Rozhovor: JANAH

19. června 2012 v 14:00

Vítejte u rozhovoru s blogerkou Janah, která vám přiblíží život ve Švédsku, kde už nějaký ten pátek pobývá a nezapomíná své čtenáře informovat o kdejakých zajímavostech na svém blogu

http://svedske-listy.blog.cz
Jak už samotný název tvého blogu "Švédské listy" napovídá, je zaměřen na Švédsko. Když to ale vezmeme pěkně od začátku - pamatuješ si, kdy jsi vůbec poprvé v životě zaslechla o Švédsku?
Přirozeně ve škole, ve zprávách a sportu, ale poprvé jsem začala brát Švédsko vážně v souvislosti s IKEA, bylo mi asi kolem dvaceti, a rozhodla jsem se, že se naučím švédsky a koupila jsem si učebnici pro samouky, naučila jsem se z ní: "Kolik je hodin?" s takovou výslovností, že se později Švédi mohli strhat, když ten dotaz slyšeli, a samozřejmě vůbec nerozuměli, na co se ptám.

Kdy jsi poprvé navštívila Švédsko?
V dubnu 2008, když jsme si jeli vybírat bydlení. Celou cestu vlakem z Örebra do Stockholmu jsem probrečela, protože se mi sem nechtělo - byla zima, všude kolem nás divoké nepřístupné lesy… a medvědi a vlci. :-)

Jak ses vůbec dostala k životu ve Švédsku? Byla to náhoda, nutnost nebo dlouholetý sen?
Byla to vlastně náhoda spojená s nutností - končili jsme s prací v Belgii, a čekali jsme, co bude dál. Já jsem na manžela naléhala, aby si tentokrát vybral nějakou jižní destinaci se sluncem a pokud možno s mořem, snila jsem o Španělsku…Člověk míní, manželova firma mění! No, a Švédsko taky začíná na "Š", že?

Jak na tvé rozhodnutí reagovala rodina a přátelé?
Nijak zvlášť, už jsme čtyři roky předtím žili v Belgii, všechno už bylo zavedené, a zaběhané.

Co bylo pro tebe na začátku nejtěžší?
Samota. Najednou jsem z pracovně vytížené ženy byla ženou v domácnosti, manžel trávil spoustu času v práci a na cestách, a já jsem si ani neměla s kým popovídat, švédsky jsem neuměla, nikam jsem nechodila. Nikdy jsem si nemyslela, že to bude takový problém, ale byl. Abych se nezbláznila, pořídili jsme si psa - čivavu (aby byl skladný), a dnes je z něho čivava s největšíma ušima na světě (musel toho, chudák, mnoho vyslechnout). V neposlední řadě mě před blázincem zachránil můj blog a komunita lidí kolem něj.

Jak ses učila švédštinu "za pochodu"?
Vždycky když jsem si myslela, že už něco umím, vyzkoušela jsem to na pejskařích, a většinou jsem zjistila, že neumím nic. Pokud totiž něco nevyslovíte přesně, Švédi si nedomyslí… Pak už jsem se začala zlepšovat, když přišla krize - pán se mě ptal, jak je čivava stará - zajásala jsem (číslovky byly v každém jazyce moje silná stránka), sdělila jsem tedy sebevědomě, že sedm měsíců - pán že nerozumí, zopakovala jsem odpověď - pán vrtěl hlavou. Znejistěla jsem a začala různě obměňovat výslovnost -NIC! Začala jsem si zoufat, když kolem šel soused a naznačil mi, že pán skoro neslyší, a musí se na něj křičet.

Jak vnímáš polární den a noc ve Švédsku?
Tady v naší oblasti to ještě není polární noc, ta je až nahoře na severu.
Jinak tmavou zimu tu moc dobře nesnáším. Zjistila jsem, že si ji spoustu Čechů představuje jako idylické období strávené u krbu se sklenkou svařáku v ruce. Bohužel to tak není, ale shledala jsem, že je tato zkušenost nepřenosná - kdo nezažil, neví.
Jsem zvyklá vstávat s příchodem světla, a tady je někdy celé dny tma, pak se musím hrozně nutit do vstávání a jsem celou dobu unavená.
V létě je to zase opačně, i přes žaluzie mě slunce budí ve tři hodiny ráno (chodím spát kolem jedné), je hrozně obtížné se dospat.
Jsem tu čtyři roky a nevypadá to, že bych si na to někdy zvykla…Je něco, co se ti na Švédsku nelíbí?
Zatím jsem ještě pořád ve stádiu, kdy i chyby a vady vnímám jako roztomilé odlišnosti.

Setkala ses s nějakými vtipnými momenty spojenými s jazykovou bariérou?
S mnoha, a některé z nich vypisuji v článku http://svedske-listy.blog.cz/1201/osemetna-slova-ve-svedstine

Našla sis mezi Švédy i přátele?
O Švédech se sice tvrdí, že jsou chladní, ale už mnohokrát mě tu oslovili i na ulici (hlavně starší ročníky), a chtěli si povídat. Anebo jsem prostě jen takový oslovovací typ. :-) V soukromí jsou Švédi pohostinní, ale chvíli trvá, než si vás pustí blíž (a domů).

Jsi v kontaktu s jinými Čechy žijícími ve Švédsku?
Jiné Čechy jsem tu objevila až po třech letech! Přitom jich tu v okolí žije poměrně dost. Teď se se spoustou z nich stýkám a někteří se stali mými přáteli. Všichni mi pomáhají zorientovat se v bludišti života ve Švédsku.

Jak vnímáš rozdíl mezi českou a švédskou náturou?
My si pořád na něco stěžujeme, chvilku nepostojíme. Švédi jsou stoičtí, že je to někdy až na škodu, ale obdivuji jejich trpělivost. Ve frontách do vás nikdo nestrká, když si nemůžete při placení vzpomenout na pin, nikdo nežbrblá a neprotáčí oči.
Taky se mi líbí, že jsou takoví houževnatí - osmdesátiletý soused chodí s opěrným vozíčkem rychlostí asi sto metrů za hodinu, ale chodí ven každý den, za každého počasí.
Zase my jsme myslím oproti Švédům psychicky odolnější - u manžela v práci se stále někdo hroutí, má syndrom vyhoření a skoro všichni tu pojídají nějaké pilulky.
Ale nerada bych nějak zevšeobecňovala, zkušenosti mě naučily, že se od sebe lidé v Evropě liší míň než byste čekali.

Co bys doporučila gurmánům ze Švédské kuchyně?
Především raky, co se tu jedí na Račí slavnosti. Pak samozřejmě uzeného lososa, a semlor - vysokokalorické houstičky, které jsou tak dobré, že na následky konzumace zemřel jeden švédský král.

Jak Švédové vidí Čechy?
Asi mnoho čtenářů zarmoutím, ale řečeno slovy naší učitelky švédštiny/ přítelkyně - "Švédi o vás vědí, když s nimi hrajete hokej." Jinak je moc nezajímáme a nemají k nám nijak vyhraněný vztah.

Je nějaké klišé, které mají Češi o Švédech vžité a není pravdivé?
Například, že Švédi jsou skoro všichni blond, možná to tak bylo dřív, ale dnes už to moc neplatí a spoustu "blondýnek" musí přírodě pomoci.
A pak je to tvrzení o Švédsku, nikoli o Švédech), že je tu stále zima. Když sem měla přijet kamarádka, celá její rodina se divila, proč si s sebou veze plavky.

Které místo ve Švédsku bys doporučila potencionálním návštěvníkům k vidění?
Nebudu tady vyjmenovávat místa, která naleznete v jakémkoli průvodci, ale každému příchozímu doporučuji návštěvu opravdového švédského lesa, a pokud to bude v houbové sezóně, zaručuji prožití extáze.

Jak tě napadlo založit si blog a psát o Švédsku?
Když jsme se sem nastěhovali, tak se nám každý týden stalo něco zajímavého, nebo jsme objevili něco neobvyklého, tak mě napadlo o tom začít psát. Jak už jsem napsala výše - blog byl také moje možnost komunikovat s lidmi, něčím smysluplným se zabývat.Sleduješ i nějaké další blogy?
Ano, sleduji, nebo se spíš virtuálně přátelím s autory některých blogů. Jsem moc ráda, že některá přátelství už pro mě nejsou virtuálními, a nejradši bych se potkala úplně se všemi, jsou prostě úžasní! Bez jejich komentářů, bez jejich blogů, bez jejich zájmu, bez jejich podpory bych tady nebyla schopná přežít. A to nemyslím jako frázi.

Máš v plánu blogovat i v budoucnu?
Nedávno jsem na sobě zpozorovala známky závislosti - když dlouho nepíšu na blog, začínám být nesoustředěná, potím se a špatně spím. Takže dokud mě někdo nepošle na odvykací kůru, myslím, že budu psát dál.

Otázka, kterou Janah naslepo položila Sussanah, předchozí zpovídaná blogerka: Zůstává pro tebe blog pořád stejně důležitý, jako při jeho založení, nebo začíná vyhrávat FB?
Blog je pro mne stále stejně důležitý jako na začátku, ne-li důležitější. Přes něj zůstávám v kontaktu s českými lidmi, se svými kořeny. Facebook byl, a je, pro mne spíš doplňkovou službou, takový rodinný vzkazovník a nástěnka, byť je trochu víc osobnější než blog. Jsem si jistá, že můj blog pro mě bude vždy na prvním místě.

Co bys vzkázala na závěr čtenářům rozhovoru? :-)
Především, že obdivuju jejich schopnost dočíst tohle až do konce!

Děkuji moc za rozhovor :-)
Staňte se fanouškem blogu PTÁME SE na Facebooku a budete o nových rozhovorech informováni ve výpisu novinek :)
 


Komentáře

1 Aailyyn Aailyyn | Web | 19. června 2012 v 19:30 | Reagovat

Sever jsou lákavé krajiny, ale opravdu musí být pro Středoevropana hodně těžké si tam zvyknout na každodenní rytmus. Dovolená by tam byla určitě krásná. :-)

2 Taychi Taychi | Web | 19. června 2012 v 19:48 | Reagovat

Na Švédské listy chodí často a zapomínám komentovat. Jen tak dál a přeji čistou mysl a žádné požírání pilulek :-D

3 Gabriel Decay Gabriel Decay | Web | 19. června 2012 v 20:25 | Reagovat

Článek mi dal pěkně zabrat, ale je fakt dobrej. Mám Švédsko strašmě rád a moc bych se tam chtěl alespoň podívat

4 Nikolas Nikolas | Web | 19. června 2012 v 23:04 | Reagovat

Švédsko je sice od rovníku na druhou stranu, než kam já bych ráda, ale Janah to umí tak podat, že bych tam na dovolenou klidně jela. :)

5 Pozitivní blog Pozitivní blog | E-mail | Web | 19. června 2012 v 23:55 | Reagovat

Švédské listy znám a chodím tam pravidelně. Moc zajímavé počtení.

6 Čerf Čerf | Web | 20. června 2012 v 0:02 | Reagovat

Hltám všechno, co se objeví u Janah na blogu nového a díky tomu poznávám zem, kde jsem se ještě nikdy nebyl podívat naživo. Což bych někdy v budoucnu rád napravil. Houbařskou extázi si totiž nechám líbit :-).

7 F(r)auW F(r)auW | Web | 20. června 2012 v 8:47 | Reagovat

Moc pěkný rozhovor a mně i leccos osvětli, třeba jak si se vlastně do Švédska dostala :-). Já zažila houbařskou extázi vloni na podzim v Jižních Čechách u kamaráda, bylo to něco neuvěřitelného, protože dlouho se mi nestalo, že bych houby nehledala, ale naopak si vybírala s hřibů který si seberu :-D

8 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 20. června 2012 v 11:55 | Reagovat

Prima blogerka.
Prima blog.

9 Ella Ella | Web | 21. června 2012 v 9:01 | Reagovat

Byl to hezky rozhovor,rekla bych ze jsem se dozvedela par veci o kterych jsem nevedela. :-D Jsem rada ze te blog porad bavi a budes dal psat zajimave veci. ;-)  :-D

10 Petra Petra | Web | 23. června 2012 v 19:01 | Reagovat

Hezký rozhovor, Janu a její Švédské listy znám a pravidelně navštěvuju už dloho, ráda se jejím prostřednictvím dozvídám zajímavosti ze Švédska:-)

11 Zuzina Zuzina | 23. června 2012 v 19:49 | Reagovat

Na stránky Jany se ráda vracím a čerpám z nich vědomosti, dobrou náladu a pozitivní energii. Doufám, že bude psát ještě hodně hodně dlouho. :-)

12 Vendy Vendy | Web | 23. června 2012 v 21:47 | Reagovat

Velmi pěkný rozhovor, chytré otázky, dobré odpovědi.
Na Švédských listech je dobře!
Jsem ráda, že Janah pokračuje... :-)

13 Lydie Lydie | 24. června 2012 v 21:28 | Reagovat

Komentář spadl ...
tak znovu.
Pěkný a zajímavý rozhovor.Na tento blog chodím ráda číst. :-)

14 pavel pavel | Web | 26. června 2012 v 21:43 | Reagovat

Když jsem byl před několika lety v Belgii, jedna tamní česká rodina nás k nim pozvala na večeři. Už si ale nepamatuji jestli to byl Brusel nebo Antwerpy. Nebylas to ty? :-D

15 Janah Janah | Web | 27. června 2012 v 23:36 | Reagovat

[14]: Vyloučeno, pokud bys mě jednou potkal, rozhodně by sis mě pamatoval. ;-)  :-D

16 pavel pavel | Web | 28. června 2012 v 0:01 | Reagovat

[15]: MYSLÍŠ ŽE NEZAPOMENUTELNÝ ZÁŽITEK? :-D

17 Missi Missi | Web | 9. července 2012 v 13:06 | Reagovat

Pěkné. Závidím. Chtěla bych taky někdy bydlet v nějaké zemi. můj sen je Paříž... :-D

18 Shari Shari | Web | 9. července 2012 v 20:43 | Reagovat

Moc pěkný rozhovor s krásnými doprovodnými fotkami :-)

19 Jitka Jitka | Web | 10. července 2012 v 13:55 | Reagovat

Na blog Janah chodím hodně často i když komentáře příliš často nepíši. Mám ráda její povídání o Švédsku a jsem za její blog moc ráda. Protože jsem ve Švédsku nikdy nebyla a asi se tam už ani nestihnu podívat, miluji její fotografie, které dokreslují její barvité vyprávění.Je dobře, že jste autorku vyzpovídali. Tušila jsem sice, že tam jela za prací, ale bylo to jen tušení. Teď to vím jistě. :-)

20 Janah Janah | Web | 27. července 2012 v 16:03 | Reagovat

Děkuji všem za krásné komentáře :-)

21 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 12. srpna 2012 v 15:35 | Reagovat

Já chci prožít houbovou extázi!

22 Lady Diabolus Lady Diabolus | Web | 20. srpna 2012 v 13:39 | Reagovat

Švédské listy sem tam čtu, i když jaksi nekomentuji. Rozhodně mě to navnadilo jet se do Švédska podívat, i když je to asi 8000 kilometrů od země, kam bych vážně moc chtěla.

23 Davidval Davidval | E-mail | 29. července 2017 v 3:03 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиУдалить свои ФИО из интернета Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

24 Carolyngog Carolyngog | E-mail | 5. srpna 2017 v 15:59 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

25 Carolyngog Carolyngog | E-mail | 6. srpna 2017 v 13:26 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

26 Avia777en Avia777en | E-mail | 17. srpna 2017 v 2:14 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

купить авиабилеты дешево аэрофлот туда
купить билет +на самолет дешево официальный сайт
купить авиабилеты s7 дешево москва
купить дешевые авиабилеты онлайн официальный сайт
продажа авиабилетов онлайн дешево s7

27 DannySnove DannySnove | E-mail | Web | 18. srpna 2017 v 19:53 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

28 Sorotl Sorotl | E-mail | 22. srpna 2017 v 22:37 | Reagovat

Качественные БЕСПЛАТНЫЕ секс флеш игры вас ждут играйте онлайн на  https://vk.com/porno_flash_games

P.S. - ЗАХОДИТЕ И ИГРАЙТЕ в порно флеш ИГРЫ БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ на https://vk.com/porno_flash_games

29 Soroyn Soroyn | E-mail | 25. srpna 2017 v 11:06 | Reagovat

СМОТРИ ГОРЯЧЕЕ СЕКС ВИДЕО ОНЛАЙН http://sexvipka.com/ ПОРНО С МОЛОДЫМИ БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ОБРАТИ ВНИМАНИЯ ШИКАРНЫЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ HD БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

30 Sorock Sorock | E-mail | 25. srpna 2017 v 12:45 | Reagovat

СМОТРИ СУМАСШЕДШЕЕ ПОРНО ВИДЕО http://sexvipka.com/ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ТАК ЖЕ НЕ ПРОПУСТИ МИНЕТ ВИДЕО ОНЛАЙН https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ ОНЛАЙН БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

31 Soroon Soroon | E-mail | 25. srpna 2017 v 14:26 | Reagovat

СМОТРИ СУМАСШЕДШЕЕ ПОРНО С МОЛОДЫМИ http://sexvipka.com/ ПОРНО БЕСПЛАТНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СПЕЦИАЛЬНО ДЛЯ ТЕБЯ МИНЕТ ЖЕНЫ ДРУГА https://minet-pornosex.ru/ ЛУЧШИЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

32 Soroxb Soroxb | E-mail | 26. srpna 2017 v 1:44 | Reagovat

СМОТРИ СУМАСШЕДШЕЕ СЕКС ВИДЕО ОНЛАЙН http://sexvipka.com/ ПОРНО С МОЛОДЫМИ БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СМОТРИ ШИКАРНЫЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ ОРАЛЬНЫЙ СЕКС БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

33 Sorowu Sorowu | E-mail | 26. srpna 2017 v 3:36 | Reagovat

СМОТРИ ЛУЧШЕЕ ДОМАШНЕЕ ПОРНО http://sexvipka.com/ ПОРНО С МОЛОДЫМИ БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ЗАЦЕНИ ГОРЛОВОЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ ВИДЕО БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

34 Avito123owem Avito123owem | E-mail | 25. září 2017 v 21:32 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Готовы предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам необходимы конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито
________

авито работа вакансии
игрушки пакетом +на авито
+как купить пакет объявлений +на авито
авито +с балансом
пакет одежда авито москва

35 Avito321Tet Avito321Tet | E-mail | 29. září 2017 v 14:37 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Здравствуйте, дорогие друзья!</b>

Готовы предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам надо  определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

как с авито удалить свой аккаунт если он заблокирован
что означает на авито номер подтвержден в аккаунте
авито y аккаунт
аккаунты warface авито
удаления аккаунта авито

36 AlysonWvx AlysonWvx | E-mail | Web | 9. října 2017 v 4:58 | Reagovat

Oh God. I don't know what to do as I have tons of work to do next week summer. Plus the university exams are getting, it will be a hell. I am already freaking out maybe I should <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/tramadol-contraindications>website</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

37 BethanyHnz BethanyHnz | E-mail | Web | 9. října 2017 v 10:40 | Reagovat
38 MIAXky MIAXky | E-mail | Web | 23. října 2017 v 4:16 | Reagovat
39 AlysonKwb AlysonKwb | E-mail | Web | 29. října 2017 v 16:44 | Reagovat
40 mobic meloxicam	medication mobic meloxicam medication | E-mail | Web | 23. března 2018 v 8:37 | Reagovat

mobic meloxicam    7 5 mg

41 mobic meloxicam	7 5 mg mobic meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 10:34 | Reagovat

mobic meloxicam    medication

42 mobic meloxicam	medication mobic meloxicam medication | E-mail | Web | 23. března 2018 v 22:34 | Reagovat

mobic meloxicam 15 mg

43 smettere di fumare smettere di fumare | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 12:27 | Reagovat

forum per smettere di fumare

44 smettere di fumare smettere di fumare | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 16:18 | Reagovat

benefici smettere di fumare capelli

45 buy ranitidine buy ranitidine | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 12:16 | Reagovat

ranitidine 300 mg

46 Essay Writing Service in Canada Essay Writing Service in Canada | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 23:38 | Reagovat

Essay Writing Service in Canada

47 Nicolasaspiz Nicolasaspiz | E-mail | 1. května 2018 v 10:07 | Reagovat

ranitidine <a href="http://g5gab8b8b8b8.com/">ranitidine</a>

48 Nicolasaspiz Nicolasaspiz | E-mail | 2. května 2018 v 13:20 | Reagovat

ranitidine 150 mg  <a href="http://g5gab8b8b8b8.com/">ranitidine 150 mg </a>

49 more info more info | E-mail | Web | 3. května 2018 v 15:44 | Reagovat

essay

50 home home | E-mail | Web | 1. června 2018 v 17:29 | Reagovat

smettere di fumare

51 Nicolasaspiz Nicolasaspiz | E-mail | Web | 9. července 2018 v 16:42 | Reagovat

naproxen 250 mg <a href="http://naproxen-500-mg.com">naproxen 500 mg tablets</a>

naprosyn 500 mg

52 naproxen 250mg naproxen 250mg | E-mail | Web | 9. července 2018 v 16:46 | Reagovat

naproxen 250mg

53 Nicolasaspiz Nicolasaspiz | E-mail | Web | 9. července 2018 v 17:27 | Reagovat

naproxen 500 <a href="http://naproxen-500-mg.com">naproxen 250 mg</a>

naproxen 250mg

54 Nicolasaspiz Nicolasaspiz | E-mail | Web | 9. července 2018 v 19:19 | Reagovat

naprosyn 500 mg <a href="http://naproxen-500-mg.com">naproxeno 500 mg
</a>

naproxen 500

55 Nicolasaspiz Nicolasaspiz | E-mail | Web | 9. července 2018 v 19:33 | Reagovat

naprosyn 500 mg <a href="http://naproxen-500-mg.com">naproxen 250mg</a>

naprosyn 500 mg

56 naproxeno 500 mg naproxeno 500 mg | E-mail | Web | 9. července 2018 v 20:01 | Reagovat

naproxen 500 mg tablets

57 Nicolasaspiz Nicolasaspiz | E-mail | Web | 9. července 2018 v 20:14 | Reagovat

naproxen 500 <a href="http://naproxen-500-mg.com">naproxen 500mg</a>

naproxen 500 mg tablets

58 naproxen 500mg naproxen 500mg | E-mail | Web | 9. července 2018 v 20:23 | Reagovat

naproxeno 500 mg

59 Nicolasaspiz Nicolasaspiz | E-mail | Web | 9. července 2018 v 20:42 | Reagovat

naproxen 500mg <a href="http://naproxen-500-mg.com">naprosyn 500 mg</a>

naproxeno 500 mg

60 Nicolasaspiz Nicolasaspiz | E-mail | Web | 9. července 2018 v 20:53 | Reagovat

naproxen 500mg <a href="http://naproxen-500-mg.com">naprosyn 500 mg</a>

naproxen 500

61 Nicolasaspiz Nicolasaspiz | E-mail | Web | 9. července 2018 v 21:21 | Reagovat

naproxen 250mg <a href="http://naproxen-500-mg.com">naproxen 250 mg</a>

naproxen 250mg

62 naproxen 250 mg naproxen 250 mg | E-mail | Web | 9. července 2018 v 21:27 | Reagovat

naproxen 500

63 Nicolasaspiz Nicolasaspiz | E-mail | Web | 9. července 2018 v 22:00 | Reagovat

naproxen 500mg <a href="http://naproxen-500-mg.com">naproxen 250mg</a>

naproxen 500mg

64 naproxen 500 naproxen 500 | E-mail | Web | 9. července 2018 v 22:08 | Reagovat

naprosyn 500 mg

65 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | 17. července 2018 v 16:44 | Reagovat

ranitidine 300 mg

66 ranitidine 150 mg ranitidine 150 mg | E-mail | Web | 17. července 2018 v 19:42 | Reagovat

ranitidine 150 mg

67 meloxicam 15 mg meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 18. července 2018 v 10:24 | Reagovat

meloxicam 15 mg

68 meloxicam 7 5 mg meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 18. července 2018 v 13:58 | Reagovat

meloxicam 7 5 mg

69 naproxen 500 mg naproxen 500 mg | E-mail | Web | 19. července 2018 v 11:02 | Reagovat

naproxen 500 mg

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama