Rozhovor: A CUP OF STYLE

1. ledna 2012 v 17:00
A je tady další rozhovor, tentokrát hned se dvěma blogerkami najednou - se sestrami Ehrenbergerovými, Luckou a Niky, které vedou jeden z nejznámějších a nejúspěšnějších fashion blogů u nás, a to

http://acupofstyle.blogspot.com
Před pár dny oslavil váš blog 2. narozeniny. Oslavily jste je nějak speciálně s návštěvníky? :-)
Chystáme menší i větší změny v designu blogu, ale jinak je speciálně slavit nebudeme.
L: Původně jsem měla v plánu vymyslet něco speciálního, ale vzhledem k tomu shonu, který byl letos kolem Vánoc, jsme nakonec nic nevymyslely a dokonce i článek o narozeninách publikovaly se zpožděním..

Lucko, je o Tobě známo, že jsi začala blogovat před více než sedmi lety. Na jaké adrese byl tvůj první blog? Nechala jsi ho ležet ladem, nebo jsi ho smazala?
L: Můj první blog byl na adrese http://luczis.sblog.cz a pořád existuje. Běžný čtenář už většinu článků naštěstí nevyhrabe :D, ale já, když vím, jak tím listovat, se čas od času ráda pobavím tím, co jsem dělala a jak jsem se vyjadřovala dřív..Lucko, je nějaká část tvé blogové éry, na kterou nejsi pyšná nebo se za ni stydíš?
L: Možná úplný začátek. Bylo strašně "cool" mít na blogu blikající pozadí -samozřejmě co nejvíce barevné, obrovský třpytivý kurzor a postovat emo obrázky a různé pixelky. Tak o tom pšššt!!

Odkud přišel nápad nazvat blog zrovna A cup of style? Čí to byl nápad?
L: Docela dlouho mi trvalo, než jsem název vymyslela. Procházela jsem zahraniční blogy a přemýšlela, jaký bych chtěla vzhled stránek. A pak mě to napadlo. V logu bude hrneček a v něm budu sedět já! A bylo to :).

Niky, kam sahají tvé blogové začátky? Vypadalo tvé blogování jako dnes, nebo jinak?
N: Dřív jsem se hlavně věnovala grafice. Každou chvíli jsem si nakódovala nový web, pokaždé na trochu jiné téma, až mě pak psaní obsahu začalo bavit víc než tvoření designu a přešla jsem na blog. Vše začalo už před více jak pěti lety.Která z vás přišla s nápadem spojit vaše dva blogy v jeden a jak bylo dlouho od tohoto nápadu k jeho uskutečnění?
L: Právě už na mém předchozím blogu jsme v jeho poslední fázi blogovaly spolu. Byl to sice internetový magazín a články byly o něčem trochu jiném, ale bylo to fajn. A jelikož i na většinu akcí chodíme s Niky společně a lidé nám často říkali, že vypadáme jako dvojčata a že by možná nebyl špatný nápad psát na jeden blog společně, rozhodly jsme se to vyzkoušet. Ale spíš jsem k tomu asi já přinutila Niky :D.
N: Dřív jsme spolu již blogovaly, takže tahle myšlenka tu byla asi vždy, ale se spojením našich blogů přišla Lucka a trvalo dlouho mě k tomu přemluvit :-)

Má z vás některá nyní na blogu hlavní slovo, nebo je to o kompromisech půl napůl?
L: Asi mám stále hlavní slovo já. Ale byla bych ráda, kdyby Niky měla pocit, že si na blog může přidat kdykoli cokoli!
N: Určitě má hlavní slovo Lucka, a taky je na blogu pořád dominantnější. A já jsem ráda, že to tak je.

Setkáváte se s tím, že vás lidé poznávají na ulici? Zažily jste díky tomuto i nějakou milou či nepříjemnou situaci?
L: Mně se to stává většinou jen na různých akcích. A ani tak za mnou nikdo nepřijde přímo, ale spíš mi pak píší komentáře, že mě někde viděli :). Milou situaci jsem zažila. Momentálně dělám na Andělu autoškolu a asi před měsícem jsem při jedné jízdě pouštěla slečnu na přechodu a ona na mě začala ukazovat, že mě zná z blogu. Tak to mi zlepšilo den!!
N: Já se s tím zatím nesetkala, i když už mi párkrát někdo napsal že mě nebo nás spolu někde viděl, ale zatím nás nikdo neoslovil.

Už jste někdy dávaly někomu ze sledovatelů vašeho blogu autogram? :-)
To se nám ještě nestalo.

Co byste na blog nikdy o sobě nenapsaly, kde máte své hranice?
L: To asi záleží, ale nerada na blogu zmiňuji své blízké, rodinu, kamarády a tak. Je podle mě důležité, aby z blogu byla znát naše osobnost, ale nemusí všichni znát náš osobní život. Ještě by z toho vznikla reality show :D.
N: Určitě nějaké moc osobní věci.

Setkaly jste se někdy s někým z blogu osobně? (teď nemám na mysli setkání v rámci showroomu a podobných akcí hromadně)
L: Dřív jsem často pořádala blogerské srazy, což je tedy také hromadné :D, ale bylo to fajn, protože jsme měli všichni možnost se poznat trochu blíž a řekla bych, že jsem si mezi blogery našla i pár dobrých kamarádů, se kterými vždy ráda zajdu na kafe, nebo na nějakou výstavu.
N: Ano, určitě již několikrát.


Podporují vaše blogování rodiče a přátelé?
L: Rodiče nás podporují a mají radost z toho, že děláme něco, co nás baví. S taťkou často přemýšlíme nad tím, co by se dalo udělat ještě lépe a čím blog trochu oživit a zatraktivnit pro další čtenáře :). A s kamarády o blogu moc nemluvím. Vím, že někteří blog sledují a občas mi i napíšou, když se jim něco líbí, ale většina to prostě vůbec neřeší. Ano, a pak je pár těch, kteří to nechápou, ťukají si na čelo, ale nerozmlouvají mi to ;).
N: Rodiče rozhodně ano. Taťka se s námi rád baví o budoucnosti a strategii našeho blogu a je velká pomoc. Mamka nás taky podporuje, i když ji hodně mrzí některé negativní komentáře. A přátelé, pokud o blogu vědí, jsou také podporou.

Myslíte si, že má blogování i nějaké své stinné stránky? Před čím byste ostatní varovaly?
L: Myslím, že jsou dvě. Člověk musí počítat s tím, že čím více lidí bude blog sledovat, tím složitější bude se všem zavděčit. Kritika je dobrá věc a určitě jsem se právě z ní nejvíc naučila, ale občas někdo vážně nezná meze a dokáže z pusy vypustit takové nesmysly, že se musím divit. Určitě tedy není příjemné si takové věci číst, ale je potřeba se z něčeho poučit a ostatní (hlavně nadávky a urážky) hodit za hlavu. A drouhou stinnou stránkou je čas, který blogování zabere. Ale to je asi také hodně individuální. Někdo (já) rád sleduje bambilion jiných blogů a na svém chce mít každý den nový článek a někdo jiný si něco přidá jednou za týden a je maximálně spokojený.. :))
N: Rozhodně před zlými anonymy a negativními nekonstruktivními komentáři. Kritika je skvělá, ale nadávky už tolik ne a občas dokáže takový komentář pořádně odradit a zkazit náladu. Důležité ale je nebrat si to moc k srdci, i když zrovna mně to moc nejde :D.Dovedete si v tuto chvíli představit, že byste měly s blogováním skončit? Jak moc do budoucna plánujete pokračovat v blogu?
L: Upřímně si to moc nedokážu představit. Mám potřebu neustále něco vytvářet a blog je pro mě skvělý prostředek :)). Ale. V květnu maturuji, takže asi budu muset trochu ubrat a přibrat jinde. Ale pak zase zpátky do zajetých kolejí ;).
N: Já blog neberu tolik vážně a beru ho spíše jako koníček. Po blogování by se mi asi stýskalo, ale dovedu si to představit.

Co vy a modeling? Láká vás? Máte nějaké bližší zkušenosti?
L: Dlouho to byl můj sen a obcházela jsem všechny české přední agentury. Bohužel neúspěšně, a tak jsem si našla jinou zábavu. Ale i díky blogu už jsem si mohla roli modelky párkrát vyzkoušet.
N: Zkusila jsem pár agentur, ale nikdy to nebyl můj sen, tak jsem nebyla zklamaná, když to nevyšlo a dál jsem to nezkoušela.

Setkaly jste se prostřednictvím blogu už i s nějakou známou osobností?
L: Letos jsem se v rámci Designbloku setkala spolu s ostatními blogery s Klárou Nademlýnskou.
N: Žádnou si nevybavuji.

Může blog za vás i vydělávat peníze? Oslovují váš často ke spolupráci?
L: Ano, může a často nás firmy osluvují s nabídkou ke spolupráci. Jsou různé způsoby, ale ty nejčastější jsou asi affiliate programy, kdy si bloger má umístit do sloupku banner oné stránky a poté vydělává 5-7% z objednávky každého čtenáře, který si na stránce něco objedná po prokliku z našeho blogu. Moc ale nevěříme, že se tímhle způsobem dá něco vydělat, takže to většinou odmítáme. Pak existuje přímo placená reklama, kdy si firma dá svůj banner k nám na blog a zaplatí nám podle toho, kolik máme čtenářů. A poslední způsob spolupráce je, že nám obchod nabídne oblečení zdarma pod podmínkou, že se v něm potom vyfotíme do outfit postu. To je také asi nejčastější a pro nás momentálně i nejzajímavější, jelikož si můžeme vybrat přesně to, co se nám líbí.

Jste obě dvě velké sportovkyně. Máte přesto v jídle nějaké své hříchy, kterým nikdy neodoláte?
L: Haha, ani nechtějte, abych je začala jmenovat, to by bylo na dva dny :D! Ale nejvíc asi sladké!!
N: Já se v jídle moc neomezuji. Většinou jím to, na co mám chuť, což naštěstí nejsou většinou žádné hrozné věci, spíš třeba ovoce. Ale ráda si dám čokoládu nebo zmrzlinu.

Máte blog v hlavě non stop a plánujete články hodně dopředu, nebo k němu přistupujete spontánně?
L: Ráda si plánuji skoro všechno, takže i články. Mám v tom pak pořádek a jsem spokojená :D.
N: Já spíše spontánně.Jste autorky fashion blogu. Jak ale vypadá váš outfit za dveřmi domova? Dbáte i doma na to, aby baše oblečení bylo módní, nebo vám nevadí tepláky a vytahané tričko?
L: Doma zaručeně pohodlně. Takže tepláky nebo legíny a volnější tričko.
N: Doma vsázím rozhodně na pohodlí, ale k Vánocům jsem dostala krásný župan, který je snad ta nejpohodlnější věc na světě, takže ten teď rozhodně vede.

Jaký kousek ve vašem šatníku patří v tuhle chvíli k vašim oblíbeným?
L: Všechny naše šátky a šály, bez nějaké v zimě skoro nevystrčím paty z domu!
N: Jednoduché šedé tílko z Topshopu. Vypadá skvěle i samotné, ale teď v zimě ho často nosím jen jako spodní vrstvu, aby mi bylo tepleji.

Je něco, co vám v šatníku chybí a co máte v plánu si doplnit? :)
L: Potřebovala bych černé skinny kalhoty nebo nové džíny.
N: Asi nic konkrétního, ale rozhodně se těším až zas něco doplním :D.

Lucko, jsi v maturitním ročníku gymnázia, chystáš se studovat na vysoké škole komunikační studia. Máš nějaký plán B, kdyby tahle škola nevyšla?
L: Nooo.. touhle dobou už bych asi měla mít.. ale zase tak jistá si nejsem. Určitě budu ještě zkoušet na UK obor Mediální studia (kombinované studium) a pak pár oborů na VŠE.

Niky, máš už i ty rozhodnuto, jakou cestou bys ráda ve studiu pokračovala?
N: Zatím moc ne. Baví mě jazyky, čeština a zsv. Takže rozhodně něco z těchto oblastí.Jak vidíte sebe samotné za deset let? Jaká z profesí je vaší vysněnou?
L: Já stále pořádně nevím, co bych chtěla dělat, ale doufám, že to bude zábavná práce, při které budu cestovat a poznávat spoustu nových lidí :)).
N: Představy na budoucnost mě trochu děsí, zvlášť proto, že opravdu nevím, co budu dál studovat a k jaké profesi mířím.

Jaký je váš sesterský vztah? Lezete si na nervy a hádáte se, nebo jste nejlepší kamarádky?
L: Máme vážně dobrý vztah. Niky beru jako nejlepší kamarádku a když už se pohádáme, je to kvůli nějaké kravině a za pět minut už se tomu smějeme,
N: Skvělý. Jsme opravdu jako nejlepší kamarádky. Občas se trochu pohádáme, ale nikdy jsme neměly velkou hádku.

Co naplňuje kromě blogu váš volný čas?
L: Momentálně hodně učení.
N: Tancování, kurzy francouzštiny a lidé kolem mě.

Stíháte koukat i na nějaké seriály? Doporučily byste některé z nich?
L: Sice to moc nestíhám, ale když je nový díl, většinou si čas udělám :D. Sleduji Project Runway, Project Accessorize, Americas next top mode, Gossip Girl, 90210 a Misfits.
N: Ano, já jich sleduji spoustu, i když poslední dobou na ně tolik nemám čas. Nejoblíbenější jsou jednoznačně Chirurgové a Misfits.

Cestujete rády? Která místa vás dosud nejvíce zaujala?
L: Cestování je asi moje nejoblíbenější věc na světě! Hrozně se mi líbilo v Římě, Španělsku a ve Francii.
N: Ano, miluji cestování. Nejvíc mě asi zaujala Francie a Itálie (zejména Řím).

Jak vnímáte smrt Václava Havla a mediální humbuk kolem ní?
L: Myslím, že ten humbuk byl oprávněný a jsem ráda, že se tímto způsobem připomnělo spoustu důležitých věcí, které by o Václavu Havlovi měl každý vědět!
N: Mediální humbuk byl obrovský, možná až moc, ale na druhou stranu si to Václav Havel zasloužil a je hezké, že si na něj vzpomněla a uctilo jeho památku tolik lidí.A teď trochu veseleji. Když už tedy máme za sebou ty Vánoce, jak probíhají typické Vánoce u Ehrenbergerů? :-)
L a N: Na Štědrý den navštívíme rodinu, projdeme se na hřbitov, navečeříme se spolu s rodiči a prarodiči a potom si rozdáme dárky. Večer a zbytek svátků pak koukáme na pohádky.

Jaký dárek vás obě nejvíc potěšil?
L: Já jsem si přála kulmu, takže z té mám největší radost.
N: Mě rozhodně vysněný telefon.

Jaký nejpovedenější dárek jste letos naopak darovaly někomu vy?
L a N: Možná se nejvíce povedl dárkový poukaz na kurz vaření pro mamku.

Čím jste obdarovala jedna druhou?
L: Já jsem Nikče koupila diář.
N: Já Lucce dala zápisník. Snad se jí líbil :D.Jste sestry, jste si tedy vzhledově dost podobné. Jak je to s povahou? Jste každá jiná?
L: Jsme každá úplně jiná. Ale vzájemně se asi doplňujeme :)).
N: Myslím si, že některé vlastnosti máme podobné, ale hodně jich je odlišných. Troufám si říct, že já jsem oproti Lucce větší "pohodář" a Lucka zase větší perfekcionista.

Jaké vlastnosti si nejvíc vážíte jedna na druhé?
L: Nejvíc si asi vážím toho, jak je Niky hodná a že není moc urážlivá. Prostě pohodář :)).
N: Nedokážu asi vybrat jednu, vážím si celé její osobnosti. Možná toho, jak mi dokáže stát vždy oporou.

Kde slavíte letošního Silvestra?
L: S kamarády v Praze.
N: Na horách.

Co byste na závěr vzkázaly čtenářům rozhovoru? :-)
Užijte si rok 2012 ještě víc než rok 2011!!


Děkuji za rozhovor! :-)

Staňte se fanoušky blogu PTÁME SE na Facebooku a budete o nových rozhovorech informováni ve výpisu novinek :-)

 


Komentáře

Zobrazit vše (127)
Zobrazit starší komentáře

101 dvsEmbogs dvsEmbogs | E-mail | Web | 3. května 2018 v 14:17 | Reagovat

cheap tadalafil <a href="http://cialisovnnc.com/#">cheap cialis</a> cialis canada <a href="http://cialisovnnc.com/#">cialis no prescription</a>

102 bzzcheew bzzcheew | E-mail | Web | 7. května 2018 v 15:02 | Reagovat

cialis 5mg <a href="http://www.ciallisonline.com/#">buy cialis online safely</a> non prescription cialis <a href=http://www.ciallisonline.com/#>cialis online canada</a>

103 baaOccany baaOccany | E-mail | Web | 18. května 2018 v 1:16 | Reagovat

cash 1 payday loan <a href="https://applygoleader.com/">30 day payday loans online</a> payday cash loans <a href="https://applygoleader.com/">quick loans for bad credit</a>

104 bsdWolve bsdWolve | E-mail | Web | 19. května 2018 v 4:53 | Reagovat

If liver tests remain abnormal then further investigation may be warranted. to a 2010 United Nations report. Receive low prices when you <a href="http://viagrajoili.com/#">viagra online</a> pills online. A further challenge related to hospice enrollment is that the willingness to forgo chemotherapy does not identify patients who have a high perceived need for hospice care.,If you are not sure if you need to be seen by a provider, contact the Triage Nurse at the Student Health Service who will be available during these hours. Is there a way to compare <a href=http://viagrajoili.com/#>viagra on line</a> after comparing prices Laowai Chinese Very interesting blog centered around the many obstacles of learning Mandarin., Welcome to PennWell Your account has been created and you are now logged in. http://viagrajoili.com/ Prevalence of complementary and alternative medicine use in cancer patients.

105 pamWolve pamWolve | E-mail | Web | 22. května 2018 v 21:50 | Reagovat

online viagra <a href="https://aluixnetwork.com/#">online viagra</a> viagra sales <a href=https://aluixnetwork.com/#>buy viagra</a>

106 bsdWharo bsdWharo | E-mail | Web | 28. května 2018 v 22:02 | Reagovat

viagra online without prescription <a href="http://fviagrajjj.com/#">buy viagra online</a> cheapest brand viagra <a href="http://fviagrajjj.com/#">online viagra</a>

107 ngvWolve ngvWolve | E-mail | Web | 30. května 2018 v 15:10 | Reagovat

sample viagra <a href="http://canadiannowv.com/#">viagra online</a> buy cheap viagra online <a href=http://canadiannowv.com/#>online generic viagra</a>

108 vadWharo vadWharo | E-mail | Web | 6. června 2018 v 22:06 | Reagovat

cheap tadalafil <a href="http://hitcialisosn.com/#">generic cialis</a> cialis coupon <a href="http://hitcialisosn.com/#">cialis tadalafil</a>

109 bfiWolve bfiWolve | E-mail | Web | 7. června 2018 v 12:19 | Reagovat

viagra no prescription <a href="http://viagraocns.com/#">buy viagra soft tabs</a> discount viagra <a href=http://viagraocns.com/#>online viagra</a>

110 nfkchiet nfkchiet | E-mail | Web | 7. června 2018 v 23:03 | Reagovat

generic viagra reviews <a href="http://viagracefo.com/#">cheap generic viagra</a> viagra 50mg <a href=http://viagracefo.com/#>buy cheap viagra</a>

111 pazchiet pazchiet | E-mail | Web | 8. června 2018 v 15:35 | Reagovat

online viagra <a href="http://viagrapfhze.com/#">viagra samples</a> viagra pharmacy <a href=http://viagrapfhze.com/#>online viagra</a>

112 bynWharo bynWharo | E-mail | Web | 8. června 2018 v 16:08 | Reagovat

get viagra <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra samples</a> buy viagra online <a href="http://viagraveikd.com/#">buy cheap viagra</a>

113 nnsWolve nnsWolve | E-mail | Web | 9. června 2018 v 13:46 | Reagovat

where to buy viagra <a href="https://aluixnetwork.com/">viagra online without prescription</a> viagra online without prescription <a href=https://aluixnetwork.com/>how does viagra work</a>

114 bsdWharo bsdWharo | E-mail | Web | 12. června 2018 v 21:20 | Reagovat

real viagra for sale <a href="http://emtpartsstore.com/">generic viagra</a> real viagra <a href="http://emtpartsstore.com">viagra online</a>

115 aaqWolve aaqWolve | E-mail | Web | 15. června 2018 v 13:27 | Reagovat

online cialis <a href="http://besiktasboschservis.com/">cialis buy</a> tadalafil liquid <a href=http://besiktasboschservis.com/>п»їcialis</a>

116 lllchiet lllchiet | E-mail | Web | 18. června 2018 v 1:19 | Reagovat

viagra price <a href="http://genericonlineviaqra.com/"> viagra</a> buy cheap viagra online <a href=http://genericonlineviaqra.com> viagra without prescription</a>

117 dfgWharo dfgWharo | E-mail | Web | 18. června 2018 v 13:12 | Reagovat

what is viagra <a href="http://viagranerrds.com/ ">online viagra</a> viagra for sale <a href="http://viagranerrds.com">online viagra</a>

118 nffsmumn nffsmumn | E-mail | Web | 26. června 2018 v 13:07 | Reagovat

viagra sildenafil <a href="http://loviagraosn.com/">viagra cheap</a> buy generic viagra <a href="http://loviagraosn.com/">viagra online</a>

119 rbsWolve rbsWolve | E-mail | Web | 27. června 2018 v 6:07 | Reagovat

tadalafil citrate <a href="http://hopcialisraj.com/">tadalafil cialis</a> cialis generic <a href=http://hopcialisraj.com/>tadalafil cialis</a>

120 mumagish mumagish | E-mail | Web | 6. července 2018 v 11:53 | Reagovat

liquid tadalafil <a href="http://besiktasboschservis.com/">cialis online</a> cialis tadalafil <a href="http://besiktasboschservis.com/">cheap cialis online</a>

121 nbsuncex nbsuncex | E-mail | Web | 15. července 2018 v 3:09 | Reagovat

purchase viagra online <a href="http://genericonlineviaqra.com/#online viagra"> viagra online</a> discount generic viagra <a href=http://genericonlineviaqra.com/#online>viagra generic</a>

122 ujauncex ujauncex | E-mail | Web | 25. července 2018 v 23:12 | Reagovat

try viagra for free <a href="http://viagraocns.com/#">purchase viagra</a> viagra stories <a href=http://viagraocns.com/#>buy viagra on line</a>

123 munwreme munwreme | E-mail | Web | 27. července 2018 v 18:12 | Reagovat

cheap viagra 100mg <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra online without prescription</a> viagra pharmacy <a href="http://viagraveikd.com/#">buy viagra</a>

124 nsxuncex nsxuncex | E-mail | Web | 29. července 2018 v 22:00 | Reagovat

cialis pill <a href="https://www.fundeconp.org/#">cialis daily</a> cialis <a href=https://www.fundeconp.org/#>cialis tadalafil</a>

125 bfduncex bfduncex | E-mail | Web | 3. srpna 2018 v 0:44 | Reagovat

viagra dosage <a href="http://mo-basta.org/">viagra no prescription</a> discount viagra <a href=http://mo-basta.org/>buying viagra</a>

126 ManuelSheds ManuelSheds | E-mail | 4. srpna 2018 v 16:45 | Reagovat

Продаю кнопку бабло, ДОРОГО!
1000$ за 7 дней!
https://googl.plus/yJh

127 DannyDioca DannyDioca | E-mail | Web | 29. prosince 2018 v 4:26 | Reagovat

free cialis offer
<a href=http://cialishql.com/>cialis coupon 2017</a>
free cialis offer
<a href=http://cialishql.com/#>cialis coupon 5mg</a>
cialis coupon

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama