kdykoli cokoli!
N: Určitě má hlavní slovo Lucka, a taky je na blogu pořád dominantnější. A já jsem ráda, že to tak je.

Setkáváte se s tím, že vás lidé poznávají na ulici? Zažily jste díky tomuto i nějakou milou či nepříjemnou situaci?
L: Mně se to stává většinou jen na různých akcích. A ani tak za mnou nikdo nepřijde přímo, ale spíš mi pak píší komentáře, že mě někde viděli :). Milou situaci jsem zažila. Momentálně dělám na Andělu autoškolu a asi před měsícem jsem při jedné jízdě pouštěla slečnu na přechodu a ona na mě začala ukazovat, že mě zná z blogu. Tak to mi zlepšilo den!!
N: Já se s tím zatím nesetkala, i když už mi párkrát někdo napsal že mě nebo nás spolu někde viděl, ale zatím nás nikdo neoslovil.

Už jste někdy dávaly někomu ze sledovatelů vašeho blogu autogram? :-)
To se nám ještě nestalo.

Co byste na blog nikdy o sobě nenapsaly, kde máte své hranice?
L: To asi záleží, ale nerada na blogu zmiňuji své blízké, rodinu, kamarády a tak. Je podle mě důležité, aby z blogu byla znát naše osobnost, ale nemusí všichni znát náš osobní život. Ještě by z toho vznikla reality show :D.
N: Určitě nějaké moc osobní věci.

Setkaly jste se někdy s někým z blogu osobně? (teď nemám na mysli setkání v rámci showroomu a podobných akcí hromadně)
L: Dřív jsem často pořádala blogerské srazy, což je tedy také hromadné :D, ale bylo to fajn, protože jsme měli všichni možnost se poznat trochu blíž a řekla bych, že jsem si mezi blogery našla i pár dobrých kamarádů, se kterými vždy ráda zajdu na kafe, nebo na nějakou výstavu.
N: Ano, určitě již několikrát.


Podporují vaše blogování rodiče a přátelé?
L: Rodiče nás podporují a mají radost z toho, že děláme něco, co nás baví. S taťkou často přemýšlíme nad tím, co by se dalo udělat ještě lépe a čím blog trochu oživit a zatraktivnit pro další čtenáře :). A s kamarády o blogu moc nemluvím. Vím, že někteří blog sledují a občas mi i napíšou, když se jim něco líbí, ale většina to prostě vůbec neřeší. Ano, a pak je pár těch, kteří to nechápou, ťukají si na čelo, ale nerozmlouvají mi to ;).
N: Rodiče rozhodně ano. Taťka se s námi rád baví o budoucnosti a strategii našeho blogu a je velká pomoc. Mamka nás taky podporuje, i když ji hodně mrzí některé negativní komentáře. A přátelé, pokud o blogu vědí, jsou také podporou.

Myslíte si, že má blogování i nějaké své stinné stránky? Před čím byste ostatní varovaly?
L: Myslím, že jsou dvě. Člověk musí počítat s tím, že čím více lidí bude blog sledovat, tím složitější bude se všem zavděčit. Kritika je dobrá věc a určitě jsem se právě z ní nejvíc naučila, ale občas někdo vážně nezná meze a dokáže z pusy vypustit takové nesmysly, že se musím divit. Určitě tedy není příjemné si takové věci číst, ale je potřeba se z něčeho poučit a ostatní (hlavně nadávky a urážky) hodit za hlavu. A drouhou stinnou stránkou je čas, který blogování zabere. Ale to je asi také hodně individuální. Někdo (já) rád sleduje bambilion jiných blogů a na svém chce mít každý den nový článek a někdo jiný si něco přidá jednou za týden a je maximálně spokojený.. :))
N: Rozhodně před zlými anonymy a negativními nekonstruktivními komentáři. Kritika je skvělá, ale nadávky už tolik ne a občas dokáže takový komentář pořádně odradit a zkazit náladu. Důležité ale je nebrat si to moc k srdci, i když zrovna mně to moc nejde :D.Dovedete si v tuto chvíli představit, že byste měly s blogováním skončit? Jak moc do budoucna plánujete pokračovat v blogu?
L: Upřímně si to moc nedokážu představit. Mám potřebu neustále něco vytvářet a blog je pro mě skvělý prostředek :)). Ale. V květnu maturuji, takže asi budu muset trochu ubrat a přibrat jinde. Ale pak zase zpátky do zajetých kolejí ;).
N: Já blog neberu tolik vážně a beru ho spíše jako koníček. Po blogování by se mi asi stýskalo, ale dovedu si to představit.

Co vy a modeling? Láká vás? Máte nějaké bližší zkušenosti?
L: Dlouho to byl můj sen a obcházela jsem všechny české přední agentury. Bohužel neúspěšně, a tak jsem si našla jinou zábavu. Ale i díky blogu už jsem si mohla roli modelky párkrát vyzkoušet.
N: Zkusila jsem pár agentur, ale nikdy to nebyl můj sen, tak jsem nebyla zklamaná, když to nevyšlo a dál jsem to nezkoušela.

Setkaly jste se prostřednictvím blogu už i s nějakou známou osobností?
L: Letos jsem se v rámci Designbloku setkala spolu s ostatními blogery s Klárou Nademlýnskou.
N: Žádnou si nevybavuji.

Může blog za vás i vydělávat peníze? Oslovují váš často ke spolupráci?
L: Ano, může a často nás firmy osluvují s nabídkou ke spolupráci. Jsou různé způsoby, ale ty nejčastější jsou asi affiliate programy, kdy si bloger má umístit do sloupku banner oné stránky a poté vydělává 5-7% z objednávky každého čtenáře, který si na stránce něco objedná po prokliku z našeho blogu. Moc ale nevěříme, že se tímhle způsobem dá něco vydělat, takže to většinou odmítáme. Pak existuje přímo placená reklama, kdy si firma dá svůj banner k nám na blog a zaplatí nám podle toho, kolik máme čtenářů. A poslední způsob spolupráce je, že nám obchod nabídne oblečení zdarma pod podmínkou, že se v něm potom vyfotíme do outfit postu. To je také asi nejčastější a pro nás momentálně i nejzajímavější, jelikož si můžeme vybrat přesně to, co se nám líbí.

Jste obě dvě velké sportovkyně. Máte přesto v jídle nějaké své hříchy, kterým nikdy neodoláte?
L: Haha, ani nechtějte, abych je začala jmenovat, to by bylo na dva dny :D! Ale nejvíc asi sladké!!
N: Já se v jídle moc neomezuji. Většinou jím to, na co mám chuť, což naštěstí nejsou většinou žádné hrozné věci, spíš třeba ovoce. Ale ráda si dám čokoládu nebo zmrzlinu.

Máte blog v hlavě non stop a plánujete články hodně dopředu, nebo k němu přistupujete spontánně?
L: Ráda si plánuji skoro všechno, takže i články. Mám v tom pak pořádek a jsem spokojená :D.
N: Já spíše spontánně.Jste autorky fashion blogu. Jak ale vypadá váš outfit za dveřmi domova? Dbáte i doma na to, aby baše oblečení bylo módní, nebo vám nevadí tepláky a vytahané tričko?
L: Doma zaručeně pohodlně. Takže tepláky nebo legíny a volnější tričko.
N: Doma vsázím rozhodně na pohodlí, ale k Vánocům jsem dostala krásný župan, který je snad ta nejpohodlnější věc na světě, takže ten teď rozhodně vede.

Jaký kousek ve vašem šatníku patří v tuhle chvíli k vašim oblíbeným?
L: Všechny naše šátky a šály, bez nějaké v zimě skoro nevystrčím paty z domu!
N: Jednoduché šedé tílko z Topshopu. Vypadá skvěle i samotné, ale teď v zimě ho často nosím jen jako spodní vrstvu, aby mi bylo tepleji.

Je něco, co vám v šatníku chybí a co máte v plánu si doplnit? :)
L: Potřebovala bych černé skinny kalhoty nebo nové džíny.
N: Asi nic konkrétního, ale rozhodně se těším až zas něco doplním :D.

Lucko, jsi v maturitním ročníku gymnázia, chystáš se studovat na vysoké škole komunikační studia. Máš nějaký plán B, kdyby tahle škola nevyšla?
L: Nooo.. touhle dobou už bych asi měla mít.. ale zase tak jistá si nejsem. Určitě budu ještě zkoušet na UK obor Mediální studia (kombinované studium) a pak pár oborů na VŠE.

Niky, máš už i ty rozhodnuto, jakou cestou bys ráda ve studiu pokračovala?
N: Zatím moc ne. Baví mě jazyky, čeština a zsv. Takže rozhodně něco z těchto oblastí.Jak vidíte sebe samotné za deset let? Jaká z profesí je vaší vysněnou?
L: Já stále pořádně nevím, co bych chtěla dělat, ale doufám, že to bude zábavná práce, při které budu cestovat a poznávat spoustu nových lidí :)).
N: Představy na budoucnost mě trochu děsí, zvlášť proto, že opravdu nevím, co budu dál studovat a k jaké profesi mířím.

Jaký je váš sesterský vztah? Lezete si na nervy a hádáte se, nebo jste nejlepší kamarádky?
L: Máme vážně dobrý vztah. Niky beru jako nejlepší kamarádku a když už se pohádáme, je to kvůli nějaké kravině a za pět minut už se tomu smějeme,
N: Skvělý. Jsme opravdu jako nejlepší kamarádky. Občas se trochu pohádáme, ale nikdy jsme neměly velkou hádku.

Co naplňuje kromě blogu váš volný čas?
L: Momentálně hodně učení.
N: Tancování, kurzy francouzštiny a lidé kolem mě.

Stíháte koukat i na nějaké seriály? Doporučily byste některé z nich?
L: Sice to moc nestíhám, ale když je nový díl, většinou si čas udělám :D. Sleduji Project Runway, Project Accessorize, Americas next top mode, Gossip Girl, 90210 a Misfits.
N: Ano, já jich sleduji spoustu, i když poslední dobou na ně tolik nemám čas. Nejoblíbenější jsou jednoznačně Chirurgové a Misfits.

Cestujete rády? Která místa vás dosud nejvíce zaujala?
L: Cestování je asi moje nejoblíbenější věc na světě! Hrozně se mi líbilo v Římě, Španělsku a ve Francii.
N: Ano, miluji cestování. Nejvíc mě asi zaujala Francie a Itálie (zejména Řím).

Jak vnímáte smrt Václava Havla a mediální humbuk kolem ní?
L: Myslím, že ten humbuk byl oprávněný a jsem ráda, že se tímto způsobem připomnělo spoustu důležitých věcí, které by o Václavu Havlovi měl každý vědět!
N: Mediální humbuk byl obrovský, možná až moc, ale na druhou stranu si to Václav Havel zasloužil a je hezké, že si na něj vzpomněla a uctilo jeho památku tolik lidí.A teď trochu veseleji. Když už tedy máme za sebou ty Vánoce, jak probíhají typické Vánoce u Ehrenbergerů? :-)
L a N: Na Štědrý den navštívíme rodinu, projdeme se na hřbitov, navečeříme se spolu s rodiči a prarodiči a potom si rozdáme dárky. Večer a zbytek svátků pak koukáme na pohádky.

Jaký dárek vás obě nejvíc potěšil?
L: Já jsem si přála kulmu, takže z té mám největší radost.
N: Mě rozhodně vysněný telefon.

Jaký nejpovedenější dárek jste letos naopak darovaly někomu vy?
L a N: Možná se nejvíce povedl dárkový poukaz na kurz vaření pro mamku.

Čím jste obdarovala jedna druhou?
L: Já jsem Nikče koupila diář.
N: Já Lucce dala zápisník. Snad se jí líbil :D.Jste sestry, jste si tedy vzhledově dost podobné. Jak je to s povahou? Jste každá jiná?
L: Jsme každá úplně jiná. Ale vzájemně se asi doplňujeme :)).
N: Myslím si, že některé vlastnosti máme podobné, ale hodně jich je odlišných. Troufám si říct, že já jsem oproti Lucce větší "pohodář" a Lucka zase větší perfekcionista.

Jaké vlastnosti si nejvíc vážíte jedna na druhé?
L: Nejvíc si asi vážím toho, jak je Niky hodná a že není moc urážlivá. Prostě pohodář :)).
N: Nedokážu asi vybrat jednu, vážím si celé její osobnosti. Možná toho, jak mi dokáže stát vždy oporou.

Kde slavíte letošního Silvestra?
L: S kamarády v Praze.
N: Na horách.

Co byste na závěr vzkázaly čtenářům rozhovoru? :-)
Užijte si rok 2012 ještě víc než rok 2011!!


Děkuji za rozhovor! :-)

Staňte se fanoušky blogu PTÁME SE na Facebooku a budete o nových rozhovorech informováni ve výpisu novinek :-)

 


Komentáře

1 Nikolas Nikolas | Web | 1. ledna 2012 v 17:21 | Reagovat

:) skveléé su !

2 Danča Danča | E-mail | Web | 1. ledna 2012 v 17:28 | Reagovat

Obdivuju Vás !!!
A pokud bych se mohla zeptat, tak by mě zajímalo, ty obchody Vám samy napíšou s dotazem, zda byste jim nechtěly dělat reklamu ? :-)
Držím Vám palce, ať to dotáhnete dál a dál !! :)

3 Lucy Lucy | Web | 1. ledna 2012 v 17:42 | Reagovat

Danča: děkujeme :))
Ano, obchody nás většinou kontaktují samy, ale ze začátku jsem pár e-mailů napsala i já, jen tak na zkoušku. Není co ztratit ;).

4 Sušenka Sušenka | E-mail | Web | 1. ledna 2012 v 17:43 | Reagovat

Zajímavé určitě jejich blog navštívím ... :)

5 Danča Danča | 1. ledna 2012 v 19:38 | Reagovat

A jak ses vlastně dostala na romwe.com ?

6 Lucy Lucy | Web | 1. ledna 2012 v 19:44 | Reagovat

Danča: kontaktovali mě s nabídkou o spolupráci :)

7 Danča Danča | 1. ledna 2012 v 19:54 | Reagovat

A jinak, když jsi psala, že jsi rozesílala i sama několik e-mailů, tak do kterých obchodů to třeba bylo ? :)

8 dsfdf dsfdf | Web | 2. ledna 2012 v 14:02 | Reagovat

Konec světa se blíží! UFO spatřeno nad Českem!! Více info zde: http://klik.projekcni.eu/index.php?id=63

9 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 2. ledna 2012 v 15:23 | Reagovat

Skvělý rozhovor! O tento typ blogů se sice nezajímám (a vlastně o módu všeobecně moc ne - chodím spíš jako hastroš :D), ale slečny ví, co dělají, rozumí tomu, a tak snad ještě někdy na jejich blog zavítám.

10 Tril Tril | Web | 5. ledna 2012 v 13:36 | Reagovat

mně se tak strašně líbí ten pruhovanej svetr :-D  :-D  :-D
frajerky

11 Tril Tril | Web | 5. ledna 2012 v 13:46 | Reagovat

ten blog máte úžasnej! takoví profíci! :-D

12 rosinka rosinka | Web | 13. ledna 2012 v 20:22 | Reagovat

úžasný rozhovor o úžasných dívkách

13 MIAU MIAU | Web | 15. ledna 2012 v 22:19 | Reagovat

Povedený rozhovor:-)
Blog od holek znám a ráda na něj chodím, v dnešní době je fashion blogů až nad hlavu a většina stojí za ... (víte co:) Ale holky jsou důkazem toho, že nemůžeme házet všechny do jednoho pytle. Líbí se mi, že mají nadhled a na nic si nehrajou:) :-)

14 miriabel miriabel | Web | 8. února 2012 v 18:03 | Reagovat

Souhlasim s Miau :)
Povedeny blog, Bylinko, ani jsem netusila, ze je taky tvuj :)

15 online online | E-mail | Web | 31. března 2017 v 21:02 | Reagovat
16 cialis_online cialis_online | E-mail | Web | 15. dubna 2017 v 11:18 | Reagovat
17 cialis cialis | E-mail | Web | 21. dubna 2017 v 4:12 | Reagovat
18 ViagThype ViagThype | E-mail | Web | 26. dubna 2017 v 17:36 | Reagovat

viagra achat quebec

      <a href=http://buyviagraonlinezrx.com/>viagra pills</a>

    <a href="http://buyviagraonlinezrx.com/">viagra cheap</a>

    viagra generique silagra

19 im im | E-mail | Web | 1. května 2017 v 10:05 | Reagovat
20 AndyThype AndyThype | E-mail | Web | 8. května 2017 v 12:10 | Reagovat

only now mexico viagra

      <a href=http://viagraonlinenvz.com/>viagra sample</a>

    <a href="http://viagraonlinenvz.com/">buy viagra</a>

    generic viagra 50 uk

21 AnnieThype AnnieThype | E-mail | Web | 22. května 2017 v 5:42 | Reagovat

forum viagra gratuit

      <a href=http://cheapviagrazpn.com/>viagra without doctor prescription</a>

    <a href="http://cheapviagrazpn.com/">viagra cheap</a>

    best prices lowest buy viagra

22 MoisesThype MoisesThype | E-mail | Web | 22. května 2017 v 16:26 | Reagovat

compra de viagra en linea

      http://buyviagracvz.com/ -  viagra online

    <a href="http://buyviagracvz.com/">viagra</a>

    viagra aumenta la pressione

23 SethThype SethThype | E-mail | Web | 24. května 2017 v 14:36 | Reagovat

cialis 5mg price cvs

      <a href=http://cialisbuyvbz.com/>cialis cheap</a>

    <a href="http://cialisbuyvbz.com/">generic cialis</a>

    cialis 20mg online apotheke

24 SergeyThype SergeyThype | E-mail | Web | 1. června 2017 v 5:26 | Reagovat

viagra vs reviews levitra vs

      http://buyviagraonlineaz.com/ - viagra cheap

    <a href="http://buyviagraonlineaz.com/">online viagra</a>

    viagra marocain naturel

25 SergeyThype SergeyThype | E-mail | Web | 1. června 2017 v 18:35 | Reagovat

viagra 100mg youg

      http://buyviagraonlineaz.com/ - cheap viagra

    <a href="http://buyviagraonlineaz.com/">viagra</a>

    viagra barato chile

26 CoreThype CoreThype | E-mail | Web | 7. června 2017 v 22:59 | Reagovat

cialis trop cher

      http://buyacialisonline.com/ - buy cialis

    <a href="http://buyacialisonline.com/">buy cheap cialis</a>

    cialis georgia

27 AranThype AranThype | E-mail | Web | 8. června 2017 v 1:42 | Reagovat

no cosigner loans

      http://paydaysolobest.com/ - payday loans

    <a href="http://paydaysolobest.com/">personal loans</a>

    payday loans forest hills pa

28 CoreThype CoreThype | E-mail | Web | 9. června 2017 v 3:55 | Reagovat

acquisto cialis indiano online

      http://buyacialisonline.com/ - cialis 10mg

    <a href="http://buyacialisonline.com/">buy cheap cialis</a>

    visit our site buy 5mg cialis

29 AndrewThype AndrewThype | E-mail | Web | 10. června 2017 v 21:43 | Reagovat

same day loan company

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">no faxing payday advance</a>

    payday loans in talladega alabama

30 generic_viagra generic_viagra | E-mail | Web | 16. června 2017 v 6:35 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama