Rozhovor: DŽEJKEJ

5. února 2012 v 14:00

V dalším rozhovoru jsem pro vás zpovídala všestranného kreativistu Džejkeje, který zveřejňuje (nejen) své komiksové stripy na blogu

http://bezfantazijni.blog.cz


Jak vznikla tvá přezdívka - Džejkej?
Upřímně řečeno tuhle přezdívku jsem nikdy neměl moc v lásce. Pokud si dobře pamatuju, vymyslela ji moje dobrá kamarádka Tlapka, se kterou jsme blog zakládali. Jak to tak ale bývá, člověk si postupem času oblíbí nejvíc ty věci, které tolik nenáviděl (tak to mám třeba i s hruškama). Dnes mi tedy toto zvučné spojení mých iniciálů jako přezdívka nevadí. Abych se však lehce lišil, rád zdůrazňuju, že je třeba číst ji se zřetelným 'D' na začátku. :-)

Tvůj blog vznikl před necelými dvěma lety. A nezaložil jsi ho sám, ale s kamarádkou tlapkou. Jak vás napadlo vést blog spolu?
Letí to šíleně rychle. Pro mě je to pořád skoro jako včera, co jsme se s Tlapkou rozhodli k tomuto činu. Na druhou stranu ale vlastně ani nevím, co přesně nás k tomu vedlo. Jednoho dne se tak prostě stalo. *Puf* a bylo to.


Jak to vypadá teď? Vedete blog ještě stále společně, nebo už je plně ve tvé režii?
Nevím čím to bylo, ale naše aktivita na blogu postupně upadala. Snad proto, že jsme šli študákovat každý na tu svou vysokou, snad proto, že jsem tak trochu změnil názor na taková ty 'srdcevýlevné' články, které vesměs tvořily mou část příspěvků. To vědí asi jen bohové. Tak jako tak se blog stal pustým a v každém jeho koutku začal rašit plevel. Mě to ovšem zhruba před měsícem-a-něco nedalo a přišel jsem ho trochu zkultivovat se zahradníma nůžkama, které měly podobu stripů. Tlapka už se mnou od té doby nezahradničí, i když je samozřejmě kdykoliv vítána.

Jde o tvůj první blog, nebo jsi už dříve nějaký vedl?
Toto je můj první a jediný blog. Nicméně Tlapka už předtím nějaký měla. Možná i to je jeden z důvodů mojí blogové existence. :-)

Proč nese blog adresu "bezfantazijni"? Myslím, že nejsem jediná, kdo si o něm myslí pravý opak.
No... to máš jako když dáš na krabičku nálepku "Neotevírat!"... otevřeš. :-)

Náhodný návštěvník blogu jako první spatří pravidelnou dávku komixů z tvých rukou. Pamatuješ si, kdy jsi vytvořil svůj první komiks?
To se dostaneme asi tak na čerstvý druhý stupeň základní školy. To jsem měl jeden sešitek vyhrazený něčemu jako "kresleným vtipům". Již tehdy samozřejmě všem ryze autorským. :-) Nedávno při stěhování jsem ten sešitek našel a musel jsem se smát. Ne ani tak proto, že by byly vtipné (90% fakt nebylo), ale spíš celkovému pojetí těch vtipů a kresbiček. :-)

Dalo by se říci, že zveřejňování komiksů jsi naplno rozjel až před nedávnem. Měl jsi je už dlouho "v šuplíku", nebo tě chytla vlna vytváření a zveřejňování až teď?
První impuls na rozjetí komiksů byl komiks k tématu týdne, kterým byl "Pravopis". Ten mě z ničeho nic napadl a řekl jsem si "Karle, z toho by byl super strip!". Tím se to rozjelo ve velkém. Za ním brzy následoval další... a další... a další... a já si řekl "Jo, tohle mě baví!".


Odkud čerpáš inspiraci pro stále nové vtipné zápletky? Je všechno jen z tvé hlavy?
Na autorství si zakládám. Nemám rád zpracovávání cizích nápadů a tak podobně. Na druhou stranu jsem si téměr jistý, že někde na téhle planetě, a možná dokonce i v téhle malé republice, existuje někdo, kdo už podobný, nebo dokonce stejný nápad měl a kdo ví, třeba i zpracoval. To je prostě riziko. Já však můžu zaručit, že všechny mnou vydané stripy měly počátek v mojí hlavě. :-)

Mohl bys nám laikům vysvětlit, jak takový strip vůbec vzniká? Jak ho tvoříš?
Laik je fajn slovo... Its lájk ven jů lájk sámfing... no to nic! Ke vzniku stripů:
Prvně je třeba mít nějaký nápad. Nejlépe něco kratšího, v čem je ale určitý smysl. Potom si to v hlavě chvíli převaluju a formuluju. To je ta část, kdy se mi v mozku začnou rýsovat ty tři okýnka s bublinama a já se je snažím tak nějak napasovat. Někdy je totiž kunšt vyjádřit se na tak malém prostoru. Pak už je to celkem hračka. Sednu si k počítadlu, zapnu pirátsky stažený fleš (já vím, já vím) a dokreslím k tomu určité postavičky. Na závěr céčko v kroužku, aktuální rok a umělecký podpis alá 'J. K. Herman'. Tadá, a je hotovo!

Kolik času v průměru strávíš nad zpracováním nápadu do konečné komiksové podoby?
To se samozřejmě liší strip od stripu. Někdy nadávám a kopu kolem sebe, jak se mi nedaří. Jindy to jde pěkně od ruky. V prvním případě je dobré vykašlat se na to, zapsat si jen tu myšlenku a vrátit se k ní později. V druhém není co řešit. Taky je tu pak otázka toho, jestli chci, aby se postavička podobala někomu ze skutečného světa (v mém arzenálu zatím Hitler, Stalin, Martin Luther King a... já). Tyto postavy se vždycky kreslí o trochu dýl, to je fakt. Když to ale tak nějak zprůměruju, výjde mi tvorba jednoho stripu na nějakou půhodinku, ani ne.

Máš nyní v zásobě několik stripů nebo nápadů na ně, nebo je tvoříš spontánně a bez plánování a hned zveřejňuješ?
Drtivou většinu stripů zveřejňuju ještě tentýž den, kdy mě napadne jejich hlavní myšlenka. V téhle chvíli sice mám tak dva tři nápady v záloze, ale to je jen proto, že mě někdy napadnou třeba i dva tři stripy za den. Nechci však zveřejňovat víc jak jeden denně, což už i tak je podle mě víc jak dost. Proto mám celkem strach, že dřív nebo později mně jednoduše dojdou nápady a slečna Múza se bude vyvalovat někde na pláži s drinkem, který bude nasávat monstrózně dlouhým brčkem. Ne že bych jí nechtěl dopřát volno, ale co kdyby se pak už nevrátila, mrška jedna přelétavá. :-)

Prezentuješ své stripy i někde jinde, než na blogu?
Jop. Většinou strip prvotně putuje na moji pomalovanou Fejsbůkovskou zeď. Tam mám také prvotní reakci na daný výtvor. Až poté se objeví i na blogu. FejsBůk je v tomhle směru super věc. Nicméně tam mi chybí ta reakce 'neznámých kolemsurfujících', kterou zase nabízí onen blog. Je taky fajn mít takový pocit trojtého jištění, kdy tyto 'galerie' tvoří jakousi zálohu mých výtvorů.

Neláká tě za nějaký čas zvěčnit své stripy i v knižní podobě?
S touhle myšlenkou si už dlouho pohrávám, to je pravda. Nicméně si nejsem jistý, jestli by o takovouto knížečku byl vůbec zájem. Zvláště když jsou tyto stripy volně dostupné na internetu. Až však bude oněch stripů tak kolem stovky (jestli vůbec), tak si minimálně jednu knížečku sám vytisknu, abych měl takovou tištěnou památku. Jo, to bude fajn. :-)

Kde ses naučil tomuhle umění?
Bohové si zřejmě řekli: "Ten chlápek v béžové košili se nějak moc nudí. Pojďme mu dát špetku nápadů..."

Loni jsi odmaturoval na střední průmyslové škole, nyní studuješ archivnictví. Jaktože jsi se totálně vychýlil od oboru?
No, musím uznat, že tuhle otázku si často kladu i já sám. To, proč jsem nepokračoval v dráze informatika je jasné: Nezvládal jsem to. Když teď navíc vidím, s čím bojují mí spolužáci na vysoké škole, udělal jsem určitě dobře. Druhá část otázky je však ve hvězdách. Proč archivnictví? Možná proto, že mi to přišlo jako zajímavá profese. A já zajímavé věci rád.


Jak hodnotíš studium archivnictví po prvním semestru, baví tě?
Můžu hrdě prohlásit, že z většiny mě to opravdu baví. Vždycky se najdou věci, se kterýma člověk musí bojovat. U mě jsou to jazyky, se kterými začínám od píky. Tedy latina a němčina. Kdo ví, jak to se mnou dopadne, ale rád bych dostudoval alespoň toho bakaláře. Nikdy jsem neměl nějaká velká očekávání. A snad i díky tomu jsem ještě nezešílel a prošel všemi zkouškami a zápočty s relativně klidnou hlavou a na první pokus. :-)

Chtěl bys zůstat u tohoto oboru, nebo máš jiné vyhlídky a sny ohledně budoucího povolání?
Ono s uplatněním, jakožto archivář, je to složité. Šance, že budu ten vysněný archivář v archivu je malá. Možná menší než malá. I přesto je tu však ještě šance být takovým tím pseudoarchivářem třeba na nějakém úřadě. Ani to by mi asi moc nevadilo. Taky jsem zvažoval po doštudování archivnictví o pedagogickém minimu. S tím že bych učil třeba dějepis a dejme tomu základy té informatiky. Pokud bych ale měl učit, tak rozhodně ne na základní škole. To je dnes už téměř sebevražda. Stačila mi půlroční praxe v rámci střední, která byla v tomto prostředí a ne! Už teď je dnešní mládež tak drzá a nevychovaná, že si to nedovedu představit za pár let. Tím samozřejmě nechci urážet nikoho ze základní školy. Všechno má své výjimky. Ale celkový pohled mě děsí... a snad i mrzí.

Jak na tebe působí Brno v porovnání s Opavou, která je tvojí domovinou a kde jsi doteď studoval?
Když se to vezme kol a kolem, tak Opava je už pouze mým rodným městem. Nedávno jsme se s rodinou přestěhovali do nedalekého Vítkova, načež mi včera bylo oznámeno, že nás čeká další stěhování do nedaleké obce. Upřímně řečeno... Krno beru spíše jako svůj domov, kde mám spoustu kamarádů a pohodu. Tady ve Vítkově je to (hlavně s otcem) dost na nože a trochu se i divím, že jsem se s ním už dávno nedohádal do krve. To je ale ta blbá kategorie mojí životní knížky, a ani nevím, proč to tu vytahuju. Obraťme list. :-)
Proč se Brnu říká Krno? :)
O tomhle by se dalo povídat pěkně dlouho. Ale zkusme to. Musíme se vrátit pěkně na začátek. Není tomu dlouho, co Brno (ano, tehdy ještě s B) vyhlásilo jakýsi konkurz, který měl za cíl mimo jiné vymyslet slogan, který by město propagoval. Vyhrál slavný to slogan "Žít Brno" (i když fakt nechápu proč :-) ). Nutno podotknout, že do toho Brno tehdy vrazilo nehorázné prachy. Páni sedící na vyhřátých židlích však zapomněli na jednu celkem podstatnou věc. Registraci domény na internetu, spojenou právě se zvoleným sloganem. Iniciativy se tedy rádi ujali jistí nadšenci, kteří je předběhli, doménu http://www.zitbrno.cz/ registrovali a kteří ji nyní vlastní. Jak pak taková zbraň, tvářící se velmi oficiálně vypadá v rukou těchto nadšenců se můžete přesvědčit sami onou návštěvou stránek, kde se právě mimo jiné dozvíte, proč se z Brna stalo Krno. Konkrétně tady: http://www.zitbrno.cz/hlavni-clanek/brno-meni-sve-priority-musi-se-kvuli-tomu-prejmenovat . Doporučuju si pročíst také diskuzi pod článkem. :-)


Co možná málokdo ví, máš svůj profil i na bandzone. Skládáš vlastní písničky a za doprovodu kytary je i nahráváš. Kdy jsi začal se zveřejňováním své hudební tvorby a jaké máš na ni ohlasy?
Ach ano! Muzika! Vždycky jsem chtěl na něco hrát, proto jsem před zhruba třemi lety sháněl nějakou 'ojetou' kytaru. Povedlo se. Byla to asi nejlepší koupě mého života. Šestistrunná (když jsem ji kupoval tak vlastně jen pětistrunná) láska za pětistovku? Ach! Pak začal další problém. Tedy "Jak se na to hraje?" :-) . Postupem času jsem objevil krásu akordů, a už to šlo samo. Bavila mě myšlenka složit vlastní písničky, tak jsem začal 'skládat'. Ke dnešnímu dni jich mám kolem patnácti a jestli si můžu udělat malou reklamu, budu rád, když si je poslechnete na http://www.bandzone.cz/blackflek . Toť má jednočlenná kapela! Co se ohlasů týče, z řad mých kamarádů je hodně pozitivní. Jenže copak jsou kamarádi objektivní názor? :-)


Máš nějaké větší hudební ambice? Už jsi někdy vystupoval před lidma, nebo jde jen o domácí záležitost?
Ambice... no. Můj kamarád, který hraje v jedné opavské kapele mi sliboval, že někdy uděláme společný koncert. Nějak se na to ale asi zapomnělo. Škoda. Nicméně před lidmi bych si zahrál moc rád. I když su trémista jak pes (nehledejte spojení - tohle je mé univerzální přirovnání ke všemu), tak jsem si už doma jeden takový koncert 'nanečisto' udělal, sestavil jsem si dokonce plejlist a hrál. Bylo to super. Určitě tedy uvažuju o nějakém veřejnějšm vystoupení. Pro začátek třeba v Krně na kolejích. Všici jste samozřejmě zváni a dám o tom vědět prostřednictvím blogu. :-)

Co předchází vzniku písničky? Dokážeš si sednout a psát kdykoli, nebo musí být na to ta pravá nálada?
Je to o okamžiku, kdy mě napadne myšlenka textu. Většinou hudebníci skládají stylem 'prve hudba, potom dosadíme text'. Já to mám přesně naopak. V hlavě se mi zrodí nějaký text, který se pak snažím naaranžovat do nějakých náhodných akordů. Když si pak řeknu "Jo Karle, to by šlo!" tak to nahraju ve svém domácím hudebním studiu do mikráku za stovku a hurá, song je na světě! :-)

Kolik písní jsi už složil?
Jak jsem zmínil už výš, tak kolem patnácti kousků. Plus nějaké vedlejší věci, jako píseň jedné kamarádce k narozeninám, improvizovanou hitovku "Je mi děsná kosa" (vůbec první song - ne, opravdu to NEHLEDEJTE na jůtůb! :D) nebo můj oblíbený vážný song "Je podzim" (ten si klidně najděte).

Jak vnímá okolí tenhle tvůj koníček?
Vesměs jsou rádi. Mamča říká, že je fajn, že mám takový pěkný koníček, kamarádi jsou rádi (jak zvučné), že mají v okolí chlapíka s kytarou, co ji občas může poskytnout v rámci nějaké sešlosti. :-)


Jaké jsou tvé další zájmy kromě výše zmíněných?
Líbilo se mi, když mě kdysi jedna kamarádka označila za 'kreativistu'. Říkala něco jako "Ty nejsi umělec, ty jsi kreativista." A jakožto kreativista mám širokou škálu všelijaké tvorby. Ať už to jsou písničky, stripy, básničky (mimochodem víte, že jsem vydal audio-básnickou sbírku na CD?) nebo kdysi také animace. S animacemi souvisí můj animačně asi největší projekt. Tedy flešová adventura z prostředí mé střední školy, příhodně nazvaná 'Strojka'. Dokončil jsem sice jen malou část z plánované myšlenky, ale i tak se stala celkem populární a zajistila mi i přístup k maturitě. Chcete-li si ji zahrát, navštivte stránku http://www.zplnychpl.ic.cz/so/strojka_polotovar.html . Z těch netvůrčích věcí pak miluju návštěvy všelijakých koncertů (nejlíp fesťáku Rock for People).

Co si myslíš o situaci v režii ACTA, která je nyní hodně aktuální?
Abych pravdu řek (teda... psal), tak nemůžu kritizovat něco, co jsem pořádně neproštudoval. Samozřejmě zhruba vím, o co se jedná a vím dost na to, abych s tím nesouhlasil. Příjde mi to jako takové "O nás bez nás" s umělci, hudebníky, čímkoliv... Rád bych se o tom rozepsal, ale jak říkám (píšu), nevím o tom zas tolik, abych tady plácal nějaké fACTA. Každý by si měl udělat názor podle sebe a ne jen nesouhlasit s tím jenom proto, že mu kamarád řekl, že je to špatné.

Máš nějaký blogový cíl, kterému by ses chtěl přiblížit?
Snad takový, aby ostatní měli za cíl dosáhnout mého cíle... ha! Hmm... kecám, každý by měl mít svoji hlavu a na nějaké vzory se vykašlat. Když jedete v cizích kolejích, jen stěží předjedete ten vlak co jede před vámi. :-)

Jak propaguješ svůj blog? Znají jeho adresu i tví přátelé a rodina?
Rodina ne. Tu do toho netahám. Z přátel o tom ví pár jedinců, ale ani ty příliš na blog nesměruju. O stripech samotných však přátelé vědí, protože je vždycky přišpendlím na FejsBůkovou zeď.


Stíháš pravidelně navštěvovat i jiné blogy? Jaké blogy vyhledáváš nejraději?
Ano, rád brouzdám v blogových vodách. Nebudu nijak konkrétní, ale obecně: Když má blog svou jedinečnou myšlenku nebo je pěkně čtivý, má u mě zelenou a rád se k němu vrátím!

Je pro tebe důležitá návštěvnost blogu?
Já byl vždycky takový člověk, co touží po úspěchu, takže svým způsobem ano, je. Důležité je ale také rozlišovat návštěvnost od návštěv. V tomhle směru je mi jedno kolik lidí 'klikne' na moje stránky. Zajímá mě, kolika lidem se líbí jejich obsah. :-)

Jak vidíš budoucnost blogu? Budeš ho vést sám, nebo je stále možnost, že se Tlapka vrátí?
Jak píšu (ha, už jsem si zvykl), Tlapka má virtuální dveře stále otevřeny a rád ji uvítám. I když jsem blog trochu zasadil do komiksového duchu, určitě by zase zapadla. :-)

Máš nějakou vizi, jak se bude blog do budoucna vyvíjet?
No, jsem rád za jakékoliv komentáře a reakce. Ty mě zkrátka baví. Zpětná vazba je důležitá a proto by takovou pěknou vizí byl blog, který žije v komentářích pod článkem a hýří nápady a reakcemi mezi návštěvníky. Takový... blogový ekosystém! :-)

Co bys na závěr vzkázal čtenářům rozhovoru?
Eeeh... krom toho aby se všichni měli rádi, neválčili a tak? No, asi bych vám, milí čtenáři, rád připomněl, že je důležité mít svoji hlavu. Nesnažte se napodobovat někoho jiného jenom proto, že je tak skvěl(ý/á) a úžasn(ý/á). Buďte také úžasní a skvělí. Tím, že budete sví! Jo a ještě něco... to jste věděli, že Karel Jaromír Erben byl taky archivář?

Děkuju za rozhovor :-)
Staňte se fanouškem blogu PTÁME SE na Facebooku a budete o nových rozhovorech informováni ve výpisu novinek :)
 


Komentáře

1 Náhodný kolemsurfující Náhodný kolemsurfující | 5. února 2012 v 23:14 | Reagovat

hehehe, Karel Jaroír Erben v mých očích náhle vzrostl! :-D

2 Sikar Sikar | Web | 7. února 2012 v 20:18 | Reagovat

Ano, ano, Džejkej, jeden z mých poslední objevů. Přijdu a už se chechtám.

3 Mathie D. Nepochopená Mathie D. Nepochopená | E-mail | Web | 13. února 2012 v 10:11 | Reagovat

tie nápady sú úžasné, pokračuj v tvorbe :)

4 Džejkej Džejkej | E-mail | Web | 13. února 2012 v 15:41 | Reagovat

Díky za ohlasy! :-)
[1]: Vidíš to. Já zas váhám, jestli u mě vzrostl víc pohled na Erbena nebo na to archivnictví jako takové... :-)
[2]: Za což su rád!
[3]: Pokračovat budu, doufaje, že kolísavá kvalita jednotlivých okének bude mít stále podobnou křivku. :-)

5 Alexandra Gryffin- Fox Alexandra Gryffin- Fox | Web | 28. března 2012 v 17:21 | Reagovat

[2]: Asi tak. :D

Strašně moc se mi líbí tvoje komiksové proužky, tak s tím nepřestávej.

6 Aailyyn Aailyyn | Web | 22. dubna 2012 v 21:30 | Reagovat

Sympatický a zajímavý. :-)

7 A.S. A.S. | Web | 23. června 2012 v 18:19 | Reagovat

Na komiksy moc nejsem, ale tyto se mi docela líbí, jsou vtipné :-)

8 WILKINSCandace WILKINSCandace | E-mail | Web | 13. srpna 2012 v 18:36 | Reagovat

Every one admits that life is very expensive, however some people require money for various things and not every one gets big sums cash. Therefore to receive good <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/business-loans">business loans</a> or collateral loan would be a correct solution.

9 Kikas Kikas | Web | 1. listopadu 2012 v 15:02 | Reagovat

Blog mám ráda, stripy jsou fajn...

10 j4bnKefk{/\} j4bnKefk{/\} | 30. ledna 2015 v 18:50 | Reagovat

smiechoti

11 EssayForMe EssayForMe | E-mail | Web | 25. července 2017 v 18:27 | Reagovat

We Can Write Your Paper For You - EssayErudite.com

Can You <a href=https://essayerudite.com/write-essay-for-me/>Write My Essay for Me</a> ? How many times do students worldwide ask this question without finding an answer?
We'd rather not check the official statistics. At the same time, essays appear to be probably among the most popular academic assignments.
Students from various education establishments need to complete them constantly. If you are among those lucky ones, feel free to contact our customer service department and opt for an <a href="https://essayerudite.com" />essay writing help</a>

12 Carolyngog Carolyngog | E-mail | 4. srpna 2017 v 20:30 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

13 Carolyngog Carolyngog | E-mail | 5. srpna 2017 v 17:45 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

14 Dol11larSl Dol11larSl | E-mail | 13. srpna 2017 v 15:00 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в Краснодаре и г.Абинск. Решение любого вопроса по асфальтоукладке и дорожным работам. Быстро

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... 8861 24 1 23 45
___________________________
расходы на благоустройство территории при усн
благоустройство в г.алатырь
благоустройство территории и ландшафтный дизайн
благоустройство г.ростова-на-дону
благоустройство свердловского района г перми

15 GeorgeCob GeorgeCob | E-mail | Web | 20. srpna 2017 v 19:34 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>золотой фонд млм, шаблоны для привлечения в сетевой маркетинг</a>

16 Avito321Tet Avito321Tet | E-mail | 28. září 2017 v 9:36 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Готовы предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам надо  определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

аккаунт авито с историей
как удалить старый аккаунт с авито зная только номер
авито деньги в долг в пензе
разблокировка аккаунта на авито
куда пожаловаться на авито и как вернуть деньги за

17 Dol77larSl Dol77larSl | E-mail | 14. října 2017 v 13:38 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

18 BethanyXcr BethanyXcr | 30. října 2017 v 12:49 | Reagovat

Hey everyone! Recently I have been dealing with a lot of personal issues. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well <a href=http://www.infojogos.com.br/profile/vuzelizabet>here</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

19 BethanyIuz BethanyIuz | 11. listopadu 2017 v 17:57 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have loads of work to do next week summer. Plus the university exams are coming, it will be a hell. I am already being anxious maybe I should <a href=http://bookmark.wikitechguru.com/2017/10/09/canadian-pharmacy24-7-com/>here</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

20 BethanySvq BethanySvq | 15. listopadu 2017 v 20:38 | Reagovat

Hey all! Recently I have been dealing with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking meds, so I may as well <a href=https://www.storeboard.com/blogs/social-media/pharma-centrecom/812382>interaction</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

21 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | 22. března 2018 v 14:43 | Reagovat

ranitidine 150 mg

22 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | 22. března 2018 v 23:16 | Reagovat

ranitidine 300 mg

23 mobic meloxicam 15 mg mobic meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 8:31 | Reagovat

mobic meloxicam    medication

24 mobic meloxicam	medication mobic meloxicam medication | E-mail | Web | 23. března 2018 v 10:32 | Reagovat

mobic meloxicam    7 5 mg

25 mobic meloxicam	medication mobic meloxicam medication | E-mail | Web | 23. března 2018 v 11:36 | Reagovat

mobic meloxicam 15 mg

26 download download | E-mail | Web | 31. března 2018 v 12:45 | Reagovat

Hello good sait

27 smettere di fumare smettere di fumare | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 16:13 | Reagovat

smettere di fumare gravidanza

28 buy ranitidine buy ranitidine | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 15:14 | Reagovat

buy ranitidine

29 Essay Writing Service in Canada Essay Writing Service in Canada | E-mail | Web | 29. dubna 2018 v 4:26 | Reagovat

Essay Writing Service in Canada

30 more info more info | E-mail | Web | 3. května 2018 v 16:15 | Reagovat

essay

31 citation citation | E-mail | Web | 3. června 2018 v 16:48 | Reagovat

smettere di fumare

32 naproxen 250mg naproxen 250mg | E-mail | Web | 9. července 2018 v 17:00 | Reagovat

naprosyn 500 mg

33 naproxen 250 mg naproxen 250 mg | E-mail | Web | 9. července 2018 v 20:04 | Reagovat

naproxen 500mg

34 naproxen 250 mg naproxen 250 mg | E-mail | Web | 9. července 2018 v 20:48 | Reagovat

naproxen 250 mg

35 naproxen 250 mg naproxen 250 mg | E-mail | Web | 9. července 2018 v 22:32 | Reagovat

naproxen 500

36 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | 17. července 2018 v 13:55 | Reagovat

ranitidine 300 mg

37 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | 17. července 2018 v 16:46 | Reagovat

ranitidine 150 mg

38 meloxicam 7 5 mg meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 18. července 2018 v 9:59 | Reagovat

meloxicam 15 mg

39 meloxicam 15 mg meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 18. července 2018 v 11:54 | Reagovat

meloxicam 7 5 mg

40 naproxen 500 mg naproxen 500 mg | E-mail | Web | 19. července 2018 v 11:05 | Reagovat

naproxen 500 mg

41 ManuelSheds ManuelSheds | E-mail | 4. srpna 2018 v 16:40 | Reagovat

Чтобы что то было, нужно что то сделать
Ничего не делая, ничего не будет!
Любое дело требует в него вложений
Вы можете вложить СВОЁ время и труд (не вкладывая финансы)
Вы можете вложить ЧУЖОЕ время и труд (с помощью финансов)
В первом случае - вы обычный работник
Во втором - вы обладатель собственного бизнеса
Хотите ли вы свой собственный бизнес?
https://googl.plus/yJ1

42 AaronGot AaronGot | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 3:23 | Reagovat

wh0cd2381108 <a href=http://tadalafilmedicaid.us.org/>tadalafil</a>

43 KennethIsoky KennethIsoky | E-mail | Web | 13. srpna 2018 v 21:07 | Reagovat

wh0cd2381108 <a href=http://viagrawithoutprescription.us.com/>viagra</a>

44 KennethIsoky KennethIsoky | E-mail | Web | 23. srpna 2018 v 4:39 | Reagovat

wh0cd2381108 <a href=http://ampicillincheap.us.com/>ampicillin iv</a>

45 KennethIsoky KennethIsoky | E-mail | Web | 28. srpna 2018 v 22:39 | Reagovat

wh0cd2381108 <a href=http://vardenafilmedicaid.us.org/>Vardenafil</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama