Rozhovor: MIAU

29. ledna 2012 v 13:00

V dalším rozhovoru vám představím blogerku MIAU, která je kreativní, jak se patří a svoje tvoření náležitě dokumentuje na blogu s adresou

http://miau-para-ti.blogspot.comNa svém blogu působíš pod přezdívkou MIAU. Jak tě napadla?
Hmm, na to se budeš muset zeptat mojí kočky :-)

Jak ses dostala k blogu a blogování?
Naprostým nedopatřením :-) A za všechno může moje sestra :D Neustále mě přesvědčovala, že by bylo dobré ty moje malůvky poslat na vandr do virtuálního (čili blogového) světa. Já se tomu bránila, protože mi přišlo tak nějak divné mít blog "hele koukejte, co jsem nakreslila" a navíc jsem totální počítačový analfabet. Jenže ona ta Bylinka by ukecala i kámen.

Svůj blog už od samého začátku směřuješ hlavně na svoji tvorbu. Byl to tedy hlavní účel jeho založení?
Jop, nejprapůvodnější plán asi byl jen tak vesele zveřejňovat výrobky, které mi ve volných chvílích rostly pod rukama, aby se tím mohl třeba někdo inspirovat, ale jak říkám, nechtěla jsem, aby to byl blog "hele, koukejte, co jsem nakreslila", takže je z toho nakonec blog "hele, koukejte, to jsem nakreslila a co právě tropím za nezbednosti" :-)Nejde si nevšimnout, že tvým velkým koníčkem je kreslení. Bylo tomu tak už od malička, nebo ses k němu dostala později?
Co si vzpomínám, tak mě čmárání, kreslení, malování, lepení, stříhání bavilo vždycky :) Na prázdniny za babičkou jsem jezdívala vybavená pastelkama a děda nestíhal strouhat :)

Navštěvovala jsi někdy výtvarnou školu, nebo jsi samouk?
Jj, navštěvovala, kdysi dávno... a moc za to rodičům děkuju :-)

Účastnila ses někdy nějaké výtvarné soutěže?
No na základce, nějaké té školní. Vyhrála jsem fixy a náčrtník, heč :-)

Ač jsi výtvarně velmi nadaná, výtvarný obor nestuduješ. Jsi studentkou matematiky a hudební výchovy. Neuvažovala jsi nikdy o výtvarném oboru? Nelituješ toho?
Prý nadaná :D ... Ale děkuju :-)
Je pravda, že jsem s myšlenkou studovat výtvarku laškovala, jenže jsem si naštěstí včas uvědomila, že nejsem žádný malíř umělec, ale jen nadšenec amatér. Jsem ráda, že mi malování zůstalo "jen" jako koníček. Když jsem to koumala kolem a kolem, tak jsem vykoumala, že by mě vlastně ani moc nebavilo kreslit "na povel". Ani bych to neuměla. Určitě bych neohrnovala nos, kdyby se mi naskytla příležitost nějak to svoje malování posunout, protože to jsou jen takové jednoduché kresbičky, ale baví mě to a to si myslím, že je pro mě nejdůležitější :-)

Svoje kresbičky jsi loni propašovala také do tvé bakalářské práce. Jak se to tak stane, že téma mezipředmětových vztahů mezi hudební výchovou a matematikou může doprovázet i výtvarná činnost? :-)
To je jednoduché. Stačí si vybrat téma, ke kterému prakticky neexistuje žádná literatura :D To se pak v prosinci děsíte, když se spolužáci chlubí, kolik už toho mají napsaného a váš word s názvem "bakalářská práce" zeje prázdnotou. Začala jsem tím, že jsem procházela všemožné zpěvníky a hledala v nich písničky, ve kterých se počítá nebo zpívá o číslech. A pak se to stalo :-) Brouzdala jsem internetem a objevila naskenovanou stránku z pracovního sešitu matematiky pro 1. třídu. Byla na ní písnička 10 malých černoušků, ke každé sloce byl obrázek a slovní úloha. Koukám na obrázek a říkám si, no tohle bych teda nakreslila jinak a tohle taky... začala jsem si čmárat a vtom mi to cvaklo. Vyrobím pracovní listy z nejznámějších "matematických písniček". Začala jsem si malovat babku, která měla 4 jabka, Janka, co snědl brambory pečený, tři slípky při chůzi ze vsi... i na ty černoušky došlo :-) ... V hudebním programu jsem přepsala noty, obrázky naskenovala, vymyslela ke každé písničce matematické příklady, v malování a ve wordu to velmi, opravdu velmi amatérsky splácala dohromady a bylo :-) Hrozně mě to bavilo. Při tvorbě bakalářky jsem si vlastně spíš hrála :-) No, do diplomky už to malování asi nenacpu, škoda :D


Nejčastěji maluješ na textil. Kdy ses k této technice dostala?
Byla to vlastně úplná náhoda. Jako každý rok jsem si asi před třemi lety lámala hlavu s tím, co dám mamce k narozeninám. Vzpomněla jsem si, jak jsme si kdysi na konci tábora navzájem kreslili na trička a podepisovali se na ně. Zašla jsem do papírnictví, koupila fixu na textil, pár barviček a pustila se do "díla". Jenže, fixa byla nějak "tlustá", barvičky se rozpíjely a štětce na vodovky taky nebyly to pravé ořechové. Ale "jsem chlap co z boja neutíká", podnikla jsem druhou cestu pro potřebné věci, tentokrát už do pořádného obchodu, doptala se na tenký fix na textil, štětce na textil a nakoupila další barvičky. Druhé tričko bylo pro milého k svátku a světe div se, povedlo se! Byla jsem tak nadšená, že jsem namalovala jedno i pro sebe. No a Vánoce se blížily, barvičky zbyly, tak jsem nakoupila pytlíčky a tašky a rozhodla se zahrát si na Ježíška. A od těch dob už na moje malovací nádobíčko nedám dopustit :-)

Je právě malování na textil tvým nejoblíbenějším, nebo pořád vede papír?
Je :-) Víš jak, s tím se dá víc machrovat, papír si na sebe asi neobleču :D
Ne, sranda, prostě už jsem si na barvičky na textil zvykla, a když po dlouhé době sáhnu po vodovkách nebo temperkách, no ehm, raději bez komentáře :D

Jaké všechny techniky malování jsi už vyzkoušela?
Jéj, tak takové ty co asi každý obyčejný smrtelník, který chodí do výtvarky :-)

Je nějaká výtvarná nebo celkově tvořivá činnost, která ti doopravdy nejde a kterou by ses ráda naučila?
No těch je! :-) Třeba bych si někdy chtěla zkusit malovat na dřevo. Jo, a pokud můžu zmínit nějakou nevýtvarnou, tak bych se moc ráda chtěla naučit obsluhovat šicí stroj :-). Poslední dobou nedělám nic jiného, než okoukávám blogy šikovných švadlenek a "achám" nad jejich tvorbou :-)Vraťme se ale zpátky k malování na textil. Tvou doménou je hlavně dětské oblečení. Proč?
Tak málokdo je takový blázen jako já, aby nosil tričko s oslíkem nebo s tučňákem :-) Takže dětské obrázky na trička pro prťata, to je celá logika :-)

Maluješ na trička, látkové tašky, polštáře, čepičky, šatičky, dětská bodýčka, pytlíčky… O co je největší zájem?
Jó, to kdybych věděla :-)

Vyděláváš si nějak právě touhle činností? Máš hodně zakázek?
Spíš si přivydělávám, než vydělávám :-) Je to takový kolotoč, za vydělané peníze nakoupím další trička, barvy, štětce ... Ale jo, nějaký penízek z toho občas mám :-)Máš také profil na fler.cz, ráji tvořivých duší. Ozývají se ti i skrz něj zájemci o tebou malované kousky oblečení?
Pár věciček se mi tam už prodalo, dokonce i "na přání" jsem malovala pro nakupující maminky z fleru, ale nevýhodou jsou provize a samozřejmě poštovné, to se pak cena dost zvýší :( Ale jsem moc ráda, že taková stránka u nás existuje :-)

Účastnila ses v Olomouci, městě, kde studuješ, už několika fashion marketů. Jak ses k nim dostala?
Joj, v tom má zase prsty Bylinka :D, že?! :-) Jen tak mimochodem mi jednou oznámila, že její kamarádka pořádá v olomoucké kavárničce jarmark kreativního umění, jestli tam nechci vystavit pár svých výrobků. No, tak jsem teda do toho šla. Měla jsem strach, protože nejsem žádný profík a bála jsem se, že to bude akorát trapas, že tam budu sedět jak trubka s dětskýma malůvkama. Nakonec jsem byla ohromně mile překvapena! Prodalo se mi toho víc, než jsem si dovedla představit a moc mě povzbudily nadšené reakce nakupujících, takový balzám na duši :-) Na fleru komunikujete s nakupujícíma jen elektronicky, jenže tady jsem na ně koukala a moc mě těšilo vidět, že se ty moje výtvory někomu opravdu líbí a že třeba skončí jako vánoční dárek pod stromečkem :-) Od té doby mě už většinou vždycky někdo kontaktoval, že se něco koná a jestli se mám zájem zúčastnit :)Jaká byla účast na těchto marketech? Vyplatilo se ti sem zavítat coby prodejce?
Jak jsem psala, na prvním to bylo nad očekávání. A tak jsem do každého dalšího šla po hlavě. Je pravda, že občas to není zrovna nejvýhodnější, když zaplatíte "zápisné" a přitom nevíte, jestli vůbec něco prodáte. Ale musím zaklepat, protože zatím jsem měla štěstí a nejsem v mínusu :) Navíc je to velká zkušenost, potkáte spoustu milých kreativních duší, jste přímo v centru originálních výrobků ....

Je těžké určit si cenu za namalované dílo? Vyplatí se ti tohle tvoření, když vezmeš v potaz nákup textilu a barviček?
To je pro mě přímo nadlidský úkol. Otravuju všechny kolem a prosím, aby mi ty moje srandičky ocenili, protože já jsem obchodník jak koleno. Nejraději bych to dala každému, komu se to zalíbí, protože už to, že vidím, že se to někomu líbí, je pro mě velkou odměnou. Ale jsem chudý student, takže se snažím, abych na tom alespoň neprodělávala :-)

Dáváš o svých výtvorech vědět světu i jinak než skrz blog?
Dávám, dávám :-) Jsem si sama svou vlastní reklamou tím, že ty svoje malované věci nosím, no pak fler.cz, Facebook a ty jarmarky. Párkrát jsem nesla své výrobky do kamenných obchůdků s ručně vyráběným zbožím, nooo a samozřejmě dealerka mamka :-)

Pomohl ti už blog někdy v zakázce na malování oblečení?
Pomohl :-)

Mohla bys popsat, co všechno je potřeba udělat pro to, aby světlo světa spatřilo krásné tričko z tvých rukou?
Co by né :-) Koupím tričko, uvařím si kafe, rozbalím čokoládu, dám si jeden čtvereček, druhý... dobře, dobře... dejme tomu, že se rozhodnu malovat třeba sovičku. Tak nejprve si ji načrtnu na tričko tužkou, potom ji obtáhnu černým fixem, namíchám barvičky, vybarvím, počkám až to uschne, zažehlím, tadá a je to :-)

Dokumentuješ si všechny své výtvory, než je vyšleš do světa?
Jasně :-) Abych se pak jako stará bezzubá babka měla čím chlubit svým vnoučatům :-)Dovedla bys odhadnout, kolik malovaných věcí už vzešlo z tvých rukou?
Hm, to asi né :-) Tak baj očko to už možná pomalu půjde ke stovce, když započítám i ty malé malované pytlíčky a tašky :-) Ale je to střeleno hodně od boku :-)

Vyrábíš také brože, náušničky, maňásky… Co tě však baví nejvíce?
To se nedá říct. Jednou mám chuť kreslit, jindy lepit, pak zase stříhat, ale to malování bude asi to "nej" :-)

Podporují tě tví nejbližší v malování?
Podporují, a jak! Bez nich bych si malovala nejspíš jen do šuplíku! :-) Jsem jim za to moc vděčná.Je pro tebe malování jen radost, nebo se taky někdy při tvoření i pořádně vztekáš?
Oj, otázka na tělo :-) Je to radost, relax, nabíječka :-) Ale umím i nadávat jako papoušek. To když se mě rozhodne navštívit moje číča Sofie zrovna v době, když maluju. Na stole barvy, rozkreslená trička a ona si vyskočí rovnou doprostřed toho barevného čurbesu a prochází se po nezaschlých malůvkách. To mi hrůzou naskakují pupínky! :-)

Dovedeš si představit, že by tě v budoucnu mohly tvoje malůvky na textil i živit?
Bylo by to fajné :-)

Máš nějakého oblíbeného výtvarníka?
Adolfa Borna :-)

Když odbočíme od malování, jaké další činnosti naplňují tvůj volný čas kromě něj?
Tohle je vlastně můj největší problém. Baví mě spoustu věcí (plavání, badminton, běhání, kolo, brusle, hory, hudba, divadlo, film, zpěv, klavír, housle,...), a tak skáču od jednoho k druhému, vše jen tak rekreačně lechtám a nejsem schopná se rozhodnout (možná ani nechci :-)), čemu věnovat veškerý čas na úkor ostatního :-)

Na blogu jsi také zmínila loňské léto, jehož značnou část jsi strávila ve Skotsku sběrem malin. Jaká to byla zkušenost? Doporučila bys ji ostatním?
Určitě! Pokud máte možnost, tak jeďte. My sice chytli špatnou sezónu, úroda skoro žádná, takže práce (a tudíž i peněz) málo, ale zážitků plný pytel. Spali jsme ve stanech (a ve Skotsku prší, prší, a když neprší, tak mrholí), vařili si na plynových vařičích, ale něco málo jsme si přece jen vydělali, takže se nám zaplatila alespoň cesta a jídlo :-) Hodně jsme cestovali (stopem, takže náklady žádné :-)) Hned po příjezdu nám bylo jasné, že neodjedeme jako boháči, tak jsme to brali sportovně a řekli jsme si, že je to dlouhá dovolená, na které si máme možnost přivydělat a snažili jsme si to užít :-) ... a od těch dob si vážím teplé vody, suchých ponožek a plného žaludku :-)

Jaké jsou tvé nejoblíbenější blogy?
Jéjej, těch je :-) Ale nejraději mám asi ty kreativní :)

Trávíš hodně času prohlížením ostatních blogů?
Hmm, hlavně ve zkouškovém :DJak vidíš budoucnost svého blogu?
Barevně :-)
Ne, vážně nevím :) Už tak je to takový mišmaš výrobků, zážitků, fotek a povídání :-) Ráda věci plánuju, abych je pak mohla od základu měnit :) No jo, celá já :-)

Máš nějaký sen o budoucnosti ve spojitosti s malováním?
To víš, že jo :-) Až budu velká, otevřu si malinký voňavý obchůdek, ve kterém budou malované věcičky, brože, ozdoby ... jo a až se naučím šít, tak taky nějaké tašky, polštářky a ták :-)

Co bys na závěr vzkázala čtenářům rozhovoru?
Jestli máte nějaký sen, tak si za ním jděte :-)! Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že budu svoje malůvky prodávat na jarmarcích a fashion marketech, asi bych na něj nevěřícně koulela očima :D No, a vidíte :) Tak šup, šup, co můžete udělat dnes, neodkládejte na zítřek :D
Děkuju, že jste se pročetli až na konec :-)


Děkuju za rozhovor :)

Staňte se fanouškem blogu PTÁME SE na Facebooku a budete o nových rozhovorech informováni ve výpisu novinek :)

 


Komentáře

Zobrazit vše (322)
Zobrazit starší komentáře

301 Marianotak Marianotak | E-mail | Web | 19. února 2018 v 19:03 | Reagovat

I am sorry for off-topic, I am thinking about creating an informative website for young students. Will possibly begin with posting interesting information just like"Mexico City sinks about 10 inches a year"Please let me know if  you know where I can find some related facts like here

http://willowbankbootcamp.com/2017/02/02/royal-canin-kitten-instinctive-in-jelly-3/
http://irinasart.com/determine-how-you-can-get-professional-essays-3/

302 NathanNex NathanNex | E-mail | Web | 20. února 2018 v 14:00 | Reagovat

Wow! This really is one of the most helpful things on the matter I've ever come across. Many thanks for your work.
http://prosiftcleaning.co.uk/best-admission-essays-where-to-locate-it/

303 Robertvap Robertvap | E-mail | Web | 15. března 2018 v 2:31 | Reagovat

台北-中和【均媄醫美診所】─台北微整形、童顏針、玻尿酸最推薦的醫美診所!    http://micro-plastic.com/

304 Caseypax Caseypax | E-mail | Web | 19. března 2018 v 14:46 | Reagovat

Биржа криптовалют стала еще доступнее обычным пользователям с помощью нашего бота

Moon  Bot - Бот-терминал для игры на пампах, торговли по сигналам, реализации стратегий с отложенными ордерами, ручной торговли методом скальпинга на любых парах BTC-XXX. Текущая версия работает с Биттрексом и Бинансом Подробности в видео: https://www.youtube.com/watch?v=kR97fFwb1mk&feature=youtu.be

305 detectiver detectiver | E-mail | 22. března 2018 v 13:42 | Reagovat

Услуги частного детектива

Предоставляем полный спектр детективных услуг
Наши плюсы: Всегда озвучиваем возможности и информацию как есть, наши цены в 2-3 раза ниже чем у большинства конкурентов, огромный опыт и запас креатива, делаем то, что многие считают невозможным.
Не берем предоплат, не занимаемся высасыванием денег. Консультация бесплатно.

1. Пробив абсолютно любой информации
Пробив по мобильным системам (детализация, паспортные данные, определение местоположения)

Спектр услуг:
Сбор абсолютно любой информации о человеке
Определение местонахождения человека по номеру телефона
Детализация звонков и смс
Информация из почт и социальных сетей
Выявление факта супружеской неверности
Розыск должников
Розыск имущества должника
Розыск безвести пропавших людей
Розыск родственников и людей с которыми утеряна связь
Розыск мошенников
Проверка образа жизни ребенка
Помощь родителям (уход из дома, правонарушения, наркомания)
Услуги по выявлению фальшивых невест
Содействие адвокатам
Помощь в уголовном расследовании, сбор доказательств
Сбор компромата

Сбор информации о юридических лицах
Проверка персонала

Обеспечение анонимной связи и информационной безопасности
Контроль мобильного телефона
Защита компьютерной техники
Восстановление утерянной информации

Оказание юридической помощи
Оказание коллекторских услуг

Контакты:
+79180520135 - (телефон, viber, whatsapp, skype)
Telegram     - @RFDetective
почта        - RFDetektiv@gmail.com

306 buy ranitidine buy ranitidine | E-mail | Web | 22. března 2018 v 15:51 | Reagovat

ranitidine 300 mg

307 buy ranitidine buy ranitidine | E-mail | Web | 22. března 2018 v 23:24 | Reagovat

buy ranitidine

308 mobic meloxicam	7 5 mg mobic meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 8:39 | Reagovat

mobic meloxicam    medication

309 mobic meloxicam	7 5 mg mobic meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 10:36 | Reagovat

mobic meloxicam 15 mg

310 mobic meloxicam 15 mg mobic meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 15:09 | Reagovat

mobic meloxicam    7 5 mg

311 http://mobicmeloxicam15mg.com/#buy-mobic-meloxicam http://mobicmeloxicam15mg.com/#buy-mobic-meloxicam | E-mail | Web | 30. března 2018 v 13:00 | Reagovat

mobic meloxicam 7 5 mg

312 download download | E-mail | Web | 31. března 2018 v 13:07 | Reagovat

Hello good sait

313 Michaelfug Michaelfug | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 0:57 | Reagovat

<a href=https://www.vzlomtg.com/>взлом переписки telegram </a> - взлом телеграм    бесплатно, программа +для взлома telegram.

314 TracyPhopy TracyPhopy | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 18:58 | Reagovat

Автор продолжай в том же духе
У вас кривая RSS — исправте
И швец, и жнец, да и вообще пиздец. Самое удивительное в поп-певцах, что ртом они поют точно так же… Свежо питание, да сериться с трудом Что на своей груди пригреешь, то всю жизнь шипеть и будет. Сделать женщину счастливой очень легко. Только дорого. Ничего так не согревает душу, как холодное пиво…
Очень просто на словах а в деле, многое несоответсвует, не так всё радужно!
Да уж Читаю и понимаю, что ничего не понимаю о чем речь:)
<a href=http://yours-doors.ru/>железные входные двери</a>
Женщина хочет многого, но от одного мужчины, а мужчина хочет одного, но от многих женщин. В тебе есть одна хорошая черта: которая делит жопу попалам. Частолюбивая женщина  Курить вредно, пить противно, а умирать здоровым жалко Надпись под стоп-краном в поезде метро: Если ехать стало лень, дерни эту поебень. Мы в университетах не кончали!!! На чужой роток не расстегай порток! Win95 как самолет – тошнит, а выйти некуда! Фенита, бля, комедия
Камрад убей себя
решил помочь и разослал пост в соц. закладки. надеюсь поднимется популярность.
Увлекательно. Хотелось бы еще выслушать мнение специалистов по этому поводу :)
Обилие интересных статей на вашем сайте меня поражает! Автору – удачи и новых интересных постов!
Честно, неплохая новость
Я подписался на RSS ленту, но сообщения почему-то в виде каких-то иероглифов :( Как это исправить?
<a href=http://yours-doors.ru/>входные двери спб</a>
Каждый человек – сам пи@дец своего счастья… Негрофилия Чем меньше женщину мы любим, тем больше устает рука. Есть такой город – ASS-трахань Совет пользователям Windows – наебитесь терпения!
Оценка 5, базару ноль
Познавательно, но не убедительно. Чего-то не хватает, а чего не пойму. Но, скажу прямо: – светлые и доброжелательные мысли.
А разве это верно ? Мне кажется что тут очень как-то не так.
Молодежная рок-группа “Ранетки” говорит вам спасибо, за такой прекрасный блог!
Как обычно, вебмастер грамотно опубликовал!
Мне кажется ништяк!
<a href=http://yours-doors.ru/>входные металлические двери</a>
Елки-палки, уникальная заметка
Елки-палки, уникальная заметка

315 Kevinfergo Kevinfergo | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 23:57 | Reagovat

Ламинин и его применение, противопоказания, Ламинин. Laminine LPGN, LifePharm Global Network предлагает Новый маркетинговый (компенсационный) план с 1 апреля 2018. медикаменты, ламинин купить в аптеках, поликлиники, врачи, отзывы. Но Уже есть Альтернативный аналогичный продукт, дешевле в 3-7 раз и сильнее в 2 раза. Смотрите на сайте http://1541.ru/cms/lpgn-2018.php Как зарабатывать МНОГО в этом проекте  без обязательных покупок и без копейки вложений? Ответы в скайпе evg7773

<a href=http://www.time4soft.com/cp/fc858dc1d447b6763763401d59420c6a/ff4bb48a23152b4ab4a72f02cfbc5cd0>Dartma Tavan + Dartma Tavanlar Bakida, Azerbaycanda. Temir ve tikinti. Натяжные потолки в Баку Азербайджан +994 (55) 577-00-01 email: time4soft.com@gmail.com Купить натяжные потолки, Французские, Немецкие, Китайские, Глянцевые, Бесшовные, Матовый, Глянцевый, зеркальный, Сатиновый, Двухуровневый, Парящий, Фотопечать, Расчет стоимости, Одноуровневый потолок, Ткань для натяжного потолка, тканевые натяжные потолки, потолки бесшовные, монтаж и установка, дизайн,цена,стоимость</a>

Самая дешевая легальная накрутка и раскрутка. Заработок на кликах. http://likesrock.landingjazz.com/ref/evg7773

316 Ismaeltam Ismaeltam | E-mail | 5. dubna 2018 v 12:39 | Reagovat

TeamViewer 13.0.5058 Unlimited Multilang Portable with Reset ID
https://www.youtube.com/watch?v=4EJwAVoGrco

317 smettere di fumare smettere di fumare | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 16:20 | Reagovat

sintomi del smettere di fumare

318 Burenieclall Burenieclall | E-mail | Web | Úterý v 16:24 | Reagovat

алмазное бурение цена http://alresa.ru

<a href=http://alresa.ru>алмазное пиление бетона</a>

319 MichealPieri MichealPieri | E-mail | Web | Středa v 3:48 | Reagovat
320 Miguelnib Miguelnib | E-mail | Web | Pátek v 13:50 | Reagovat

<a href=https://porevo-tut.ru/>free cam sex</a> - smotret sex online, hidden cam sex.

321 RafaelNug RafaelNug | E-mail | Web | Včera v 1:59 | Reagovat

<a href=http://ksiva1.com/>Удостоверение Следственного Комитета</a> - Купить удостоверение МВД нового образца, Купить пенсионное удостоверние МВД.

322 Haritongof Haritongof | E-mail | Včera v 2:53 | Reagovat

<a href=http://www.atlantamotors.ru./> вольво S40 ремонт в свао г. Москва ,работаем быстро и качественно </a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama