Rozhovor: LÚMENN

8. ledna 2012 v 19:00

Myslím, že není třeba vám nějak více pro začátek představovat další zpovídanou blogerku, kterou je Lúmenn blogující na adresách

http://lumenn.blog.cz/ a http://poselsvetla.blog.cz/
Jak vznikla tvá přezdívka Lúmenn?
Neberu to jako přezdívku, ale jako své pravé jméno :) U toho se člověka taky neptáme, jak vzniklo :) Ale přece jen tuhle otázku zodpovím, vím, že mnoho lidí nad tím koumá. Pochází to z dávných dob, kdy mi bylo asi 12 a chtěla jsem si vymyslet nějaké elfské jméno. Trochu jsem ujela ve hledání překladu slova "hvězda", což se mi tehdy zdálo nejvíc nejelfštější a tak vznikla Lúmenn :)

Málokdo z blogového světa zná tvé pravé jméno. Oslovují tě přátelé častěji skutečným jménem, nebo přezdívkou Lúmenn?
Moje skutečné jméno je Lúmenn. To, co mám napsané v občance používám jen při komunikaci s úřady a samozřejmě mi tak říká rodina, jinak ale jsem pro všechny a všude jen Lúmennka.

Jsi blogová stálice, nejstarší článek na tvém blogu nese datum 25. srpna 2006. Jak jsi se k blogování dostala?
V té době před skoro šesti lety jsem byla hrozná zloghotička a přišlo mi jako dobrý nápad založit si dárk ívl blogísek s krvavými obrázky a depresivními básničkami. Můj blog jak ho znají čtenáři dnes se z toho vyloupl až po asi dvou letech psaní.

Nastala někdy za tuhle dlouhou dobu existence tvého blogu i chvíle, kdy jsi s ním chtěla skončit?
Ano, někdy v začátcích, kdy se na něm objevili nenávistní lidé, co mi nadávali. Na čas jsem pak s blogem přestala, abych se k němu asi po půl roce zase vrátila. A od té doby mě chuť do psaní neopustila :)

Jak vidíš budoucnost svého blogu?
Doufám, že ho budu psát co nejdéle, ráda bych časem měla blog ještě více navštěvovaný a občas koketuju s myšlenkou přesunout celý blog na vlastní doménu, ovšem když si představím ty kvanta článků, co bych musela přesunout, běhá mi z toho mráz po zádech :) Můj největší sen je, se blogem živit - mám ještě jeden, o esoterici a magii, a tam bych chtěla získávat co nejvíce zakázek na výklady karet a časem si díky blogu zajistit i nějaký ten příjem z reklamy.

Je něco, v čem ti blog pomohl?
Toho je spousta, hlavně co se týče tvůrčí činnosti, pomohl mi k tomu vylepšit svůj psaný projev a vytvořit spoustu článků na zajímavá témata, o nichž jsem dosud neměla ponětí. Taky jsem díky blogu zažila mnoho zajímavých diskuzí a poznala i pár nových přátel :)

Jaké blogy nejraději navštěvuješ?
Bohužel na navštěvování blogů nemám moc času a tak čtu jen své "spřátelence", lidi, jejichž příspěvky čtu už dlouho a stále mě neomrzely. Jsou to různorodé blogy, o knihách, názorové a deníčkové, ale taky esoterické, od všeho něco :)

Setkala ses s někým prostřednictvím blogu i osobně?
S několika lidmi ano, ale asi nejvíce si cením setkání s Alue, autorkou nejslavnějšího esoterického blogu na internetu, s níž se dodnes přátelím.

Studovala jsi filozofickou fakultu. Jaký obor?
Na filde v Olomouci jsem studovala žurnalistiku a divadelní vědu a pak na fakultě sociálních studií v Brně psychologii. Ale nejsem moc studijní typ :)


Co děláš teď?
Pracuju v kanceláři na částečný úvazek a jinak se živím jak umím - vykládám karty, hrajeme na ulici a v hospodách, měli jsme dokonce s přítelem a kamarády undergroundovou čajovnu. Teď zrovna rozjíždíme projekt UG nakladatelství s názvem Pravěk, tak snad se zadaří i tento projekt.

Jak vidíš sebe samotnou za pár let? Jak by sis představovala ideální budoucnost?
Tak tohle vím docela přesně :) Chtěla bych mít domek někde v nějaké vesnici za Brnem, blízko lesa s velikou zahradou, na které budu pěstovat zeleninu, ovoce a bylinky. Chtěla bych pomáhat lidem a tím se taky živit - vykládat karty, dělat různé semináře, léčit lidi pomocí kamenů, run, bylinek… a taky mít psa a kočky a aspoň tři děti. Prostě idylka, teď už jen aby se vydařila :)

Spolu s Barbarem Mamutem jsi se zúčastnila finále Česko Slovenské Superstar. Jaké bylo vystoupit před tolika diváky v přímém přenosu?
V tu chvíli to člověku ani nedochází, že ho sledují miliony očí, v krvi jsem měla kupu adrenalinu a hlavně to celé trvalo jen chviličku, ale zážitek to byl, na celý život, určitě.Vnímala jsi svoje vystoupení v Superstar jako recesi?
Jistě, jako co jiného? Nešli jsme tam dělat umění, ale pobavit sebe i ostatní a myslím, že právě to se povedlo.

Jaké byly ohlasy rodiny a známých na tvých pět minut slávy v televizi po boku Mamuta?
Naši jsou zvyklí :D Pořád dělám nějaké vylomeniny, takže tohle je nijak nerozházelo. Kamarádi se mě na to pořád ptají, jaké to bylo a jak to probíhalo, ale málokdo se nad tím pošklebuje, většina lidí naopak fandila.

Před kamerou nejsi žádný nováček. Nedávno jsi na blogu zmínila, že ses už podruhé zúčastnila natáčení AZ kvízu coby soutěžící. Jak se člověk cítí v takové situaci, když na něj míří kamery a zároveň má ze sebe dostat nějaké vědomosti?
Je to peklo :D Máte jenom pár vteřin na odpověď a hlava šrotuje až se z ní kouří, není to vůbec taková sranda jak to u televize vypadá. Ale zase - adrenalin dělá svoje a člověk tahá až z paty věci, o nichž ani nevěděl, že je ví.

Je něco, co tě překvapilo v zákulisí televizního vysílání?
Že je to studio mnohem menší, než se v televizi zdá :)

Máš svou básnickou sbírku, jejíž vydání byl dárek od táty k tvým sedmnáctým narozeninám. Kde je k dostání?
Zájemci si ji mohou objednat u mě na blogu nebo koupit prostřednictvím undergroundového vydavatelství Pravěk.


Zůstalo zatím pouze u téhle jediné sbírky, nebo vyšla i nějaká další? Pokud ne, chystáš tedy něco podobného do budoucna?
Sbírku chystám, dokonce už je hotová, čeká se jen na ilustrace a na penízky na vydání, což snad obé v dohledné době bude. Prozradím, že se bude jmenovat Bouře ve sklenici vína.

Myslíš si, že je v dnešní době těžké se prosadit coby spisovatel?
Dneska píše kdekdo. Takže je to těžší, než kdy dřív, kdy ten, kdo napsal knihu, byl mnohem víc vážen a ceněn. Dnes si knížky do šuplíku píší už teenageři a prosadit se na trhu je čím dál obtížnější. Mnohem větší budoucnost vidím v internetu, ale jakým směrem se tento vývoj bude ubírat, to si netroufám předpovídat.

Jsou tvými oblíbenými žánry fantasy a scifi, nebo nepohrdneš i jinými?
Fantasy rozhodně více, než sci-fi, to jsem čítávala ještě na základce, k fantasy jsem se dostala až později a zaujalo mě více. Kromě něj mám ale ráda i historické romány, miluju thrillery a nepohrdnu ani dobrou detektivkou. Nesmím zapomenout ani na poezii, která mě taky baví, i když poslední dobou na ni není moc čas a chuť, čtu hlavně oddechovou literaturu, abych si u čtení odpočinula od přemýšlení :)

Kdo patří mezi tvé nejoblíbenější autory a proč bys jeho/její knihy doporučila ostatním?
Mým nejoblíbenějším spisovatelem je jednoznačně J.R.R.Tolkien, jeho tvorba mi doslova změnila život. Jinak se mí oblíbení autoři pořád mění, vždycky se vrhnu na jednoho, přečtu od něj skoro všechno a pak zase zhltám druhého a tak dále… Mezi moje nejoblíbenější spisovatele ale jako stálice patří Simon R. Green, Jenny Nowak, Jiří Kulhánek, Juraj Červeňák, Doreen Virtue a Petra Neomillnerová.


Zajímají tě záhady, mýty, legendy... kdy ses k tomuhle koníčku dostala? Věnuješ se mu nějak více?
Ono to nějak přišlo samo, vždycky jsem byla fanda do tajemna, už od dětství jsem zbožňovala horory, pověsti, báje. Čím jsem byla starší, tím více mě tohle téma táhlo, až jsem přečetla desítky publikací, pravidelně odebírám Enigmu a čtu různé specializované weby. Občas napíšu nějaký ten článek na téma, co mě zaujme, ale už dlouho jsem se tomu pořádně do hloubky nevěnovala.

Dočetla jsem se, že máš doma sbírku dlažebních kostek. Jak tě napadlo sbírat právě dlažební kostky a jak se sbírka rozrůstá?
Muhehe, mám no :) Začalo to první kostkou, kterou jsme někde viděly ležet se ségrou, a tak jsme si ji vzaly na památku. Od té doby vždycky, když najdu na nějakém zajímavém místě či při zajímavé příležitosti dlažební kostku, vezmu si ji domů. Už jich mám asi sedm nebo osm, popsané daty a místy nálezu a pořád přibývají další. Stejně tak domů tahám různé jiné šutry, je to taková úchylka :)

Kolikrát už jsi navštívila hudební festival Masters of Rock? :-)
Loni jsem tam byla popáté. Je to můj nejoblíbenější fesťák, jezdím tam každoročně.

Jaký byl nejlepší koncert, kterého ses účastnila?
Koncert Manowar právě na MoR, v roce 2010, je to moje nejoblíbenější kapela a byl to naprosto skvělý zážitek, to se ani nedá popsat :)

Posloucháš spíš zahraniční hudbu, nebo máš i nějaké oblíbence v domácích vodách?
Asi spíš zahraniční, on ten český metal není až na výjimky nic moc. Kromě metalu mám ráda darkwave, EBM nebo gothic rock a tam je to to samé v bledě modrém…nebo spíš černém? :) Jediné, co z české hudby poslouchám více, než ze zahraniční je punk, hlavně samozřejmě Barbar Punk a pak Znouzectnost, The Fialky, Malomocnost Prázdnoty a další.

Co ti zaručeně zvedne náladu?
Hezké, slunečné počasí, dobré pití a kniha k tomu. A nebo výlet do lesa s kamarády, chlastačka u ohně, písničky, grilovačka… je toho spousta, ráda si nechávám zvedat náladu i maličkostmi.


Je něco, co tě rozčiluje a vede k nepříčetnosti?
Lidská blbost :D

Jaké vlastnosti si na sobě nejvíce ceníš a kterou bys naopak vymazala?
Nejvíc si asi cením svého bystrého rozumu, rychle se učím a rychle chápu a bez toho si už svůj život neumím představit. Naopak bych vymazala moji příšernou prchlivost hraničící s hysterií, to jsem na zabití :)

Máš nějaký dosud nesplněný sen?
Můj nesplněný sen je právě ta má vysněná budoucnost, doufám, že ale přijde den, kdy se splní.

Jak jsi oslavila Silvestra?
Každý rok slavíme Silvestra s kamarády někde na chatě, takže letošek nebyl výjimkou. Pořádná pařba, zpívání u kytary, dobré jídlo, blbnutí, sranda… :)

Co bys vzkázala čtenářům rozhovoru? :-)
Aby si užívali života a radovali se a smáli a zbytečně neryli do ostatních, protože za ty nervy to nestojí. Nejlepší je si hrabat na svém písečku, jít si svojí cestičkou a u toho si vesele, ničím nerušeně, prozpěvovat :)

DĚKUJI ZA ROZHOVOR! :)

Staňte se fanouškem blogu PTÁME SE na Facebooku a budete o nových rozhovorech informováni ve výpisu novinek :)
 


Komentáře

1 KSM KSM | Web | 8. ledna 2012 v 21:34 | Reagovat

Zdravím...zcela neutrálně a tedy i objektivně mohu při pohledu na výše uvedené fotografie vyjádřit názor, že se nedoporučuje uveřejňovat fotografie zobrazující přímo toho kterého člověka...ze zkušenosti vím, že se to nevyplácí a člověk je na veřejnosti více zranitelný...zkrátka v takovém případě si člověk musí "sakra věřit" (jak se tak říká)...jinak ho/ji může veřejnost takzvaně "ušlapat" (obrazně řečeno)...takže tak...

Snad bych podotknul slovo k poslední otázce ve výše uvedeném rozhovoru...

Podle mého názoru není úplně v pořádku se vystavovat úplně nebo téměř pořád zábavě...jak jsem odpozoroval i z internetových blogů u kterých by se předpokládala jistý stupeň vážnosti a tedy i váženosti....blogeři (obzvláště) mají rádi zábavu a upřednostňují to před někdy tak potřebnou vážností vztahující se k dané věci...

Myslete si o mně cokoliv, ale toto je můj názor...děkuji za váš čas.... :-)

2 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 9. ledna 2012 v 11:29 | Reagovat

Lúmenn je hrozně sympatická holka. Sice jsem na její blog zavítala jen párkrát, ale asi to budu muset napravit :)
Sbírka dlažebních kostek... no to by mně zajímalo, jak to bude u tebe doma vypadat, až se ti ta sbírka trochu rozroste... :D

3 Lennie Heroin Lennie Heroin | Web | 11. ledna 2012 v 14:21 | Reagovat

tyjo, tvoje rozhovory jsou mnohem zajímavější než ty "oficiální"

4 Faira Faira | Web | 12. ledna 2012 v 17:59 | Reagovat

Kdo by neznal Lúmenn:)
I já se k ní občas zatoulám...

[3]: s tímto souhlasím :-)

5 lady Lianna lady Lianna | Web | 18. ledna 2012 v 14:58 | Reagovat

Skvělý rozhovor, i díky slečně novinářce. Souhlasím, že rozhovory tady jsou daleko lepší. Lúmenn je  sympatický človíček

6 uajiii uajiii | Web | 21. ledna 2012 v 14:42 | Reagovat

[3]:Taky mám nejraději tyhle rozhovory než třeba ty na Srdci blogu. Holt je to tu na úrovni:D

7 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 22. ledna 2012 v 14:27 | Reagovat

Výborný rozhovor, Lúmenn znám z jejího blogu lumenn.blog.cz, ale nevěděla jsem že, má i druhý blog, jdu ho omrknout.

8 Lukáš Lukáš | Web | 9. března 2012 v 20:37 | Reagovat

[2]: Sympatie ovšem není úplně všechno. :-)

9 Terka Terka | Web | 27. srpna 2012 v 16:32 | Reagovat

Povedený rozhovor :)
Taky dělám rozhovory, ale musím uznat, že ty tvoje jsou na sto procent lepší! Já se holt musím ještě zlepšit..

10 achjo achjo | 25. února 2014 v 11:41 | Reagovat

Tahle ososba je tak neuvěřitelně namyšlená a zahleděná do sebe, až to bolí. Stačí si přečíst něco na jejím blogu. To že se přátelí s Alue, přední esoterickou podvodnicí v Česku, taky o něčem svědčí... Zjevně by se ráda časem taky živila jenom podváděním důvěřivých lidí.

11 Viktorie Viktorie | 24. ledna 2016 v 23:22 | Reagovat
12 anti-lumenn anti-lumenn | 29. ledna 2016 v 11:26 | Reagovat

Arogantní pokrytecká blblka, přesvědčená o své dokonalosti, mazající a blokující lidi, co s ní nesouhlasí a odhalují její pravou tvář. Nic hezkého o ní říct nemůžu. Otevřte už konečně oči!

13 WTF WTF | 1. února 2016 v 9:19 | Reagovat

Lúmenn neumí nic jiného, než překrucovat a lhát. Podporuje týrání zvířat (testování cigaret na psech a potkanech, kožešinové farmy) a lživými manipulacemi se snaží přesvědčit lidi, že to je v pořádku. Podporuje dětskou pornografii. Napadá novináře, kteří odhalili trestnou činnost v politické straně, za kterou kandiduje. Pořád se vyjadřuje k věcem, kterým vůbec nerozumí, a myslí si, že jenom ona má ve všem pravdu. Nikdy neuzná svou chybu, radši zablokuje účet každému, kdo poukazuje na to, jaká je ve skutečnosti. Hlavně že pořád mele něco  o svobodě slova. :D Vskutku bytost světla! :D A ty její údajně léčivou silou nabité mandaly a krystaly a pod. 3,14čoviny, to už snad není možné. Je to stejná podvodnice jako Alue a tomáš marný. Proto se asi s nimi rozhádala, prostě konkurence v oboru. Už by ji měl někdo zcenzurovat, přece nemůže takhle blbnout lidi do nekonečna.

14 BillyVerie BillyVerie | E-mail | Web | 17. března 2017 v 22:21 | Reagovat

wh0cd909112 <a href=http://cialisprice2017.com/>Cialis</a>

15 WaclawB WaclawB | E-mail | Web | 30. dubna 2017 v 19:25 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

16 MoisesThype MoisesThype | E-mail | Web | 7. května 2017 v 4:45 | Reagovat

payday loans spring hill fl

      <a href=http://bestpaydaynpz.com/>approved cash advance</a>

    <a href="http://bestpaydaynpz.com/">usa payday loans</a>

    how easy is it to get loans

17 AndyThype AndyThype | E-mail | Web | 8. května 2017 v 15:47 | Reagovat

viagra precio madrid

      <a href=http://viagraonlinenvz.com/>cheap viagra online</a>

    <a href="http://viagraonlinenvz.com/">viagra sample</a>

    viagra label

18 MoisesThype MoisesThype | E-mail | Web | 9. května 2017 v 2:06 | Reagovat

martin lewis best personal loan

      http://fastloanstgz.com/ - payday loans near me

    <a href="http://fastloanstgz.com/">online payday loans no credit check</a>

    payday cash advance dothan al

19 ElleThype ElleThype | E-mail | Web | 10. května 2017 v 13:22 | Reagovat

no money down loan

      http://loanbadoknpz.com/ - short term loans

    <a href="http://loanbadoknpz.com/">loans direct</a>

    short term unsecured personal loans bad credit

20 ElleThype ElleThype | E-mail | Web | 11. května 2017 v 6:01 | Reagovat

cash advance NOLA

      http://loanbadoknpz.com/ - personal loans for bad credit

    <a href="http://loanbadoknpz.com/">loan bad credit</a>

    cashfast

21 BenThype BenThype | E-mail | Web | 14. května 2017 v 13:21 | Reagovat

payday loans lake forest

      <a href=http://badcreditokloan.com/>online payday loans direct lenders</a>

    <a href="http://badcreditokloan.com/">fast payday loans</a>

    immediate personal loans without credit checks

22 LidaThype LidaThype | E-mail | Web | 14. května 2017 v 20:59 | Reagovat

wow)) buy viagra soft tabs

      http://viagrarxbuy.com/ - buy viagra

    <a href="http://viagrarxbuy.com/">viagra generic</a>

    generic viagra 100mg for sale

23 DrewThype DrewThype | E-mail | Web | 17. května 2017 v 20:28 | Reagovat

try it generic cialis usa

      <a href=http://buycialisizronline.com/>buy cialis online</a>

    <a href="http://buycialisizronline.com/">buy cialis</a>

    retail price cialis

24 AhmedDuepe AhmedDuepe | E-mail | Web | 19. května 2017 v 3:54 | Reagovat

cialis generico vent

<a href=http://buycialisvaonline.com/>cialis online</a>

<a href="http://buycialisvaonline.com/">cialis online</a>

cialis online forum

25 DrewThype DrewThype | E-mail | Web | 19. května 2017 v 4:24 | Reagovat

generic cialis usa

      <a href=http://buycialisizronline.com/>cheap cialis</a>

    <a href="http://buycialisizronline.com/">cialis cheap</a>

    cialis no perscription

26 MilesThype MilesThype | E-mail | Web | 19. května 2017 v 16:14 | Reagovat

viagra spedizione italia

      <a href=http://viagraonlinezx.com/> generic viagra</a>

    <a href="http://viagraonlinezx.com/"> generic viagra</a>

    generic viagra.72 india

27 AnnThype AnnThype | E-mail | Web | 19. května 2017 v 16:59 | Reagovat

????????? online cialis

      <a href=http://cheapcialisv5.com/>cheap cialis</a>

    <a href="http://cheapcialisv5.com/">cheap cialis</a>

    cialis 10 mg dosierung

28 AnnThype AnnThype | E-mail | Web | 19. května 2017 v 21:57 | Reagovat

cheapest genuine cialis

      <a href=http://cheapcialisv5.com/>buy cialis online</a>

    <a href="http://cheapcialisv5.com/">cialis cheap</a>

    que es cialis tadalafi

29 MilesThype MilesThype | E-mail | Web | 21. května 2017 v 1:29 | Reagovat

viagra aphrodisiaque

      <a href=http://viagraonlinezx.com/> generic viagra online</a>

    <a href="http://viagraonlinezx.com/"> generic viagra</a>

    pastilla viagra

30 AnnieThype AnnieThype | E-mail | Web | 21. května 2017 v 23:54 | Reagovat

viagra y diabete

      <a href=http://cheapviagrazpn.com/>buy generic viagra</a>

    <a href="http://cheapviagrazpn.com/">viagra without doctor prescription</a>

    viagra 20mg in india

31 KirkThype KirkThype | E-mail | Web | 26. května 2017 v 3:33 | Reagovat

viagra shop manchester

      <a href=http://cheapviagrazxd.com/>cheap viagra</a>

    <a href="http://cheapviagrazxd.com/">cheap viagra</a>

    la pela viagra

32 DemidThype DemidThype | E-mail | Web | 28. května 2017 v 19:57 | Reagovat

effects cialis side

      http://buygvcialisonline.com/ - cilais price

    <a href="http://buygvcialisonline.com/">cialis generic</a>

    buy eli lilly cialis

33 cialis_online cialis_online | E-mail | Web | 28. května 2017 v 22:11 | Reagovat
34 CoreThype CoreThype | E-mail | Web | 8. června 2017 v 15:09 | Reagovat

the best place price of cialis

      http://buyacialisonline.com/ - buy generic cialis

    <a href="http://buyacialisonline.com/">buy cialis online</a>

    cialis aumenta le dimensioni

35 OnroThype OnroThype | E-mail | Web | 9. června 2017 v 0:22 | Reagovat

los mejores resultados cialis

      http://buycialisyionline.com/ - cheap cialis online

    <a href="http://buycialisyionline.com/">cialis</a>

    meglio cialis o levitra

36 MoisesThype MoisesThype | E-mail | Web | 10. června 2017 v 4:45 | Reagovat

were buy cialis pills

      http://buycialistonline.com/ - generic cialis

    <a href="http://buycialistonline.com/">buy cialis online</a>

    enter site cialis free pills

37 MoisesThype MoisesThype | E-mail | Web | 11. června 2017 v 0:16 | Reagovat

cheapest prices on cialis

      http://buycialistonline.com/ - cialis

    <a href="http://buycialistonline.com/">generic cialis online</a>

    cialis generic alternative

38 MoisesThype MoisesThype | E-mail | Web | 12. června 2017 v 2:29 | Reagovat

cash advance Miss.

      http://fastcashisok.com/ - faxless payday loan

    <a href="http://fastcashisok.com/">online payday loans</a>

    payday loans in buford ga

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama