Rozhovor: YOURCANDY

5. června 2012 v 18:00

Po dlouhé pauze mám pro Vás konečně další nový rozhovor a tentokrát jsem pro Vás zpovídala blogerku YOURCANDY s nevšedním koníčkem, který pečlivě dokumentuje na svém blogu sídlícím na adrese

http://barbie-yourcandy.blog.cz
Už jako malá jsi se nadchla pro tvoření šatiček pro panenky. Jak vypadaly tvé první pokusy?
Tak ty úplně první, to byly šatičky šité v ruce a určitě to nebyla žádná hitparáda :-)

Učila ses šít sama, nebo jsi měla za učitele někoho z kruhu rodiny?
Moje mamka i babičky měly šití jako svoje hobby, takže mě to samosebou začalo také zajímat. První pokusy byly na mámině šicím stroji Lucznick a protože jsem mu dávala dost zabrat, dočkala jsem se v deseti letech svojí vlastní šlapací Singrovky. Vedení jako takové jsem neměla, přicházela jsem si na to sama (dozor a rady dospěláků by mě možná i odradil) a k té opravdové krejčovině jsem se dostala až na škole v Lysé nad Labem.

Objevily se už při tvých prvních pokusech o šití sympatie k téhle činnosti?
Určitě ! Byla jsem dítě, které neustále něco vyrábělo, kutilo a dostat mě ven mezi děti byl nadlidský úkol.V šití na panenky jsem realizovala svoje dětské návrhářské sny.Svůj koníček jsi neopustila, vystudovala jsi obor dámská krejčová a pracuješ v oboru. Naplňuje tě tahle práce?
Naplňuje. Ráda tvořím a raduji se z výsledku. Navíc se mi líbí, že dělám i něco užitečného pro druhé lidi.

Jak dlouho už pracuješ v tomhle oboru?
Už to nějaký pátek bude, netroufám si to ani počítat, protože poslední roky jsem toho stihla strašně moc, hodně cestovat, žít v zahraničí, vdát se, porodit dvě skvělé děti.

Nepohrávala sis někdy s myšlenkou stát se módní návrhářkou?
Asi jako dítě jsem o tom možná snila. Osobně by se mi to líbilo, ale nevím, jak bych se na tom našem malém českém rybníčku jako návrhářka uživila. Myslím si , že je to hodně o kontaktech a sponzorech a já jsem vždycky stála nohama na zemi.Věnovala ses šití oblečků na panenky průběžně už od mala, nebo jsi na nějaký čas přestala a vrátila se k němu po letech?
Vrátila jsem se k němu , kdy moje neteř dorostla do panenek a já jí chtěla udělat radost :-)

Souvisí s tímhle tvým koníčkem i sbírání panenek? Kolik "barbie modelek" máš nyní ve své sbírce?
Panenky sbírám, musím mít přeci ty nejzajímavější modelky! :-) ...taky je to trochu z nostalgie. Množství si netroufnu odhadnout... je to na krabice. Už se chystám, že sbírku protřídím, ale když máte v ruce panenky z období vašeho dětství, kdy jste o nich snila a tenkrát byly nedostupné... to se potom nechtějí dát z ruky. Občas ale udělám probírku a pošlu mezi lid :-)Máš doma nějakou místnost speciálně vyhrazenou pro panenky a jejich doplňky?
Mám svojí dílnu, kde mám panenky i doplňky vystavené. Příchozí zákazníci jen zírají..no já se trochu červenám.

Jak vypadá osud tvých panenek-modelek? Schováváš si je na památku, nebo je po nějakém čase obměňuješ a prodáváš?
Obměnuji, prodávám, ale často s těžkým srdcem. Ale prostory nejsou nafukovací, takže bohužel...

Jak se na tvůj koníček kouká manžel?
Naštěstí mám skvělého manžela, který mi fandí :-)

Máš dvě děti, holčičku a kluka. Sdílí s tebou dcerka nadšení pro panenky?
Tak to je opravdu ironie osudu. Deniska má občas období, kdy prošmejdí moje zásoby oblečků a panenek, ale v zásadě ji panenky moc neberou. Možná za to můžu já, protože je má okolo sebe odmala a není to nic, po čem by její srdce prahlo.

Už zkoušela taky něco sama ušít?
Zkouší šití v ruce a já obdivuji její trpělivost. Vyrábí malé dárečky, které si sama vymýšlí. Teď dělala malý voňavý polštářek s namalovaným šmoulou :-D Je radost, jak se mi hrabe v dílně v látkách.Kolik času denně věnuješ šití?
Hodně, ale zároveň přesně to nespočítám, protože můj den a povinnosti se také točí kolem rodiny. Každopádně se snažím využít čas co nejefektivněji. Takže se běžně stává, že návštěvu odtáhnu do dílny, protože potřebuji něco dodělat. Na zahradě si hrají děti a já u toho párám zipy a večer u televize si zase připravuji šití na další den. Čas je můj nepřítel a rozhodně to nevypadá, že na tom budu někdy lépe. Nestěžuji si, to, co dělám, mě baví.

Trávíš více času coby dámská krejčová nebo tvořitelka oblečků pro panenky?
To je právě pokaždé jinak. Rozhodně ale raději šiju na panenky. To je pro mě relax.Máš nějaké své nejoblíbenější ušité šatičky?
Mám. Pokaždé ten poslední model :-)) Ale úplně nejraději mám obleček s bundou pilotkou a kabelkou Burberry.

Nedávno jsi navštívila výstavu Blanky Matragi Timeless v Praze a setkala se s ní osobně. Je pro tebe Blanka Matragi vzorem?
Paní Blanka je úžasný člověk. Její šaty miluji - jsou geniálně propracované, nápadité a nadčasové. Šaty, šperky. Já moc nefandím tomu konzumnímu návrhářství, kdy autoři chrlí nové a nové kolekce, po kterých za pár měsíců neštěkne ani pes, protože už jsou zoufale out. Kolotoč bussinesu se točí dál, jde jen o to rychle levně ušít v Číně, rychle prodat, rychle vydělat peníze. Blančiny šaty jsou nadčasové, je to umění. Kvalita a dobré zpracování nevyjdou z mody nikdy. Blanka je nejen fenomenální návrhářka, ale až si přečtete její knihy, tak zjistíte, že žen jako ona je málo. Je velmi odvážná a je to dříč, který miluje svoje řemeslo. V tom je můj vzor.


Netajila ses také s tím, že jsi Blance věnovala k narozeninám panenku s vlastnoručně ušitým modelem. Jak na ni reagovala?
Byla překvapená a myslím, že jí to udělalo radost. Prý jsem byla letos první, kdo jí dal dárek k narozeninám. Věnovala mi svůj katalog modelů, abych ušila nějaké šatičky podle ní. Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek.

Už sis vybrala nějaký konkrétní model, který bys ztvárnila? Jak tahle práce pokročila?
Modelů, které se mi líbí, je spousta. Láká mě nějaký ten motýlí. Nechci na tom pracovat ve spěchu, ale chci tomu dát ze mě maximum. Takže se těším na léto, až budu na zahradě malovat na hedvábí. Bude to takový můj prázdninový projekt "za odměnu ".

Máš nějaké další vzory na poli módních návrhářů?
Vzor jako takový takový nemám, líbí se mi od každého návrháře něco.Tvůj blog už má za sebou čtyři roky existence. Jak ses k blogování dostala?
Náhodně. Našla jsem jiné blogy a zalíbilo se mi mít "deníček " o mém hobby. Je to pro mě taky nepostradatelný pomocník, když potřebuji dohledat "staré " oblečky.

Propaguješ nějak více svůj blog, nebo si našel za tu dobu své čtenáře sám?
Myslím si, že si našel čtenáře sám. Nejsem typ, který cestuje mezi blogy a zanechává odkazy.

Znáš i nějaké blogy autorek se stejným nadšením pro věc?
Znám a pokud je čas, tak se ráda podívám. A klobouk dolů před každým, kdo pečlivě do svého blogu přispívá, protože opravdu je to někdy náročné. Času je vždycky málo.Jaké jsou tvé další koníčky?
Rodina, čtení, ezoterika, příroda, zahrádka, cestování, různé tvoření.... a hlavně MÓDA :-D!!

Máš nějaký nesplněný velký sen týkající se tvé profese?
Chtěla bych mít výstavu Barbie oblečků a určitě si to jednou splním:-)


Co bys na závěr vzkázala čtenářům rozhovoru?
Aby žili přítomností a nenechali se nikým odradit od svých malých / velkých cílů. Život je jedno velké dobrodružství, ze kterého stejně živí nevyvázneme. Tak si to koukejte pořádně užít. Držím palce :-)Děkuji moc za milý rozhovor :-)
Staňte se fanouškem blogu PTÁME SE na Facebooku a budete o nových rozhovorech informováni ve výpisu novinek :)
 


Komentáře

1 Mína Mína | Web | 5. června 2012 v 20:59 | Reagovat

Yourcandy znám už celých deset let a za vším, co na sebe v moc hezkém rozhovoru prozradila, stojím. Stavěla na pevných základech z dětství a postupem času si plnila svůj velký sen. A podobně jako paní Blanka Matragi je i Yourcandy velký dříč, výsledek jejího kreativního snažení opravdu stojí za to. Nikdy její práci nepřestanu obdivovat. Yourcandy je malá velká žena! :-)

2 MIAU MIAU | Web | 5. června 2012 v 22:20 | Reagovat

Smekám před všemi tvořivými dušemi, které si umí jít za svým cílem. Sama vím, že tvoření je jak časově, tak finančně dost náročné a snad by to ani nebylo možné, kdyby se nejednalo o lásku, či koníček:-) Moc Yourcandy fandím a přeju, ať výjde ta výstava!:-)

3 Nikolas Nikolas | Web | 5. června 2012 v 23:00 | Reagovat

Yourcandy už jsem párkrát zaregistrovala, ale nikdy jsem u ní vlastně pořádně nebyla. Rozhovor se mi moc líbí, ona působí moc sympaticky a ty oblečky jsou super! :) Takže to jdu napravit a jdu se k ní pořádně podívat. :)

4 Mami Mami | 6. června 2012 v 9:45 | Reagovat

Moc pěkný rozhovor. Velmi inspirující. Obdivuji autorku a její nádherné skvosty.

5 Metteorwa Metteorwa | Web | 6. června 2012 v 10:50 | Reagovat

Překrásné. Škola v Lysý? Tam jsem teď odmaturovala! :-D Bohužel tam ale obor dámská krejčová už asi nefunguje, pouze nástavba jako pánská krejčová. A s návrháři-modeláři to taky teď nevypadá moc růžově - zájemců ubývá.
Obdiv za takovou trpělivost a titěrnou práci.

6 tail-haris tail-haris | Web | 6. června 2012 v 22:23 | Reagovat

Moc pěkné,... já jsem jako malá měla jednu anenku, která se po čase poničila a když mi byly 3-4 roky tak se musela vyhodit, od té doby jsem si nehrála s panenkama a teď toho lituji :(
jinak šiješ opravdu pěkné vecičky :)

7 chaannah chaannah | E-mail | 10. června 2012 v 19:09 | Reagovat

:-)  Yourcandy má hodně podobných vlastností jako paní Matragi ... ;-) a troufám si říci, že v mnohých osobních vlastnostech ji předčí... přeji našemu národu více podobných žen :-)

8 Shari Shari | Web | 9. července 2012 v 20:51 | Reagovat

Příjemný rozhovor, moc sympatická paní.

9 Krutomýval Krutomýval | Web | 22. září 2013 v 1:57 | Reagovat

hlavně pěkná :-)

10 Arlenesox Arlenesox | E-mail | 23. července 2017 v 1:49 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

11 Flossiebek Flossiebek | E-mail | 25. července 2017 v 15:36 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170725

12 Flossiebek Flossiebek | E-mail | 26. července 2017 v 2:32 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170725

13 Mariakame Mariakame | E-mail | Web | 2. srpna 2017 v 0:51 | Reagovat

Хотели бы как-то разнообразить вашу сексуальную жизнь? Добиться принципиально новых ощущений помогут секс-игрушки

Один из самых распространенных методов достичь ярких ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью достаточно проcто добиться стимуляции чувствительных зон и точек на теле. Только не используйте его в одиночку, доверьтесь своей второй половине. Это упрочит вашу эмоциональную и физическую связь и позволит стать более открытыми и раскованными друг с другом.</p>
Также среди секс-игрушек распространены наручники, эрекционные кольца, различные стимуляторы и смазки. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь эксперементировать с разными вариантами, и вы скоро сможете отыскать то, что придется по душе вам и партнеру.</p>
Стоит отметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, вагинальные шарики, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, и остальные интим-товары можно в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

14 Dol33larSl Dol33larSl | E-mail | 12. srpna 2017 v 17:42 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#V679V3D18d>
<img>http://0.00000007.ru/3#RC51AmyaK2</img>
</a>
------------------------
Стабильно большое количество socks и proxy серверов online
в данный момент: 33557 IP в 198 государствах
<b>Высокая анонимность - мы гарантируем, что все наши прокси сервера на все сто процентов анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не модифицируют http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и абсолютно всех соединений без применения VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Сохранить в тайне или поменять ваш IP можно 2 кликами мышки.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ дешевые цены на безлимитный доступ при высочайшем качестве
Наше правило - больше приобретаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при окончании срока действия аккуанта.
ICQ бот на всех без исключения тарифных планах!
<b>Высококлассная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что надо для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#cmE5pZs1aS>Vip proxy</a>
__________
купить прокси ip
браузер +для обхода блокировки вк
прокси россия socks5
бесплатные прокси

15 GeorgeCob GeorgeCob | E-mail | Web | 24. srpna 2017 v 8:36 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>как приглашать на презентацию в млм, сетевой маркетинг европа</a>

16 Avito123owem Avito123owem | E-mail | 25. září 2017 v 19:45 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Будем рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам необходимы определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито
________

пакет объявлений +на авито
авито детская одежда пакетом
авито снять
пакеты продаж +на авито
авито ростов доска бесплатных объявлений

17 SlavaMam SlavaMam | 6. října 2017 v 5:46 | Reagovat

Oh God. I don't know what to do as I have a lot of of work to do next week month. Plus the university exams are coming, it will be a stretch. I am already freaking out maybe I should <a href=http://firmgains.com/drugs/how-many-ambien-can-you-take>click here</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

19 Dol77larSl Dol77larSl | E-mail | 14. října 2017 v 13:13 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

20 AlysonLip AlysonLip | E-mail | Web | 18. října 2017 v 16:52 | Reagovat
21 MIANfs MIANfs | E-mail | Web | 18. října 2017 v 20:28 | Reagovat
23 AlysonGtr AlysonGtr | E-mail | Web | 29. října 2017 v 14:18 | Reagovat
24 ElvaAty ElvaAty | E-mail | 26. prosince 2017 v 22:13 | Reagovat

апрапрапр

25 arolaPapCax arolaPapCax | E-mail | Web | 14. února 2018 v 0:45 | Reagovat

viagra 100mg for sale
<a href=http://viagrauga.com/>viagra for sale</a>
cialis jämfört med viagra
<a href="http://viagrauga.com">buy online order viagra</a>
where to buy viagra walgreens

26 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | 22. března 2018 v 12:44 | Reagovat

ranitidine 300 mg

27 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | 22. března 2018 v 23:04 | Reagovat

buy ranitidine

28 mobic meloxicam 15 mg mobic meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 8:19 | Reagovat

mobic meloxicam    7 5 mg

29 mobic meloxicam	medication mobic meloxicam medication | E-mail | Web | 23. března 2018 v 13:20 | Reagovat

mobic meloxicam 15 mg

30 mobic meloxicam	7 5 mg mobic meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 14:12 | Reagovat

mobic meloxicam    medication

31 http://mobicmeloxicam15mg.com/#mobic-meloxicam-medication http://mobicmeloxicam15mg.com/#mobic-meloxicam-medication | E-mail | Web | 30. března 2018 v 17:11 | Reagovat

mobic meloxicam medication

32 smettere di fumare smettere di fumare | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 15:04 | Reagovat

smettere di fumare wikihow

33 Geliacex Geliacex | E-mail | Web | 1. listopadu 2018 v 12:07 | Reagovat

Мы платим за лайки! - Оплата по требованию!

Наш сервис предоставляет настоящие лайки на фотографии заказчиков, которые готовы платить за качество.

Именно для этого мы и набираем удалённых сотрудников, которые будут выполнять работу, то есть ставить лайки и получить за это деньги.

Чтобы стать нашим удалённым сотрудником и начать ставить лайки, зарабатывая при этом 45 рублей за 1 поставленный лайк,

достаточно просто зарегистрироваться на нашем сервисе.

Ознакомьтесь с правилами и условиями на нашем блоге: > https://optimdoxod.blogspot.com/ <

Вывод заработанных средств ежедневно в течении нескольких минут.

34 Dljcpyn Dljcpyn | E-mail | Web | 1. listopadu 2018 v 20:57 | Reagovat

Пройдите 1 регистрацию, сделайте 2 действия
и получайте от 8950 рублей каждые сутки в автоматическом режиме.

Мы гарантируем:
- Первый заработок в течении 60 минут.
- Стабильный доход 24 часа в сутки.
- Поступление денег без задержек.
- Для России, стран СНГ и Европы.
- Без вложений и установки ПО.
- Специально для новичков и людей без опыта.

Более подробная информация у нас на блоге: > https://prostowmr.blogspot.com/ <

35 Zasoninash Zasoninash | E-mail | 9. prosince 2018 v 13:05 | Reagovat

cbd and alcohol
http://cbdoilforsales.com - cbd oil
  cbd drops what are they
<a href="http://cbdoilforsales.com">cannabidiol
</a> - how many mg in a drop of cbd oil
cbd tincture how to use

36 Robeztpaf Robeztpaf | E-mail | Web | 16. prosince 2018 v 23:17 | Reagovat

best viagra
http://xlviagracan.com - viagra for sale  overcoming ed
<a href="http://xlviagracan.com">viagra for sale</a> - other health benefits of viagra for women
how to buy viagra online

37 Ervindoura Ervindoura | E-mail | Web | 6. ledna 2019 v 23:57 | Reagovat

<a href=http://comp-c.ru/>Калининград вызов мастера по ремонту ноутбуков на дом</a>

Восстановление системы на ноутбуке.
Нередко дальнейшая работа на ноутбуке совершенно не представляется возможным: он тормозит, случаются постоянные сбои — тогда требуется восстановление системы на ноутбуке. Очень часто система повреждается различными вирусами, что приводят не только к нестабильной работе, но в целом делают практически невозможным дальнейшее пользование ноутбуком. Конечно, в Интернете можно найти множество советов, как например, восстановить Windows 8 на ноутбуке. Однако помните, что Вам при этом никто не гарантирует сохранность имеющейся на устройстве информации или даже его дальнейшую работу.
При обращении в профессиональный центр специалист не только максимально аккуратно восстановит систему на ноутбуке Asus или любой другой марки, но и позволит не потерять персональные данные, хранящиеся на устройстве. Помимо вышесказанного Вы получите гарантию, что установленная система не выйдет из строя в течение определенного времени.
Выгодные цены на восстановление windows 7, 8, Vista на ноутбуке в 144 сервисах.
Решать, восстановить Windows 7 на ноутбуке самостоятельно или доверить эту работу специалистам, конечно же, Вам, однако помните: совсем недорогая процедура, проведенная в специализированном центре или мастером на дому, позволит в дальнейшем не только сэкономить нервы, но и деньги, которые, возможно, придется потратить на ликвидацию последствий неграмотного вмешательства.
Мы поможем Вам определиться с отличной организацией, что оперативно восстановит Windows на Вашем ноутбуке. Вы можете выбрать любую из 144 приведенных компаний и не сомневаться в качестве ее работы, ведь на сайт были отобраны надежные представители сервисного обслуживания нашего города.

А еще заказать мастера на дом можно по телефону +7 (9000) 871-709

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama