Rozhovor: DUCII

17. července 2013 v 12:00
Po dlouhé odmlce Vás vítám u nového rozhovoru! Tentokrát se pod palbou mých otázek ocitla sympatická blogerka Ducii, která shromažďuje kvanta zajímavých informací týkajících se (nejen) evropských královských rodin na svém blogu

http://monarchie.blog.czZajímá vás, jak vnímá humbuk kolem porodu Kate? Kdo je podle ní nejsympatičtější monarcha? Setkala se někdy s někým z královské rodiny i osobně? Tak čtěte dále!


Kdy ses začala zajímat o monarchie? Jak ses k tomuto koníčku dostala?
Začlo to knihou: Monarchie moderní Evropy od I. Bricard, ke které jsem se dostala skrz svůj zájem o historii a brouzdání v regálech městské knihovny. Dnes tuto knihu s odstupem hodnotím velmi kriticky, ale tehdy mi to pomohlo poprvé nahlédnout do světa pro mne vskutku pohádkového. Neměla jsem totiž ani tušení, že princové a princezny stále existují, respektive jsem si tuhle skutečnost nějak zvlášť neuvědomovala, byť jsem samozřejmě znala Williama a Harryho.

Co tě přimělo založit si blog týkající se právě monarchiemi? Je to tvůj první a jediný blog nebo sis prošla jako většina blogerů i deníčkovým obdobím?
K blogu mne vedla právě ta kniha. Objevení princů a princezen mi přišlo tak zajímavé, že jsem se chtěla podělit o tento fascinující objev, a tak jsem si řekla "založím o tom blog". Tehdy mi bylo sedmnáct, takže jsem se o to zajímala ze začátku dost především s ohledem na volné prince v mém věku plus mínus nějaký ten rok. Teď už jsou vesměs ženatí, tak se tomu začínám věnovat seriózněji :-D
Blog jsem měla už dříve, ale úplně deníček to nebyl. Na gymplu nás na základce na IVT učitel nutil si založit blog a něco na něj psát v rámci hodin práce s internetem. Měla jsem ho na lide.cz, dnes už to neexistuje. A bylo to spíše o hokejistech a nějakých zajímavostech, nikdy o mé maličkosti. Takže deníčkové období u mne bylo jen na papíře, v internetové podobě nikoliv.

Tvůj blog je velmi oblíbený a navštěvovaný. Je to určitě zejména jeho kvalitou a častými aktualizacemi. Nesetkala jsem se ale s žádným podobným blogem, myslíš si tedy, že to je i tím, že nemá konkurenci? Víš o nějakých dalších českých blozích se stejnou tématikou?
Většinou, když se objeví nějaký blog na podobné téma, tak nemá dlouhého trvání a většinou jsem to já, kdo inspiroval danou osobu k založení blogu. Po svatbě Williama a Kate se vyrojilo několik blogů o Kate, kde autorky dávají její fotky a přejímají články z bulváru. Vím, že přede mnou existoval celkem dobrý blog o Dianě, vše ostatní vzniklo a zaniklo až po mně. A nikdo se nikdy nesnažil o takový záběr jako já (tedy evropské a mimoevropské monarchie).

Nejstarší článek na tvém blogu je zveřejněn už v prosinci 2007. Bloguješ od té doby bez přestávky? Měla jsi někdy období, kdy jsi chtěla skončit?
V podstatě bez přestávky. Přestávky si dávám jen ty povinné - jako učení státnice atp. Poslední dva roky jsem měla dost napilno a s tím kleslo i množství zveřejňovaných článků, což bych ráda napravila, protože nápady jsou.
Párkrát jsem měla chuť s tím seknout, nebo se přesunout jinam a začít pěkně od znova budovat celý blog, ale v tom případě mi to přišlo líto kvůli všem těm komentářům, které na blogu jsou a jsou jeho nedílnou součástí.

Odkud čerpáš aktuální informace o monarchiích, které zprostředkováváš na blogu svý čtenářům? Překládáš je sama z originálních jazyků nebo se k nim dostáváš skrz české servery, knihy...?
Sleduju různé weby a blogy - většinou v angličtině či francouzštině. Také sleduji jeden švédský dámský magazín, který mi přijde celkem seriózní ve srovnání s českými. Z českých internetových zdrojů vůbec nečerpám. Snad jen výjimečně. Vzpomínám si třeba, že když se ženil monacký kníže, tak jsem čerpala z nějakého českého webu informace o šatech kněžny Charlene. Přišlo mi to srozumitelnější, než abych jako vždy překládala informace o šatech, kterým nerozumím. Co se ale aktuálních zpráv týče, tak se snažím čerpat z cizojazyčných zdrojů. V tomto je mi velmi nápomocen i facebook, kde mám oblíbené různé informační kanály skrz které takto pasivně vstřebávám informace.
Knihy také hrajou důležitou roli, nicméně v češtině je nabídka dost malá, zastaralá a zaměřená jen na Británii.

Mohla by ses nějak více čtenářům rozhovoru přiblížit jako autorka blogu? (do jaké věkové kategorie se řadíš - studuješ, pracuješ, jsou monarchie jen tvým koníčkem nebo nějak souvisí s tvou prací, studijním oborem...? :-)
Studuju. Když budu úspěšná, tak ze mne za rok či spíše dva bude magistra politologie... a za pár dalších let snad PhD. Nu ambice jsou velké:-) Monarchie jsou koníček, ale snažím se to i nějak profesně zapracovávat. V bakalářské práci jsem se věnovala politickému režimu za vlády obou panovníků z rodu Pahlaví v Íránu. Na magisterskou práci se hodlám vydat do Jordánska a psát trochu aktuálněji o tom, jak to tam funguje posledních cca 23 let. A v Jordánsku je monarchie dost důležitým klíčem k vysvětlení a pochopení. Blízký/Střední Východ v kombinaci s monarchiemi mne hodně zajímá a chtěla bych se této oblasti věnovat. Pravda ale je, že na blogu zatím kolonky mimoevropských monarchií dost zejí prázdnotou. To je ale třeba jedna z věcí, kterou chci letos napravit a přes léto trochu rubriky věnované mimoevropským monarchiím zaplnit. Problém ale je, že jazykově dostupných zdrojů, z nichž bych mohla čerpat např. pro životopisy, je žalostně málo a na arabské zdroje si zatím netroufnu.

Královský palác v Kodani

V nejbližších dnech se má narodit (pokud se již nenarodil) královský potomek vévodkyni Catherine a princi Williamovi. Jak vnímáš zájem médií o tuto událost a humbuk okolo?
Já jsem z toho upřímně nešťastná. Myslím si, že by si zasloužili trochu klidu a upřímně doufám, že Catherine pronikne nenápadně do nemocnice a "novináři" zapláčou nad výdělkem. Hlavně doufám, že pokud to bude holčička, že jí nepojmenují Diana. To by tomu dítěti zničili život. Už takhle Kate furt porovnávají s Dianou, což též nepovažuji za šťastné, a kdyby to děcko bylo Diana, tak se toho do konce života nezbaví.

Tipneš si, jakého pohlaví by dítě mohlo být a jak se bude jmenovat?
Budoucí generace následníků, do které de facto bude miminko spadat věkově (tedy dědicové trůnu, kterém je cca do deseti let), je samá dívka. Jediný kluk je v Dánsku a tuším i v Lichtenštejnsku. Z toho důvodu by se mi líbilo, kdyby taky přišel konečně nějaký kluk. Ale myslím si, že to bude holčička. Ve jméně bude mít určitě jméno po obou svých babičkách, takže i ta Diana někde ve jméně bude, ale ani jedno z těchto jmen nebude hlavní. Krom těchto dvou jmen by ve jméně mohla být Elizabeth. Osobně si myslím, že nás Catherine s Williamem hodně překvapí jménem, takže to hlavní ze čtyř jmen, které by miminko mělo dostat, si netroufnu tipnout.

Veřejnost nejspíše nejvíce vnímá britskou královskou rodinu. Které další královské rodiny stojí podle tebe za povšimnutí?
Já osobně mám moc ráda švédskou královskou rodinu. Švédská korunní princezna je pro mne prototypem lidskosti. Myslím, že jsem v životě nepotkala nikoho jako je ona. Přijde mi velce sympatická. Za povšimnutí stojí určitě monacká knížecí rodina, protože je taková netypická, nekrálovská. A myslím, že je po Britech veřejnosti i nejznámnější. Ve světě je hodně oblíbená dánská královská rodina. A pak jsou tu konkrétní osoby, které podle mne stojí za povšimnutí - třeba norská korunní princezna a její životní příběh nebo jordánské královny Núr a Ránjá. A mohlas bych pokračovat ve výčtu dále.

Máš nějakou svou nejoblíbenější postavu z jakékoli monarchie? Pokud ano, tak kterou a proč?
Nejoblíbenější bude právě ona švédská korunní princezna Victoria zmíněná výše. Je to žena s obrovským srdcem, která by se rozdala, kdyby mohla. Její vztah s Danielem je krásným příběhem o tom, jak dva lidi bojovali za svou lásku. A jejich krásná malá Estellka, která zatím ze svazku vzešla, je jedním z nejroztomilejších dítek, jaké jsem kdy viděla.

Viděla jsi někdy někoho z královské rodiny naživo?
Když byl v České republice princ Charles s Camillou v roce 2010 (plus mínus rok), tak jsem si koupila lístek na stejné představení do Stavovského divadla. Byl to super zážitek je potkat. Charlese s Camillou mám velmi ráda. Také jsem se setkala s jednou princeznou z Kambodži, když tu byla na návštěvě a byla hlavní "atrakcí" plesu v Opeře.

Kambodžská princezna

Je něco, co tě na dnešních monarchiích zaráží nebo se ti moc nelíbí?
Ten neutuchající mediální zájem. Především spoustu bulvárních keců a špehování. Jsou to také lidé a mají právo na soukromí, takže takové ty fotky paparazzi mne vždycky vytočí. Co mi vadí na samotných členech dnešních monarchií, jsou občasné závažné aféry. Třeba to, co předvání španělský a švédský král. Myslím, že by oba měli abdikovat. Pak mi taky velmi vadí chování lichtenštejnského knížete a jeho syna vůči občanům země. To, jakým způsobem s nimi knížecí rodina zametá, se mi nelíbí. Takové to vyhrožování "omezte mi pravomoci a já odejdu nadobro" nebo "schvalte potraty v referendu a já to stejně vetuju" se mi nelíbí a nepovažuji je za vhodné a ani za příliš demokratické.

Lidé, kteří se příliš o monarchie nezajímají, se o nich dočítají zejména z médií, a to často prostřednictvím bulváru. Jak vnímáš tuto stránku seznámení se veřejnosti s členy královských rodin, nerozčiluje tě?
Bulvár bytostně nesnáším. Ale čtu ho, protože lepší zábavu si nedokážu představit. To se člověk vždycky nasměje nad blbostí lidí, co to píšou. To je prostě neuvěřitelné, co jejich choré mozečky občas vyplodí. Smutné je, že lidé se o monarchiích dozvídají jen tímto způsobem, což bych ráda napravila.

Kolik času věnuješ blogu?
Poslední dobou moc ne. Jak už jsem někde v začátku rozhovoru zmínila, poslední dva roky byly pro mne dost náročné a času na blog málo. Teď přes léto bude konečně více času na články - už mám v hlavě mnoho nápadů. Většinou se pohybuju tak mezi 9-25 články měsíčně, přičemž shánění informací dá občas dost zabrat. Záleží taky na měsíci a na tom, zda se zrovna něco děje. Nedávno třeba byla abdikace a intronizace v Nizozemí, svatba ve Švédsku a teď v neděli nás čeká abdikace a uvedení nového krále do úřadu v Belgii a ten Katin porod. To se pak člověk vždy rozepíše více.

Jak vidíš budoucnost svého blogu?
Předně vidím, že nějakou budoucnost má. Jakou, to je otázka:-) Ráda bych se zaměřila více i na ty mimoevropské monarchie a přidala pár odbornějších politologických článků, byť mám pocit, že zrovna tento typ čtiva se u čtenářů nesetkává s moc velkým nadšením. A samozřejmě hodlám pokračovat ve sledování aktuálních událostí a přidávání chybějících životopisů.

Co bys na závěr vzkázala čtenářům rozhovoru? :-)
Tak pokud dočetli až sem, tak bych jim chtěla poděkovat a složit poklonu za to, že přežili mé dlouhé odpovědi:-) A pokud je snad tento rozhovor zaujal, tak budu ráda, když můj blog navštíví a zanechají třeba nějaký komentář. A pokud je můj blog nezaujal, tak jim to rozhodně nemám za zlé.

Děkuji moc za rozhovor :-)

Staňte se fanouškem blogu PTÁME SE na Facebooku a budete o nových rozhovorech informováni ve výpisu novinek :)

Bylinka

 


Komentáře

1 Lyra Lyra | Web | 25. července 2013 v 0:26 | Reagovat

Povedený rozhovor, dobře se četl :-) Co se týče blogu samotného, tématicky se zrovna nejedná o můj šálek čaje, ale myslím, že se nedá Ducii upřít, že na svém blogu opravdu pracuje a snaží se, aby byl co nejzajímavější a po informační stránce nejhodnotnější, což se rozhodně nedá říct o každém :-) Navíc je podobné téma, jak bylo ostatně zmíněno i v rozhovoru, na českém internetu prakticky k nenalezení, takže je hezké, že existuje alespoň někdo, kdo tuto mezeru zčásti zaplňuje.

2 Krutomýval Krutomýval | Web | 24. září 2013 v 0:05 | Reagovat

zajimavy rozhovor i blog i slecna. tu magisterskou praci bych si pak hodne rad precet, doufam ze bude dostupna. ta prace. ne slecna. i kdyz...ta klidne taky ;-)

3 sapience sapience | Web | 8. září 2016 v 1:26 | Reagovat

půjčka na ruku dnes brno 8-)

4 Dorothylic Dorothylic | E-mail | 18. července 2017 v 22:59 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170718

5 Arlenesox Arlenesox | E-mail | 22. července 2017 v 21:22 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170721

6 WriteEssay WriteEssay | E-mail | Web | 25. července 2017 v 13:25 | Reagovat

Write My Essay - EssayErudite.com

Fed up of typing "who can write my essay" in the search bar?
Would you like to have a reliable helper always by your side?
Our website will come as an excellent solution to <a href="https://essayerudite.com/write-my-essay/" />write my essay</a>

7 EssayForMe EssayForMe | E-mail | Web | 25. července 2017 v 22:21 | Reagovat

We Can Write Your Paper For You - EssayErudite.com

Can You <a href=https://essayerudite.com/write-essay-for-me/>Write My Essay for Me</a> ? How many times do students worldwide ask this question without finding an answer?
We'd rather not check the official statistics. At the same time, essays appear to be probably among the most popular academic assignments.
Students from various education establishments need to complete them constantly. If you are among those lucky ones, feel free to contact our customer service department and opt for an <a href="https://essayerudite.com" />essay writing help</a>

8 Davidval Davidval | E-mail | 29. července 2017 v 3:03 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиудалить плохой отзыв Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

9 Carolyngog Carolyngog | E-mail | 4. srpna 2017 v 21:33 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

10 DannySnove DannySnove | E-mail | Web | 12. srpna 2017 v 13:06 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

11 Avito777Exica Avito777Exica | E-mail | 15. srpna 2017 v 16:59 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Рады будем предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам требуются определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

<b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

продажа +на авито
купить вещи пакетом +в авито
авито +с пробегом
авито саратов
авито скачать бесплатно

12 Ronaldbycle Ronaldbycle | E-mail | 24. srpna 2017 v 17:01 | Reagovat

levitra 10 mg generikum

<a href="http://levitraxrm.net">generic levitra </a>

levitra ou vivanza

<a href=http://levitraxrm.net>generic levitra </a>

13 Avito777Hor Avito777Hor | E-mail | 22. září 2017 v 16:36 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Всегда рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам необходимы конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито <b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито бесплатно
авито калининградская область доска бесплатных объявлений
авито томск бесплатно
одежда пакетом авито
одежда пакетом +для девочек +на авито екатеринбург

14 Avito888Hor Avito888Hor | E-mail | 25. září 2017 v 2:22 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Готовы предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам надо  определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито <b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито петербург
одежда пакетом авито
подавать объявления авито бесплатно без регистрации
контакты залива денег +на авито
турбо пакеты авито со скидкой

15 SlavaUmg SlavaUmg | 5. října 2017 v 22:33 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a tiring experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stuff and complained about his insomnia. I totally told him to <a href=http://firmgains.com/drugs/ambien-breastfeeding>link</a> and deal with it.

16 BethanyHee BethanyHee | E-mail | Web | 26. října 2017 v 0:13 | Reagovat
17 ElvaDhu ElvaDhu | E-mail | 26. prosince 2017 v 13:54 | Reagovat

апрапрапр

18 ranitidine 150 mg ranitidine 150 mg | E-mail | Web | 22. března 2018 v 20:25 | Reagovat

ranitidine 150 mg

19 ranitidine 150 mg ranitidine 150 mg | E-mail | Web | 22. března 2018 v 23:55 | Reagovat

ranitidine 300 mg

20 mobic meloxicam 15 mg mobic meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 9:11 | Reagovat

mobic meloxicam 15 mg

21 mobic meloxicam	7 5 mg mobic meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 12:49 | Reagovat

mobic meloxicam    7 5 mg

22 mobic meloxicam 15 mg mobic meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 18:31 | Reagovat

mobic meloxicam    medication

23 download download | E-mail | Web | 31. března 2018 v 18:20 | Reagovat

Hello good sait

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama